Нов кмет спира служебните GSM-и на всички общинари
Мотивът му е огромният финансов ресурс, който се плаща ежемесечно за разговори на чиновниците
Без служебни карти за телефони остават всички служители на Община Криводол. Решението е взел новият кмет Христо Доков, а мотивът му е огромният финансов ресурс, който се плаща ежемесечно за разговори на чиновниците.
„Само за миналия месец фактурата възлиза на почти 4000 лв. Това е разход, който община в нашето финансово състояние не може да си позволява ежемесечно“, коментира Доков.
Впечатляващо е, че за администрация с размерите на Криводол са поръчани и раздадени цели 189 служебни номера. Предстои да се преразгледа и договорът за видеонаблюдението в общината.
Според Доков то излиза малко под 1000 лв. на месец, а реално не предлага качествена услуга. Новият кмет недоумява и защо доставчик е мобилен оператор, който няма покритие в няколко села от общината.
В началото на новия мандат хазната на Криводол е с пасив в размер на 4,3 млн. лв.
Предстои независим одит да анализира източниците на разходи и приходи, за да може новият кметски екип да изработи стратегия за справяне с високата задлъжнялост на администрацията, съобщи още Христо Доков.
Разбиха голяма престъпна група за разпространение на наркотици
Мбапе изравни рекорда на Роналдо и му посвети гол
21/12/2025, Неделя 12:37
0
Джошуа предизвика Фюри: 24 часа да подпишеш
Първан Симеонов: Радев е пред труден избор
Девет убити при стрелба в таверна в ЮАР
Министър Георгиев за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
Шаби Алонсо защити Винисиус след освиркванията: Знаем, че можем по-добре
Подценяваният виновник за лошия сън: защо възглавницата е по-важна, отколкото мислим
Отиде си създателят на Ретро музей Варна - Цветан Атанасов
Почина легендата на "Локомотив" Горна Оряховица Иван Василев
Нови правила за вторите пенсии: повече избор, различни прагове и промени в изчисленията
Седмицата от 22 декември носи много енергия за Козирог и Водолей - емоции, фокус и ново начало
