×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Контрабандни накити, укрити в кисело мляко, задържаха на „Капитан Андреево“
  • Вдигнаха въздушна линейка за родилка от Благоевград с обилна кръвозагуба
  • Израел обяви примирие след нови въздушни удари в Газа
  • Предвиждат начална заплата от 1860 евро за младите лекари
  • Сигнали за бомби затвориха посолствата на САЩ и Франция в София
  • Утре от 14 ч. в Колежа по туризъм 104 бургаски млади учители и техните ментори ще получат признание за старта в кариерата си от кмета Димитър Николов
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сълзи в съда! Болни жена и дете не успяха да измъкнат от затвора шофьора на автобуса-ковчег на „Ентуртранс”, убил 9 души на „Тракия”


Сълзи в съда! Болни жена и дете не успяха да измъкнат от затвора шофьора на автобуса-ковчег на „Ентуртранс”, убил 9 души на „Тракия”
Мъжът бил един от най-примерните зад решетките
Тема в развитие
виж още
скрий
12 Юли 2018, Четвъртък, 17:14 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторът

Експертите са категорични, че шофьорът има основна вина за мелето през 2011 г., в момента той излежава 5-годишна присъда


Със сълзи на очи излезе днес от съдебната зала 49-годишният Светослав Димитров. Бургазлията излежава 5-годишна присъда за кървавата катастрофа на 15-ти юни 2011 г. на АМ „Тракия”. Тогава, около 1 часа сутринта, автобус на печално известната фирма „Ентуртранс”, пътуващ от София за Бургас, се преобръща край Пловдив след удар в мантинелата и се самозапалва. 9 пътници загиват след мелето, а 10 са тежко ранени. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Към днешна дата шофьорът на автобуса-ковчег Светослав е излежал по-голямата част от присъдата си и има право да поиска да бъде пуснат предсрочно на свобода.

„Той осъзнава вината си, че не е трябвало да тръгва с този автобус и че не е успял да го овладее при възникването на техническата неизправност. Но има много по-ниска вина за случилото се от другите двама осъдени”, каза в залата адвокатът на Димитров.

Самият Светослав, който има да излежи още малко над година и половина от наказанието си, промълви, че жена му и едно от децата им са тежко болни и трябва да се грижи за тях.

„Имам болно дете. Припада в ръцете на жена ми, припада в час. Жена ми също е болна и не може да се грижи сама за него. Моля Ви да ме освободите предсрочно, за да се грижа за семейството си”, промълви в съда бургазлията.

Мъжът бил един от най-примерните зад решетките. Спазвал стриктно режима, заради което е награждаван многократно, включително и с отпуск, съобщи началникът на Бургаския затвор Бранимир Мангъров. Той уточни, че оценката от риска на рецидив при Светослав е много ниска, каквато е била още при влизането му зад решетките. Освен това лишеният от свобода работел на външен обект. Според шефа на зандана са налице необходимите изисквания за предсрочното освобождаване на Димитров.

На противоположното мнение бе представителят на Окръжна прокуратура. Според държавния обвинител молбата на бургазлията е неоснователна, тъй като той не е дал достатъчно доказателства за своето поправяне и е изтърпял половината от наказанието си едва преди 2 месеца.

Окръжният магистрат Цвета Попова обяви, че няма как да уважи молбата на Димитров. Бургаският съдия мотивира решението си с това, че спазването на правилата и доброто поведение са задължения на всички лишени от свобода и няма как да се приемат като изключение. Това е причината и за промяната на режима на осъдения от общ на лек.

„Съдът не може да приеме, че превъзпитателният процес вече е приключил. Здравословните проблеми на членове на семейството Ви са отчетени от колегите още при постановяването на присъдата”, съобщи съдия Попова.

Решението явно разстрои Светослав, който беше изведен от залата със сълзи на очи. Той обаче може да обжалва становището пред следващата инстанция.


Босът на "Ентуртранс" Ениз Ченгел се издирва с червена бюлетина от Интерпол, след като потъна вдън земя, за да не влезе в затвора

Припомняме, че освен шофьора на автобуса-ковчег ефективни присъди за зверското меле получиха още шефът на транспортния отдел на „Ентуртранс” Николай Точев, както и босът на фирмата Ениз Ченгел. Последният обаче в момента се издирва под дърво и камък от Интерпол. Ченгел потъна вдън земя, след като разбра, че трябва да влезе в затвора за 10 години.

По време на делото стана ясно, че състоянието на злощастния автобус е било трагично. Въпреки това основна вина за катастрофата имал точно шофьорът Светослав Димитров, категорични са експертите.

„Направени са много сериозни огледи. Констатирано е, че спирачната уредба има сериозни неизправности, но и при това и състояние автобусът би спрял, ако водачът бе задействал спирачната уредба, а не да завърти волана наляво“, заяви в края на 2013 г. проф. Станимир Карапетков.

Както Флагман.бг вече съобщи, шестима от пътниците загинаха на място, други трима починаха по-късно в болница. Най-младата жертва е едва на 14 години. Сред починалите бе и говорителят на полицията в Стара Загора-Йонка Георгиева.

В категории: Темида


8
Коментара
Драма с питони в София
Драма с питони в София 29/10/2025, Сряда 22:00 0
ТИР се запали в движение
ТИР се запали в движение 29/10/2025, Сряда 19:31 0
Тервел ИЛИЕВ Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) 29/10/2025, Сряда 18:57 4
Флагман.БГ Звезда на поп-фолка се завръща Звезда на поп-фолка се завръща 29/10/2025, Сряда 18:19 0
8
Коментара по темата
8.
Яяя
13.07.2018 16:30:41
0
1
Защо не вземе този тъпанар да се засели той в някое село на такива като него извън света им е мястото сигурно на този шофьор достатъчно му тезо ,че и ние да го съдим
7.
ХАХАХАх
13.07.2018 09:22:13
0
15
А заловеният с подкуп бивш зам окръжен прокурор Ангел Георгиев, даже го върнаха да “работи” като редови прокурор в бургаска прокуратура. Много са им ценни корумпираните послушковци
6.
Пламен
13.07.2018 07:31:40
1
10
Ние сме световни шампиони по това да съдим другите.Ок,виновен е,сгрешил е,както всички ние грешим всеки божи ден в най различни ситуации.Получил е присъда.Достойно я изтърпява.Според мен би трябвало да освободят човека,макар,че пострадалите са много.Дано на никой от нас не се налага да бъде на неговото,или на мястото на пострадалите.Но преди всичко трябва да сме Човеци и да прощаваме,особено когато става въпрос за неволна грешка.Хубав ден на всички желая.
5.
ММ
13.07.2018 00:12:45
11
4
Шофьорът е видял, че автобуса не е в техническо състояние и пак се е качил. Виновен е. А щом го принуждават да кара да напусне тогава и да си намери друга работа.
4.
Администратор
13.07.2018 00:08:53
12
3
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ГРУПА В ФЕЙСБУК ПРИЯТЕЛИ НА ПЪТЯ ..... ТОВА Е НОВОТО ИМЕ НА ШОФЬОРИ БУРГАС ЗАПОВЯДАЙТЕ ВСИЧКИ
3.
динко
12.07.2018 22:38:58
2
34
недейте така хора, познавам го добър шофьор и съвестен човек е, знам че го принуждаваха да се качва(шефа му който се крие) дори и при техническа неизправност, каквито почти имаше в тази фирма, ако не искаш вземаш си багажа и вкъщи, поради същата причина че трябваше да се грижи за семейството си мълчеше и търпеше
2.
Р
12.07.2018 22:18:58
23
3
Вземете му книжката за живот.
Пуснете го да се просели във някое празно странджанско селце като наказание, да се маха от Бургас но да де занимава с полезна работа.
1.
От бюрото на Васил Левски и Роберт Лорд
12.07.2018 22:17:32
13
4
Пуснете го този но НИКОГА вече не му давайте да кара. Няма смисъл вече да стои в затвора.
Запишете го да се преквалифицира в някаква дейност в БСУ. Няма смисъл вече. Кога ще вкараме FlixBus да ни карат София Бургас. Време е.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Синдикатите скочиха срещу властта, бюджетът бил на безхаберието и изчислиха колко ще ни ощети Синдикатите скочиха срещу властта, бюджетът бил на безхаберието и изчислиха колко ще ни ощети Министърът на финансите Теменужка Петкова е решила да не спазва закона и да намали минималната работна заплата, обяви главният икономист на КНСБ Убийство като от филм на ужасите в България Убийство като от филм на ужасите в България Син умъртви мъчително майка си Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Експерт обясни, че причината за миризмите не идва от самата операция, а е реакция на товара при рязка смяна на температурите Стотици почетоха народните будители с факелно шествие в Бургас Стотици почетоха народните будители с факелно шествие в Бургас  „Факелът на познанието” от площад „Тройката“ до площад „Атанас Сиреков“ е организиран от Търговската гимназия за 11-ти път Извънредно! Верижна катастрофа край Сарафово Извънредно! Верижна катастрофа край Сарафово Образувала се е тапа от спортния магазин „Пума“ до военната станция  Бяхме подложени на психическо и физическо насилие в Дома на писателите в Бургас, твърдят от „Самосъзнание“ Бяхме подложени на психическо и физическо насилие в Дома на писателите в Бургас, твърдят от „Самосъзнание“ Битката за сградата на ул. „Вола 3“ загрубя, общинските съветници взеха соломоновско решение Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите Има усилие за нулева конкуренция, за да могат да ни принудят да сключим при много високи цени с всички хватки за отстраняване на другите кандидати, каза той ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание В ролите ще видим като актьори Ивайло Захариев, Калоян М. Патерков, Тервел Пулев, Доби Главинчева, Симона Йорданова, Павел Димчев, Лео Панов, Александър Везенков и др. Между тиквите и светците — защо спорът за Хелоуин е всъщност спор за душата на България Между тиквите и светците — защо спорът за Хелоуин е всъщност спор за душата на България Решението на кмета на Елин Пелин раздели обществото, но извади на показ нещо по-дълбоко – кои сме ние и накъде отиваме БОП-аджии и спецченгета спипаха съпруга на Мани от "Игри на волята" с много пико и кокаин БОП-аджии и спецченгета спипаха съпруга на Мани от "Игри на волята" с много пико и кокаин 28-годишният Стоян Стойков опитал да избяга, изхвърлил пакетите с дрогата по пътя от кв. Ветрен към Бургас
7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Има сериозен глад на кадри Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Земетресението е усетено в цяла Южна България Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите? Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите?  От руската компания уточниха, че става въпрос за международните активи Ето коя е новата приятелка на Еминем Ето коя е новата приятелка на Еминем Не е ясно от колко време са двамата заедно Bcичĸи гoвopexa зa іРhоnе Аіr, нo пoчти ниĸoй нe cи гo e ĸyпил Bcичĸи гoвopexa зa іРhоnе Аіr, нo пoчти ниĸoй нe cи гo e ĸyпил Изглeждa, чe oпититe зa пo-нeтpaдициoнeн іРhоnе - cлeд cпpeнитe mіnі и Рluѕ вapиaнти, oтнoвo нe ca ce yвeнчaли c ycпex Тръмп ще срещне с новия японски премиер Тръмп ще срещне с новия японски премиер Очаква се двамата лидери да се разбират добре, тъй като Такаичи е протеже на покойния японски премиер Шиндзо Абе
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ за шефката на парламента: Смениха едно мюре с друго

Виц на деня Виц на деня Строг баща се кара на дъщеря си:
- Видях те в една кола на паркинга да се натискаш с някакво момче. Кой е той?
- Какъв цвят беше колата?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, за Нова година, ще ми купиш ли нов телефон?
- Ами този другия, дето го имаш?
- Е, той ще ми купи таблет!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори