Морето се отдръпна на 25 м навътре, какво означава
Явлението е станало в северозападния турски окръг Текирдаг, а местните се опасяват, че това би могло да е знак за евентуална сеизмична активност
Морето при северозападния турски окръг Текирдаг се отдръпна на 25 метра, предизвиквайки паника за предстоящо земетресение сред местните жители, съобщава турската частна телевизия НТВ.
Много рибарски лодки заседнаха в сушата, след като рибарите се оказаха изненадани от необичайното явление в Мраморно море. Местни жители споделят, че макар и друг път да са ставали свидетели на подобно отдръпване на водата, не помнят то да е било толкова съществено.
Заместник-кметът на град Мармара Ерегли, където е наблюдавано явлението, обясни, че този тип отливи са характерни за сезона и няма повод за безпокойство, предава vesti.bg
Местни жители обаче се опасяват, че явлението би могло да е знак за евентуална сеизмична активност. Геологът д-р Рамазан Демирташ успокои в профила си в социалната мрежа Туитър, че явлението е малко вероятно да е свързано с предстоящо мощно земетресение.
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
Тези зодии получават шанс, който идва веднъж на 12 години
Как OnDrive променя обслужването на автомобили на локално ниво?
След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и Бангаранга
Най-шокиращите трагедии в света на екстремните спортове
Една от най-големите групи за трафик на мигранти у нас е действала в Айтос, разбиха я при мащабна акция
Петролът поевтинява, но кога ще паднат цените на горивата
Николай Димитров: Общинският център за култура и образование „Артиум“ е сърцето на културния, духовния и социален живот в Несебър
Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса
България с втората най-висока инфлация в ЕС, достигна 6,3% през май
