Арнаудова с подробности за проверката на ТЕЦ-овете на Ковачки
Налице е опасност за екологичната сигурност на България в резултат на дейността на 4 ТЕЦ-а на територията на страната, каза говорителят на главния прокурор
Проверката на четирите ТЕЦ-а на Христо Ковачки е възложена заради информация за опасност за екологичната сигурност на България. Това каза говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова относно проверката на Министерството на околната среда и водите в "Топлофикация - Перник" АД, ТЕЦ "Бобов дол" ЕАД, "Топлофикация - Сливен" ЕАД и ТЕЦ "Брикел" ЕАД, предаде „Фокус“.
Жандармерията влезе в ТЕЦ-ове на Ковачки
"Във вторник в ранния следобед председателят на ДАНС докладва на главния прокурор информация, че е налице опасност за екологичната сигурност на Република България в резултат на дейността на 4 ТЕЦ-а на територията на страната", каза Арнаудова. Тя добави, че информацията е обобщена в справка, която е сочела наличие на данни, че в резултат на неправилно използване на определени съоръжения и съвместно горене на въглища и отпадъци се получава замърсяване на околната среда.
"Замърсяването застрашава здравето и живота на българските граждани", заяви говорителят на главния прокурор. Тя добави, че веднага се е провело работно съвещание с участието на главния прокурор, министъра на вътрешните работи, министъра на околната среда и водите и председателя на ДАНС. "В рамките на това работно съвещание беше връчено на министъра на околната среда и водите постановление за разпореждане на незабавна проверка", каза Румяна Арнаудова.
По думите ѝ е възложена проверка на Министерството на околната среда и водите (МОСВ) за спазване на екологичното законодателство при осъществяването на дейността на 4-те ТЕЦ-а.
Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник"
Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани
Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява
Поразеният с три ракети GOLDEN LEO потъна в Черно море
Шофьор с близо 4 промила алкохол предизвика катастрофа на оживен булевард
Две трагедии за часове: Български туристи починаха на плажове край Александруполис
Драма в Китен: Възрастна жена с комоцио, биячът пое към клиника за психично здраве
Добро време за начало на новата седмица
Нападение с жертви на фестивал в САЩ: Ранено е 2-годишно дете
Дневен хороскоп за 27 юли: Маските падат, интуицията води към успех
Шофьор удари общински съветник и 8-годишния му син на "зебра" (ВИДЕО 18+)
Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август
