×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Необразовани бургаски роми се мръщят на 800 лева заплата, настояват за поне 1000 лева


Необразовани бургаски роми се мръщят на 800 лева заплата, настояват за поне 1000 лева
Бургас трудно намира кадри за най-неквалифицираната работа на регионалното депо за отпадъци
19 Декември 2019, Четвъртък, 15:02 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

„Не искаме дори завършен първи клас, а просто някой да дойде, да го облечем, изкъпем, нахраним и да работи на машината в Братово”, каза кметът Димитър Николов

 

Бургас има сериозни проблеми при подсигуряването на работна ръка, която да обслужва скъпоструващата машина за отпадъци на регионалното депо в Братово. Това стана ясно от думите на кмета на града Димитър Николов.

При обсъждането на план сметка „Чистота” за 2020 година, Николов разкри, че трябва да повишат заплатите в сметопочистването, защото изпитвали сериозен недостиг на работна ръка, който най-силно се усещал през лятото. Така, например, възнаграждението за работа на машината за преработка на отпадъци било 800 лева чисто, но имало все по-малко желаещи.

Тази работа е предимно за тези представители от малцинствата, които не са успели да се образоват или добият някаква друга професия, с която могат да си изкарват прехраната достойно. 

„Не искаме дори завършен първи клас. Просто някой да дойде, да го облечем, изкъпем, да го нахраним и да работи на машината. Може би трябва да се увеличи още повече заплатата, за да привлечем служители”, коментира на днешната сесия Димитър Николов.

Относно план сметката той изрази увереност, че дори да се повишат заплатите, нямало нужда да се повишава местния данък. От началото на тази година Община Бургас, съвместно с „Нелсен Чистота”, са успели да въведат оптимизирана схема на сметосъбирането и сметоизвозването.

Чрез тази оптимизация поддържаме разходите за такса смет. До момента първите резултати са изключително оптимистични, ако продължим по същия начин, въпреки увеличението на минималната работна заплата,  ще успеем да удържим такса смет. Радостно е, че фирмата изпълни нашите изисквания и автомобилите, които събират боклука, са с минимум Евро 6”, допълни Николов.

План сметка „Чистота” за 2020 година ще е 26,57 млн.лева. Регистриране се увеличение от 3 млн.лева, но 2,5 млн.лева от тях са заради отчисленията по чл.64 от Закона за управление на отпадъци, който изисква от общините за такса депониран отпадък да плащат по 95 лева, вместо досегашните 57 лена. В Бургас годишно се събирали 63 хил.тона смесени битови отпадъци.

Голям проблем за Бургас: Ромите нито искат да работят, нито желаят да се преквалифицират


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
36
Коментара
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
Флагман.БГ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха 22/06/2026, Понеделник 16:40 1
36
Коментара по темата
36.
Хахахс
04.01.2020 08:58:14
0
0
Не искал да минат първи клас , а пък един куп поръчки за online курсове..
Бургас има най високи данъци в страната на фона на една главна улица с 5 различни вида плочки.
Сезонен град с нулева посещаемост след септември.
35.
Хахахс
04.01.2020 08:58:12
0
0
Не искал да минат първи клас , а пък един куп поръчки за online курсове..
Бургас има най високи данъци в страната на фона на една главна улица с 5 различни вида плочки.
Сезонен град с нулева посещаемост след септември.
34.
Мазен Сиган
20.12.2019 22:09:52
1
1
Кражба колко може и т'ва е!!!
33.
ТАКА Е
20.12.2019 16:09:08
0
4
На всякъде по света се заплаща подобаващо ,за вредни условия на труд!Няма никакво значението образованието на работника.Щом се справя със задачите си и от неговия труд има полза обществото трябва да бъде възнаграден подобаващо!
32.
А. Хитлер
20.12.2019 11:18:24
0
26
Хохохо ето до къде я докараха лъжливите български предприемачи. Да се молят на мангалите да им работят хахахахаха ще се спукам от смях. А едно време ми викаха като заминеш ти ще дойдат 100 човека на твойто място е аз заминах и....!?
31.
Курти
20.12.2019 05:28:46
7
16
Че като са роми кво да не са роби че ще Ви бачкат за 800лв?Когато на Кмета Слънце някой от родата почне да работи за толкова пари тогава може да недоволства!
30.
Петьо пандура
19.12.2019 22:27:27
3
18
И 2000 лв.да им дават пак няма да работят а това че неграмотен не означава че трябва да работи цял месец и тия мижави 800 лв да не му стигат за банички...после крадяли.А грамотните редактори на "флегман" да не взимат повече
29.
Кора
19.12.2019 22:20:02
1
18
Нека помощите за безработни за "тези хора" ги задължават да работят в общините. Ниско квалифициран труд. Щото пари се дават за работа. Да бачка.
28.
И.В.
19.12.2019 21:59:18
3
26
Извинете. Но нека попитам нещо не обиждам никой или не ценя расизъм. Ако тези роми ги няма бай Иван или Ангел (от Българите било) ще ходи ли да работи на депото за БОКЛУЦИ и цял ден да мирише мръсотия. На повече работни места в България ромите вършим мръсната работа. И ПАК ДА КАЖА НЕ ГО КАЗВАМ В ПОСОКА РАСИЗЪМ.
27.
Ц..ю
19.12.2019 21:25:09
1
29
700 лева бруто получават и кмета го знае много добре!Почти 800 лева чисто в това депо получава що годе специализиран персонал.. Управляващ булдозер, фадрома, самосвал.. Следващото лято пак ще са без работници!
26.
Az
19.12.2019 21:08:45
5
28
Каквото и да си говорим 1000 лева на този стандарт на живот са малко.стачка трябва иначе сме загубени.те си правят каквото си искат живеят като царе,а се подиграват с хората за 600 700 лева и най нагло казват че даже са и много за тази работа.Гнус ме е да живея вече в тая държава..,то какъв живот с 620 лева с 280 заеми с малко дете с жена на борсата с 300 лева и живея при родителите те ми плащат тока и водата.А иначе съм на хубава работа в община.махам се от тука тва не е живот
25.
ХХ
19.12.2019 21:07:38
0
25
Само да припомня, че преди ходини първият нов бугати вайрън (за 1000000 долара ли, еврос ли) беше купен от вълка с отпадъците на софия... та колко ли пари лапат по йерархията, та нищо да не остане за оператора?!
24.
Бай Мангал
19.12.2019 21:02:51
4
23
Че кметя дава повече кинти за помощи , що се сърди сега като не искам да работя
23.
Дани
19.12.2019 20:36:22
6
16
Ромите т.е циганите винаги търсят да не работят а най много роптаят че били гладни и продължават до ровят и в новите контейнери късат торбите и разсипват боклука ако българсата заплана не им харесма да отиват чужбина
22.
1
19.12.2019 19:03:17
3
45
Ами не е нито лека, нито приятна работа! Нормално е да се заплаща високо! Да ходят разбирачите цял ден завряни в тези боклуци!
21.
Нагъл, най-нагъл
19.12.2019 18:52:36
7
47
„Не искаме дори завършен първи клас. Просто някой да дойде, да го облечем, изкъпем, да го нахраним и да работи на машината. Може би трябва да се увеличи още повече заплатата, за да привлечем служители” - Много нагло изказване! Вярно е, че кмет може да бъде всеки с завършен първи клас, но боклукчия дори човек с 10 висши не може да стане!!! За да си боклукчия се искат здраве ръце, психика и обоняния!!! Лесно е да прахосваш парите на гражданите, седейки на кожения стол в уютния кабинет. Друго е в студ, миризма, мръсотия да се бачка по 8-10 часа дневно! Аз предлагам 10 000 лева на кмета и журналистите да бачкат там! Да видим колко са отворени
20.
Оня с куллото
19.12.2019 18:48:58
8
42
Естествено, че ще се мръщят. Що не бачка кмета за 800 кинта. Свършиха баламите вече.
19.
*********
19.12.2019 18:25:44
2
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
18.
stan-чо
19.12.2019 18:15:26
2
20
Те затова са из цяла Европа.Ти не ги мисли тях.Те се приспособяват.Ама като Стан идеш някъде сръвняват те с тях "българите".Крадат!Не са точни.Цяла Европа за България лицето е тия дето са ти на сърце.Излез кажи че си БЪЛГАРИН и седи гледай.
17.
До..Дончо
19.12.2019 18:09:07
2
21
Защото са гласове..избори!Лесни за натискане.Станаха и нагли..преди ги биеха вече неможе.Права търсят че и повече от НАС имат.Затова.
16.
Вуйчо
19.12.2019 18:04:53
1
27
Взимам 800лв без да съм ром.Ама пара требе като не искат значи има от къде да си набавят!
15.
бургазлия
19.12.2019 17:59:56
6
12
Те и от общинската администрация и чиновници систем оператори в МВРса с 750 -8оо лева но за едно място се натискат по 20-25 кандидата АИСКАТЕ ОНЯ НЕОБРАЗОВАН И НЕКВАЛИФИЦИРАН ОТ ЧИСТОТА ТА ДА ИДЕ .ЗА 800ЛЕВА
14.
дончо
19.12.2019 17:35:32
6
33
И що да работят след като и без да работят им се дават пари
Не плащат нищо и само искат и искат
Аз не се сещам за нещо което да не са поскали
13.
Тъй, тъй
19.12.2019 17:28:36
5
36
Браво на ромите. 800 лв бруто, значи под 600 лр чисти пари. Та това е по-чалко от 30 лв на ден. Няма общ работник който да го наемеш за по-малко от 40-50 лв. В София под 50, не си мърдат и пръста. Алооо, чорбаджи, маймуните си сакат банани. На трици не кълват. Ха сега родата и в лайната. Ненаядени тунеядци. Застанали на общинска или държавна издръжка и решили милионери да стават. Да, ама не.
12.
пО СВЕТА И У НАС
19.12.2019 17:21:58
6
41
В Ню Йорк чистач получава повече от учител. Боклукчия в Ню Йорк получава 100 000 долара годишно.Работата на боклукджия е неприятна, тежка, и съответно в САЩ-високоплатена. Ето за заплатите на боклукджия в Ню Йорк https://profit.bg/svetat/dori-boklukchiite-v-sasht-izkarvat-po-okolo-200-hil-lv-godishno/



Нормално е чистач да е с поне 1500 лв заплата. Тези хора работят, а не са роби за без пари. Времената от 2005г , когато се работеше за без пари минаха. Като искаш да наемеш работник, ще си плащаш, дори и за най-неквалифицирания труд вече за под 1500 лв кандидати няма да намерите.
11.
бургазлия
19.12.2019 17:19:28
1
18
на титан новата фирма пак престъпници и корупция
10.
1000 лв е нормално за минимална заплата
19.12.2019 17:14:42
3
36
1000 е нормално за минимална заплата. това са чисто 800. без значение дали работещия е необразован. С 1000 лв като платиш 400 лв за наем, 400 лв за храна, 400 лв за сметки-пак се оказва крайно недостатъчна. Заплатата трябва да стига за да си платиш наем,, храна ,сметки, иначе защо ти е да работиш, ако разходите като работиш са повече от заплатата.
9.
Сагопа
19.12.2019 16:24:00
0
6
Прав си Стан!
8.
*********
19.12.2019 16:23:54
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
Каплана
19.12.2019 15:52:43
8
20
Да дойдът при мен аз давам 650 и цял ден карат новото ивеко
6.
free
19.12.2019 15:43:07
5
67
След като им давате пари без да работят (помощи), защо трябва да си цапат ръцете?
5.
800лв да ви диша миризмите на умрели катерици?
19.12.2019 15:39:49
14
93
Всеки има право на достойно заплащане. 800лв нето беше що годе прилично заплащане през 2005г
Щом като the big boss не миже да осигури работници да запрята ръкави, да слага гумените ботуши и да влиза в машината.
4.
Marti
19.12.2019 15:34:43
0
26
Hidromat izqde parite i na romite strashna dalaverata na veka kradene golqmo
3.
.....
19.12.2019 15:25:00
3
40
Из целия град нвите контейнери са сложени на неподходящи места.Вместо да са в изградените за целта джобове,те са или на улицата или въру тротоарите. С това създавате предпоставки за инциденти. Лично звънях поне 5 пъти на разни телефони дадени ми от служители в общината,снимки пращах и накрая резултата е че свалиха контейнерите от тротоара на пътното платно. Не можело да са в изградените джобове,понеже камиона бил голям и не можел да ги стигне и изпразни. В момента всеки ден е отвратителна гледка край контейнерите. Масово хората не знаят ,че контейнерите са изместени и си хвърлят отпадаците на старите площадки за кнтейнери. За жалост така е в целия град.
2.
stan
19.12.2019 15:18:26
16
50
Най-некласифицирана да, но не лека работа. Тежката работа винаги трябва да се заплаща и е нормално да се плаща повече. Хамалите в Англия взимат повече пари от продавач консултант и има защо
1.
Бай Мангал
19.12.2019 15:10:21
3
74
Хаха, учете се от ромите, как се прави
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! На въпроса дали ще свидетелства срещу кмета на Варна Благомир Коцев отговори с „без коментар“ Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Сезонът в курорта започва натоварено  Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа С този мач показахме, че когато нещо се прави с желание от сърце, то се получава, каза Димитър Пейчев Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Вижте какво си купиха актьорите от хипермаркета в Несебър Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете Момченцето се е задавило с плод у дома, като спешните медици не са успели да го спасят въпреки бързата реакция Опасно: Деца скачат от Моста в Бургас въпреки забраната и камерите (СНИМКА) Опасно: Деца скачат от Моста в Бургас въпреки забраната и камерите (СНИМКА) Читател на Флагман ни изпрати снимка, на която се вижда как ученици се хвърлят през парапета на първия етаж Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Четириногото избягало от ветеринарна клиника, вървяло е близо 9 км, а накрая се скрило в склад на магазин
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори