×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След трагедията на „Тракия“: Пуснаха на свобода шофьора на „Ентуртранс“, убил 9 души в зверска катастрофа


След трагедията на „Тракия“: Пуснаха на свобода шофьора на „Ентуртранс“, убил 9 души в зверска катастрофа
Детето ми припада в ръцете ми, искам да се грижа за семейството си, изплака в съдебната зала Светослав Димитров
Тема в развитие
виж още
скрий
23 Август 2019, Петък, 13:30 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: архив Флагман.бг

Най-младата жертва на адското меле е едва на 14 години

Шофьорът на „Ентуртранс“ Светослав Димитров, който получи 5-годишна присъда за трагедията на магистрала „Тракия“ през юни 2011 г., беше освободен предсрочно от Окръжния съд. Той е зад решетките от края на 2015 г., като до момента е успял да съкрати с работа цяла година и 1 месец.

Бургазлията има семейство, за което иска да се грижи след излизането си от затвора. Той вече има и осигурена работа. Светослав направи опит да излезе предсрочно още преди година, но тогава съдът го поряза.

„Жена ми е болна. Едното ми дете получава епилептични припадъци. Трябва да го водя в София. През месец май, на Гергьовден, бях в отпуск и тогава то припадна в ръцете ми. Това седем пъти го направи за един ден. Искам да работя и да събера някой лев, че на 15 септември започва училище. Ако съдът ме освободи предсрочно, ще живея със семейството ми. Колегите ме питат кога ще излизам. Директорът също ме пита. Казах им, че съм на дело, и не знам какво ще стане“, каза бургазлията в съдебната зала.

Прокуратурата не се възпротиви на искането на затворника заради малкия остатък от наказанието и поведението на Светослав зад решетките. Той бил един от най-примерните, с много малък риск от рецидив и давал сериозни признаци, че се поправя. Затова още в края на 2016 г. режимът му е променен от общ на лек и получил правото да работи на външен обект.

„Според съда, въвеждането на лишения от свобода в обществото няма да доведе до риск от повторни противообществени прояви, преди всичко поради липсата на криминални нагласи у осъдения, а също и поради факта, че престъплението, за което е бил осъден, е инцидентен случай в живота му. От друга страна, той е уравновесен в емоционален план, притежава добър самоконтрол и правно и морално съзнание и съвест, ценностната му система е със семейно-битова насоченост, като се наблюдава високо ниво на разбирателство, загриженост и взаимна подкрепа между него и семейството му, което се потвърждава и от изявленията на самия осъден в днешното съдебно заседание. Допълнителен аргумент в тази насока е и обстоятелството, че лишеният от свобода е бил включен в програма за подготовка за живот на свобода и същата е била приключена успешно“, обяви съдия Ангел Гагашев, преди да пусне на свобода шофьора на автобуса-ковчег.

Припомняме, че освен шофьора на автобуса-ковчег ефективни присъди за зверското меле получиха още шефът на транспортния отдел на „Ентуртранс” Николай Точев, както и босът на фирмата Ениз Ченгел. Последният обаче в момента се издирва под дърво и камък от Интерпол. Ченгел потъна вдън земя, след като разбра, че трябва да влезе в затвора за 10 години. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

По време на делото стана ясно, че състоянието на злощастния автобус е било трагично. Въпреки това основна вина за катастрофата имал точно шофьорът Светослав Димитров, категорични са експертите. Той е можел да спаси хората, ако тогава е натиснал спирачката, вместо да завърти волана наляво, след което автобусът се е преобърнал и самозапалил.

Шестима от пътниците загинаха на място, други трима починаха по-късно в болница. Най-младата жертва е едва на 14 години.


В категории: Темида


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Петър
23.08.2019 17:37:34
2
5
Ако е знаел за "трагичното" състояние на управлявания от него автобус, то не го ли прави съучастник?! А, този който си е сложил подписа за изправност на автобуса, и да може да превозва пътници, няма вина така ли?
2.
Додо
23.08.2019 14:41:03
0
8
Този още ли работи
1.
град козлодуй
23.08.2019 14:17:26
1
9
ПРОКУРАТУРА ПРОЩАВА БОГ НЕ ВСИЧКО НА ТОЗИ СВЯТ СЕ ВРЬЩА
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Хиляди бургазлии се събраха на Пантеона в Морската градина Хиляди бургазлии се събраха на Пантеона в Морската градина Причината ли!? Финалът на Световното първенство по футбол В Слънчака е страшен купон, но ако пострадате, ще трябва да се бръкнете дълбоко В Слънчака е страшен купон, но ако пострадате, ще трябва да се бръкнете дълбоко Прегледът за чужденци започва от 100 евро Докога ще умираме на „Тракия“? Решението пътува по релси, но държавата го пренебрегва Докога ще умираме на „Тракия“? Решението пътува по релси, но държавата го пренебрегва Европа качва товарите на влакове, а България продължава да трупа камиони, опашки и жертви върху асфалта На косъм от удар край Арбанаси: Шофьор засече кола при забранено изпреварване На косъм от удар край Арбанаси: Шофьор засече кола при забранено изпреварване Местни жители твърдят, че автомобилът редовно участва в нощни гонки край Велико Търново и Горна Оряховица Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена Силната градушка удари благоевградското село в неделя, засега няма официални данни за щети Иран изнесе петрол за 6 млрд. долара в краткия прозорец без санкции Иран изнесе петрол за 6 млрд. долара в краткия прозорец без санкции Близо 70 млн. барела са напуснали страната с около 20 танкера, като основната част от суровината е насочена към Китай Денков: България изчезва от масата, където решават бъдещето на Европа Денков: България изчезва от масата, където решават бъдещето на Европа Бившият премиер видя пълно противоречие между позицията в Париж и декларацията с името на външния министър в Киев Най-бруталния убиец в новата история на Бургас Станимир Рагевски бил в бургаския затвор с таен телефон и 3 СИМ карти Най-бруталния убиец в новата история на Бургас Станимир Рагевски бил в бургаския затвор с таен телефон и 3 СИМ карти Служители на ГДИН са под проверка след откриването на три SIM карти у осъдения за две жестоки убийства Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия Изградена е мрежа за първа реакция при внезапен сърдечен арест Една тайна добрина разплака Тони Димитрова пред цяла България Една тайна добрина разплака Тони Димитрова пред цяла България Певицата осигурила нужната сума за талантливата пианистка и едва накрая казала коя е
11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария 11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария Тричленно семейство натрупало сметка от 2100 паунда, оставило невалидна банкова карта и прекъснало връзката с хотела Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026 Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026 ФИФА още не е обявила победителя, а аржентинецът излиза срещу Испания с осем гола и четири асистенции Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин Учениците се завърнаха от Dance World Cup 2026 с четири медала и три класирания сред първите пет Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Едрите насекоми се появяват край домовете предимно вечер, най-засегната е европейската част на мегаполиса Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Имотният бум и щедрите служебни схеми превърнаха бейби бумърите в заможно поколение, но бъдещите пенсионери са изправени пред друга реалност Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Общият хонорар на словенеца от турнира ще достигне около 140 000 долара, но ФИФА пази тарифите в тайна Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Броят на потвърдените заразени достигна 2267, а пренасянето на тела между отделни райони създава нов риск Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Капитанът постави общия път, трудните моменти и единството в отбора над спечелените трофеи САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран Няколко снаряда са поразили площадката на АЕЦ Дарховин, но Вашингтон не е потвърдил атаката срещу ядрения обект От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте Една малка обява във вестник променя живота на треньора, който изгради новото златно поколение на Испания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Час по рисуване.
- Деца, нарисувайте членовете на вашето семейство...
След малко:
- Иванчооо, какво рисуваш, бе!?
Виц на деня Виц на деня Ходя си аз из парка и гледам един храст се клати. "Куче" викам си аз. "Не, разстройство" отвърна ми храстът... Статус във фейсбук Статус във фейсбук Отказах цигарите, защото реших да пуша само след секс
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори