Община Приморско с престижна награда: Спечели оскар за развитие на морския регион
Васил Петров, Силвия Кацарова, Панайот Панайотов и Гергана Николаева пяха за призьорите
Община Приморско получи награда за принос в развитието на българското Черноморие. Това се случи на официалната церемония по връчване на Морските оскари, състояла се в хотелски комплекс край Созопол. Сред официалните гости бяха депутатите Десислава Атанасова и Вежди Рашидов, които се качиха на сцената, за да връчат част от престижните статуетки.
Община Приморско беше отличена с престижната награда – Малка община с принос в развитието на българското Черноморие. Наградата бе връчена от Йордан Йорданов - председател на „Сдружение туризъм“ .
На церемонията присъстваше председателят на Общинския съвет в Приморско Златина Тюлиева, която получи престижния приз.
„От името на Ощина Приморско и кмета Димитър Германов благодаря за тази престижна награда, която доказва, че вървим по пътя на успеха. Тя ни дава повод за гордост, но и носи голяма отговорност - за това, че трябва да продължаваме по същия начин да обогатяваме туристическия продукт, за да бъдем водеща туристическа дестинация на Черноморието ни", заяви тя при получаване на наградата.
Министри, депутати, лидери на браншови организации и медийни партньори връчиха общо 22-те златни статуетки от призьорите от мащабното събитие за Черноморския регион. Титаните на родната сцена - Васил Петров, Силвия Кацарова, Панайот Панайотов и оперната прима Гергана Николаева пяха по време на церемонията. Автор на стиховете на техните песни е поетът-меценат Ангел Симеонов, отличен от церемонията с приз за Принос в духовното развитие на Черноморието. Празнична заря освети цялото южно крайбрежие и сложи финал на церемонията. Сцената бе изградена над морето на скалите на величествения нос Христос и между авторските творби на редица майстори на българската скулптура.
Класически пухкави палачинки: Рецептата, която винаги се получава
06/06/2026, Събота 22:00
0
Починалите чужденци в зверската катастрофа били чудесни момчета
ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата
Шокиращи твърдения за фаталния инцидент в Благоевград
7-звезден спектакъл на "Лазур"
Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран
"Роснефт": САЩ са основните печеливши от затварянето на Ормузкия проток
Никола Цолов взе точка от спринта в Монако
Асиметричните рокли превземат сезона
Световни легенди и 15 000 фенове взривиха Бургас с „Мача на надеждата“
Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона?
Граждански протест във Варна, искат оставката на кмета Коцев
