×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
  • Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия, реши ВАС
  • Един милион и осем хиляди туристи са посетили Варна от началото на годината до 10 октомври
  • Въздушна спешна помощ ще има база край Търговище
  • Литва затвори границата си с Беларус
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Живко Табаков: Надявам се да не продадат имотите на Морското училище


Живко Табаков: Надявам се да не продадат имотите на Морското училище
Живко Табаков, общински съветник от ДБГ
Тема в развитие
виж още
скрий
25 Юни 2019, Вторник, 12:59 ч.

По докладната не бе представен никакъв одит, недоволства опозиционният съветник

Общинският съветник от Движение България на гражданите Живко Табаков бе единственият, който гласува „въздържал се“ по докладната за отправяне на искане за приемане на собствеността на училището.(ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Веднага след вота той посочи мотивите си пред журналисти.

„Гласувах „въздържал се“, защото не приеха предложението ми за забрана за продажба или отдаване на концесия на имотите на Морското училище. Имам определени съмнения. Знаете, че в активите на гимназията са далян в Отманли и част от хотел Атлантик. Надявам се там да не бъдат изградени пристанища, които да преминат в частни ръце“, каза Живко Табаков.

Той съобщи, че от свои източници знаел, че финансовото състояние на училището не било никак добро. Подозренията били, че 300 хил.лева са използвани неправомерно. В отчетите можело и всичко да е наред, но друг бил въпросът как са извършвани тези харчове, коментира опозиционният общински съветник.

„Не съм аз човекът, който може да извърши това разследване. Има си компетентни институции. Разполагам с информация, че училището е в тежко финансово състояния и голяма част от издръжката му се поема от Гимназията по автотранспорт, с която в момента са под един покрив, което не говори добре“, коментира Табаков.

По думите му за пореден път се вземало решение да се похарчи солидна сума от общинския бюджет, а в Бургас освен образованието имало и много нужди на хората в крайните квартали и комплексите.

„Искаме да сме туристическа дестинация, а не инвестираме достатъчно в туристическата инфраструктура. Погледнете Сарафово! За пореден път взехме решение да похарчим средства за едно училище, в което има малко над 100 човека“, допълни Табаков.

 


В категории: Политика


5
Коментара
Издирват 15-годишно момиче
Издирват 15-годишно момиче 30/10/2025, Четвъртък 19:00 0
5
Коментара по темата
5.
Моряк
25.06.2019 18:37:51
1
9
Браво гн Табаков,
Вие зададохте неудобни въпроси за бъдещето на любимото училище!
На тези въпроси едва ли ще има реален отговор, но поне повдигнахте завесата!? Пожелавам Ви успех наесен и наистина да спасите училището!
4.
учител
25.06.2019 17:57:23
1
5
При Жечков наемите за Даляна се плащаха редовно. Сега новият наемател не е плащал с месеци.Илиева да провери и да публикува установеното.
3.
Neznam
25.06.2019 17:24:01
1
5
S fizionomiya kato ot film na Steven King hahahaha !
2.
jjj
25.06.2019 16:14:25
5
9
Жечков погреба Морското училище- той още като директор стопанисваше от години Даляна - влизал ли е някакъв приход в училището? Защо никой не е направил одит, за да може всичко да е прозрачно? Защо ли - съдете сами...
1.
тенчо
25.06.2019 14:49:27
8
5
Човекът, който не прави нищо и го прави добре - Живко Табакоглу, желаещ за кметтт.
Аре Живак, каква ще е следващата ти "стъпка" ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пари и любов за Овена  и Везните, а Водолеят ще научи кармичния си урок Пари и любов за Овена и Везните, а Водолеят ще научи кармичния си урок Хороскоп за деня – 31 октомври 2025, петък Бойко Рашков лъсна на снима с Мухарем – Мухата и Пеевски нарече скандала с изборите пърформанс Бойко Рашков лъсна на снима с Мухарем – Мухата и Пеевски нарече скандала с изборите пърформанс Организиран е от пуделите с пачките, коментира лидерът на ДПС-НН Станимир Хасърджиев измамил свои близки за стотици хиляди лева Станимир Хасърджиев измамил свои близки за стотици хиляди лева  В схемата за пари е замесен и баща му “Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас “Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас Заслужено отличие, коментира кметът Димитър Николов „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари PAXMINING предлага сигурен начин за печалба от криптовалути чрез облачен майнинг – без техника, без стрес и без нужда от опит Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Логистичен хъб или живо международно летище? Накъде вървим?  Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club превръща последната нощ на 2025-а в експлозия от музика, стил и еуфория – с DJ Mascota, MC Mikey и DJ Pokera зад пулта Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас На борда имало двама украинци Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Общо 104 млади учители и техните ментори получиха благодарности и признание за своя успешен старт в кариерата
Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Крал Чарлз Трети днес започна официалната процедура срещу брат си Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Случи се в САЩ Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Съоснователят на швейцарската компания Генадий Тимченко, който е приближен до Кремъл, е продал своя дял на партньора си Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната САЩ спряха парите за фондацията на Бил Гейтс и той заяви, че „глобалното затопляне“ не е толкова страшно Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Дали са български вълци, дали са турски, няма да са хора с докторантура по ядрена физика
Виц на деня Виц на деня - Омъжи се за мен! Откакто те познавам, не мога да спя!
- Простак такъв! Искаш да се ожениш за мен само за да се наспиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Операцията мина успешно. Днес си на лекарства и системи. За вечерта ще пратя сестрата.
- Докторе, може ли да не е тази вечер, че още ме боли.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес шефът толкова дълго вика по мен, че накрая неволно казах: "Да, скъпа!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори