×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Необразовани бургаски роми се мръщят на 800 лева заплата, настояват за поне 1000 лева


Необразовани бургаски роми се мръщят на 800 лева заплата, настояват за поне 1000 лева
Бургас трудно намира кадри за най-неквалифицираната работа на регионалното депо за отпадъци
19 Декември 2019, Четвъртък, 15:02 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

„Не искаме дори завършен първи клас, а просто някой да дойде, да го облечем, изкъпем, нахраним и да работи на машината в Братово”, каза кметът Димитър Николов

 

Бургас има сериозни проблеми при подсигуряването на работна ръка, която да обслужва скъпоструващата машина за отпадъци на регионалното депо в Братово. Това стана ясно от думите на кмета на града Димитър Николов.

При обсъждането на план сметка „Чистота” за 2020 година, Николов разкри, че трябва да повишат заплатите в сметопочистването, защото изпитвали сериозен недостиг на работна ръка, който най-силно се усещал през лятото. Така, например, възнаграждението за работа на машината за преработка на отпадъци било 800 лева чисто, но имало все по-малко желаещи.

Тази работа е предимно за тези представители от малцинствата, които не са успели да се образоват или добият някаква друга професия, с която могат да си изкарват прехраната достойно. 

„Не искаме дори завършен първи клас. Просто някой да дойде, да го облечем, изкъпем, да го нахраним и да работи на машината. Може би трябва да се увеличи още повече заплатата, за да привлечем служители”, коментира на днешната сесия Димитър Николов.

Относно план сметката той изрази увереност, че дори да се повишат заплатите, нямало нужда да се повишава местния данък. От началото на тази година Община Бургас, съвместно с „Нелсен Чистота”, са успели да въведат оптимизирана схема на сметосъбирането и сметоизвозването.

Чрез тази оптимизация поддържаме разходите за такса смет. До момента първите резултати са изключително оптимистични, ако продължим по същия начин, въпреки увеличението на минималната работна заплата,  ще успеем да удържим такса смет. Радостно е, че фирмата изпълни нашите изисквания и автомобилите, които събират боклука, са с минимум Евро 6”, допълни Николов.

План сметка „Чистота” за 2020 година ще е 26,57 млн.лева. Регистриране се увеличение от 3 млн.лева, но 2,5 млн.лева от тях са заради отчисленията по чл.64 от Закона за управление на отпадъци, който изисква от общините за такса депониран отпадък да плащат по 95 лева, вместо досегашните 57 лена. В Бургас годишно се събирали 63 хил.тона смесени битови отпадъци.

Голям проблем за Бургас: Ромите нито искат да работят, нито желаят да се преквалифицират


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
36
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче 26/06/2026, Петък 15:00 2
36
Коментара по темата
36.
Хахахс
04.01.2020 08:58:14
0
0
Не искал да минат първи клас , а пък един куп поръчки за online курсове..
Бургас има най високи данъци в страната на фона на една главна улица с 5 различни вида плочки.
Сезонен град с нулева посещаемост след септември.
35.
Хахахс
04.01.2020 08:58:12
0
0
Не искал да минат първи клас , а пък един куп поръчки за online курсове..
Бургас има най високи данъци в страната на фона на една главна улица с 5 различни вида плочки.
Сезонен град с нулева посещаемост след септември.
34.
Мазен Сиган
20.12.2019 22:09:52
1
1
Кражба колко може и т'ва е!!!
33.
ТАКА Е
20.12.2019 16:09:08
0
4
На всякъде по света се заплаща подобаващо ,за вредни условия на труд!Няма никакво значението образованието на работника.Щом се справя със задачите си и от неговия труд има полза обществото трябва да бъде възнаграден подобаващо!
32.
А. Хитлер
20.12.2019 11:18:24
0
26
Хохохо ето до къде я докараха лъжливите български предприемачи. Да се молят на мангалите да им работят хахахахаха ще се спукам от смях. А едно време ми викаха като заминеш ти ще дойдат 100 човека на твойто място е аз заминах и....!?
31.
Курти
20.12.2019 05:28:46
7
16
Че като са роми кво да не са роби че ще Ви бачкат за 800лв?Когато на Кмета Слънце някой от родата почне да работи за толкова пари тогава може да недоволства!
30.
Петьо пандура
19.12.2019 22:27:27
3
18
И 2000 лв.да им дават пак няма да работят а това че неграмотен не означава че трябва да работи цял месец и тия мижави 800 лв да не му стигат за банички...после крадяли.А грамотните редактори на "флегман" да не взимат повече
29.
Кора
19.12.2019 22:20:02
1
18
Нека помощите за безработни за "тези хора" ги задължават да работят в общините. Ниско квалифициран труд. Щото пари се дават за работа. Да бачка.
28.
И.В.
19.12.2019 21:59:18
3
26
Извинете. Но нека попитам нещо не обиждам никой или не ценя расизъм. Ако тези роми ги няма бай Иван или Ангел (от Българите било) ще ходи ли да работи на депото за БОКЛУЦИ и цял ден да мирише мръсотия. На повече работни места в България ромите вършим мръсната работа. И ПАК ДА КАЖА НЕ ГО КАЗВАМ В ПОСОКА РАСИЗЪМ.
27.
Ц..ю
19.12.2019 21:25:09
1
29
700 лева бруто получават и кмета го знае много добре!Почти 800 лева чисто в това депо получава що годе специализиран персонал.. Управляващ булдозер, фадрома, самосвал.. Следващото лято пак ще са без работници!
26.
Az
19.12.2019 21:08:45
5
28
Каквото и да си говорим 1000 лева на този стандарт на живот са малко.стачка трябва иначе сме загубени.те си правят каквото си искат живеят като царе,а се подиграват с хората за 600 700 лева и най нагло казват че даже са и много за тази работа.Гнус ме е да живея вече в тая държава..,то какъв живот с 620 лева с 280 заеми с малко дете с жена на борсата с 300 лева и живея при родителите те ми плащат тока и водата.А иначе съм на хубава работа в община.махам се от тука тва не е живот
25.
ХХ
19.12.2019 21:07:38
0
25
Само да припомня, че преди ходини първият нов бугати вайрън (за 1000000 долара ли, еврос ли) беше купен от вълка с отпадъците на софия... та колко ли пари лапат по йерархията, та нищо да не остане за оператора?!
24.
Бай Мангал
19.12.2019 21:02:51
4
23
Че кметя дава повече кинти за помощи , що се сърди сега като не искам да работя
23.
Дани
19.12.2019 20:36:22
6
16
Ромите т.е циганите винаги търсят да не работят а най много роптаят че били гладни и продължават до ровят и в новите контейнери късат торбите и разсипват боклука ако българсата заплана не им харесма да отиват чужбина
22.
1
19.12.2019 19:03:17
3
45
Ами не е нито лека, нито приятна работа! Нормално е да се заплаща високо! Да ходят разбирачите цял ден завряни в тези боклуци!
21.
Нагъл, най-нагъл
19.12.2019 18:52:36
7
47
„Не искаме дори завършен първи клас. Просто някой да дойде, да го облечем, изкъпем, да го нахраним и да работи на машината. Може би трябва да се увеличи още повече заплатата, за да привлечем служители” - Много нагло изказване! Вярно е, че кмет може да бъде всеки с завършен първи клас, но боклукчия дори човек с 10 висши не може да стане!!! За да си боклукчия се искат здраве ръце, психика и обоняния!!! Лесно е да прахосваш парите на гражданите, седейки на кожения стол в уютния кабинет. Друго е в студ, миризма, мръсотия да се бачка по 8-10 часа дневно! Аз предлагам 10 000 лева на кмета и журналистите да бачкат там! Да видим колко са отворени
20.
Оня с куллото
19.12.2019 18:48:58
8
42
Естествено, че ще се мръщят. Що не бачка кмета за 800 кинта. Свършиха баламите вече.
19.
*********
19.12.2019 18:25:44
2
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
18.
stan-чо
19.12.2019 18:15:26
2
20
Те затова са из цяла Европа.Ти не ги мисли тях.Те се приспособяват.Ама като Стан идеш някъде сръвняват те с тях "българите".Крадат!Не са точни.Цяла Европа за България лицето е тия дето са ти на сърце.Излез кажи че си БЪЛГАРИН и седи гледай.
17.
До..Дончо
19.12.2019 18:09:07
2
21
Защото са гласове..избори!Лесни за натискане.Станаха и нагли..преди ги биеха вече неможе.Права търсят че и повече от НАС имат.Затова.
16.
Вуйчо
19.12.2019 18:04:53
1
27
Взимам 800лв без да съм ром.Ама пара требе като не искат значи има от къде да си набавят!
15.
бургазлия
19.12.2019 17:59:56
6
12
Те и от общинската администрация и чиновници систем оператори в МВРса с 750 -8оо лева но за едно място се натискат по 20-25 кандидата АИСКАТЕ ОНЯ НЕОБРАЗОВАН И НЕКВАЛИФИЦИРАН ОТ ЧИСТОТА ТА ДА ИДЕ .ЗА 800ЛЕВА
14.
дончо
19.12.2019 17:35:32
6
33
И що да работят след като и без да работят им се дават пари
Не плащат нищо и само искат и искат
Аз не се сещам за нещо което да не са поскали
13.
Тъй, тъй
19.12.2019 17:28:36
5
36
Браво на ромите. 800 лв бруто, значи под 600 лр чисти пари. Та това е по-чалко от 30 лв на ден. Няма общ работник който да го наемеш за по-малко от 40-50 лв. В София под 50, не си мърдат и пръста. Алооо, чорбаджи, маймуните си сакат банани. На трици не кълват. Ха сега родата и в лайната. Ненаядени тунеядци. Застанали на общинска или държавна издръжка и решили милионери да стават. Да, ама не.
12.
пО СВЕТА И У НАС
19.12.2019 17:21:58
6
41
В Ню Йорк чистач получава повече от учител. Боклукчия в Ню Йорк получава 100 000 долара годишно.Работата на боклукджия е неприятна, тежка, и съответно в САЩ-високоплатена. Ето за заплатите на боклукджия в Ню Йорк https://profit.bg/svetat/dori-boklukchiite-v-sasht-izkarvat-po-okolo-200-hil-lv-godishno/



Нормално е чистач да е с поне 1500 лв заплата. Тези хора работят, а не са роби за без пари. Времената от 2005г , когато се работеше за без пари минаха. Като искаш да наемеш работник, ще си плащаш, дори и за най-неквалифицирания труд вече за под 1500 лв кандидати няма да намерите.
11.
бургазлия
19.12.2019 17:19:28
1
18
на титан новата фирма пак престъпници и корупция
10.
1000 лв е нормално за минимална заплата
19.12.2019 17:14:42
3
36
1000 е нормално за минимална заплата. това са чисто 800. без значение дали работещия е необразован. С 1000 лв като платиш 400 лв за наем, 400 лв за храна, 400 лв за сметки-пак се оказва крайно недостатъчна. Заплатата трябва да стига за да си платиш наем,, храна ,сметки, иначе защо ти е да работиш, ако разходите като работиш са повече от заплатата.
9.
Сагопа
19.12.2019 16:24:00
0
6
Прав си Стан!
8.
*********
19.12.2019 16:23:54
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
Каплана
19.12.2019 15:52:43
8
20
Да дойдът при мен аз давам 650 и цял ден карат новото ивеко
6.
free
19.12.2019 15:43:07
5
67
След като им давате пари без да работят (помощи), защо трябва да си цапат ръцете?
5.
800лв да ви диша миризмите на умрели катерици?
19.12.2019 15:39:49
14
93
Всеки има право на достойно заплащане. 800лв нето беше що годе прилично заплащане през 2005г
Щом като the big boss не миже да осигури работници да запрята ръкави, да слага гумените ботуши и да влиза в машината.
4.
Marti
19.12.2019 15:34:43
0
26
Hidromat izqde parite i na romite strashna dalaverata na veka kradene golqmo
3.
.....
19.12.2019 15:25:00
3
40
Из целия град нвите контейнери са сложени на неподходящи места.Вместо да са в изградените за целта джобове,те са или на улицата или въру тротоарите. С това създавате предпоставки за инциденти. Лично звънях поне 5 пъти на разни телефони дадени ми от служители в общината,снимки пращах и накрая резултата е че свалиха контейнерите от тротоара на пътното платно. Не можело да са в изградените джобове,понеже камиона бил голям и не можел да ги стигне и изпразни. В момента всеки ден е отвратителна гледка край контейнерите. Масово хората не знаят ,че контейнерите са изместени и си хвърлят отпадаците на старите площадки за кнтейнери. За жалост така е в целия град.
2.
stan
19.12.2019 15:18:26
16
50
Най-некласифицирана да, но не лека работа. Тежката работа винаги трябва да се заплаща и е нормално да се плаща повече. Хамалите в Англия взимат повече пари от продавач консултант и има защо
1.
Бай Мангал
19.12.2019 15:10:21
3
74
Хаха, учете се от ромите, как се прави
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче Малкото е женско и впечатлява с бялата си окраска – истинска рядкост при този вид Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Фирма коси 3 декара трева през зимата за 250 хиляди лева. Добре ли е? Има стотици такива неща. Отвсякъде е текло, посочи  той
„Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори