Обзор е домакин на международен младежки обмен
От 31-ви август до 8-ми септември, млади хора от Испания, Италия, Гърция, Северна Македония, България, Турция и Румъния, се обучават на тема доброволчество в красивия морски град
Обзор е домакин на международен младежки обмен, финансиран по програмата Еразъм+, на тема “Доброволчеството: Инструмент за овластяване на младежта”. От 31-ви август до 8-ми септември, млади хора от Испания, Италия, Гърция, Северна Македония, България, Турция и Румъния, се обучават на тема доброволчество в красивия морски град Обзор.
Целта на проекта е отношението на младите хора към доброволчеството да бъде развито и променено в позитивна посока и да даде възможност на участниците да научат повече за това как могат да бъдат полезни в обществото.
В програмата на обмена са включени открити сесии за младежи и организации от местната общност, по време на които те ще имат възможността да научат повече за възможностите, които предлагат програмите Еразъм+ и Европейски корпус за солидарност.
Като част от програмата, участниците в проекта, се срещнаха с кмета на град Обзор – Христо Янев. Бяха дискутирани темите за доброволческите инициативи и как те биха могли да бъдат подкрепяни от местната общност и от местната власт.
Г-н Янев изрази благодарност за включването на младежи от град Обзор в дейностите на проекта и насърчи младите хора да продължават да развиват потенциала си в посока на доброволческата работа.
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати
Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи
Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда
Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс
Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България
Германски експерт: Изходът от войната в Украйна ще определи съдбата на Европа
Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър
Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12?
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев
