×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Радиация ли!? Край Чернобил е пълно със столетници!


Радиация ли!? Край Чернобил е пълно със столетници!
Всички страхове от масови смъртни случаи от радиация сред самозаселените не се материализирали
21 Юни 2019, Петък, 20:00 ч.

Хората, които отказали да се евакуират, продължават да си живеят прекрасно край централата

Известно е, че след евакуацията на населението на Чернобилската зона след аварията, много хора са избрали да останат в замърсената зона.

В първите години след евакуацията в Чернобил са останали около 1000 жители (официално 3000). Но половината от тях са работили по ликвидацията на инцидента с централата, затова им е било позволено да се завърнат у дома. Останалите били вече много стари. Било много трудно да откъснат хората от родната им земя, където са се родили.

Всички страхове от масови смъртни случаи от радиация сред самозаселените (така по-късно са започнали да наричат чернобилските обитатели) не се материализирали. Хората не само оцелели, но все още са си живи и здрави а някои бият възрастови рекорди.

Някои самозаселени живеят до 100 години или повече, което нарушава всички стереотипи за радиацията.
Тези хора живеят в домовете си, в пусти села, където няма магазин или болница.

Всеки месец в Чернобил пристига кола която кара   пенсиите и храна. Но достатъчно ли е? Не, разбира се. Ето защо, всяка седмица туристи, хора, които посещават Чернобилската зона, посещават самозаселените. Туристите винаги носят храна и лекарства. 

Но като цяло, хората от зоната са щастливи, тъй като самите те казват: „Без суета, без бързане. Ние сме в родната ни земя! И това е най-важното ”, това е начинът, по който хората, които живеят тук обикновено отговарят на въпроса, дали се страхуват да живеят в радиоактивните села на Чернобил.

Бог да благослови тези хора. И ако решите да посетите Чернобил, не забравяйте да посетите за момент тези смели жители на зоната. Те винаги приветстват гостите.




В категории: Животът


9
Коментара
Георги РУСЧЕВ Ще скочат ли цените на смартфоните заради ИИ Ще скочат ли цените на смартфоните заради ИИ 21/03/2026, Събота 18:00 0
9
Коментара по темата
9.
Сушав
22.06.2019 09:07:41
4
2
Морски, личи ти, че те е валяла комунистическата радиация. Жив и здрав, плувай!
8.
морски
22.06.2019 03:40:40
5
10
Виждам, че народа яко е зомбиран с теорията за първомайския чернобилски дъжд с горещи частици от плутоний.
И наскоро по БНТ даваха един пореден документален филм, където с драматични гласове учени и пострадали говореха за този прословут дъжд.
А това, че според статистиката в годините след аварията в Чернобил няма растеж, дори има известен спад в онкологичните заболявания в България никой не споменава. Не се връзва с теорията набивана на сегашното поколение колко са лоши комунистите, колко е лош комунизма, а сега сме цъфнали и вързали, няма радиация, голям лайф, радвайте се.
А на по-долу писалите да кажа, че и мен ме е валял този дъжд. Жив и здрав съм и хич не ми пука. А в Хирошима и Нагазаки има още живи хибакуша, за които се е считало, че дните им живот са преброени, а оттогава са минали има-няма 74 години.
А тук пълно с борци против комунизма и радиацията :)
7.
Eha
22.06.2019 02:54:19
3
0
Аможе и да одължава живота радяцията ама никой няма да ти каже ако е така .
6.
_nib_
21.06.2019 22:18:14
1
11
Абе и мен ме гризеше едно съмнение че радиацията е полезна....
Вече съм сигурен.Жителите на Хирошима и Нагасаки просто са скочили в океана и са се издавили.
5.
Ало хибридките
21.06.2019 21:45:25
1
10
Е,няма по- пропагандна статия! Абе вие луди ли сте да си мислите,че някой ви се връзва!
4.
Журналист
21.06.2019 20:48:42
0
14
Защо господа и г-жи няма автор на статията?Всеки уважаващ себе си и наричащ себе си журналист слага името си под статията,която е написал.Явно нямате име,чест и достойнство.
3.
Ноунейм
21.06.2019 20:47:33
3
10
Колко треби да си прост и тъп за да поверваш на некой, че лъчите на плутоний са си направо полезни.... Ъ ха ъ ха ъ хаа.... Може да си вземеш една микро частица плутонийче, и само след десет минутки ръчичката ти ще е направо на въгленче... Ъ хахаха
2.
Ноунейм
21.06.2019 20:43:04
4
9
Аз нямам нищо против радиацията. С удоволствие би се облъчил до около 1000 рентгена, и ще си имам страхотен тен. Поне за ден.
1.
bgman
21.06.2019 20:18:40
16
25
Хахахаха, този фейк е много добър!
Браво на автора! Напълно си заслужава рублите!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Инж. Петър Кънев и проф. Иво Христов почетоха българските войни, превзели Одринската крепост Инж. Петър Кънев и проф. Иво Христов почетоха българските войни, превзели Одринската крепост  Поднесоха венец от името на председателя на БСП Крум Зарков Родолюбци отбелязаха тържествено славна годишнина на "Петрова нива" в навечерието на Деня на Тракия Родолюбци отбелязаха тържествено славна годишнина на "Петрова нива" в навечерието на Деня на Тракия Събитието се провежда ежегодна и в него винаги се включват патриоти от цялата страна Изгорелият тир бил пълен с текстил, огънят тръгнал от газов котлон Изгорелият тир бил пълен с текстил, огънят тръгнал от газов котлон Разследват палеж по непредпазливост Украинец разби Мерцедес Брабус в Свети Влас Украинец разби Мерцедес Брабус в Свети Влас За джихадисти ли тренират тези хора, питат шофьори Областният управител на Добрич след мора на дефини: Няма замърсяване в района на Шабла Областният управител на Добрич след мора на дефини: Няма замърсяване в района на Шабла След сигнали за мъртви делфини и птици край Шабла институциите взеха проби от вода и от животни, а първите данни според областната управа не сочат екологичен проблем. Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа Специализираната изложба в козлодуйското село показа защо немските овчарки остават сред най-ценените работни породи и защо връзката между куче и водач започва с доверие, а не със страх 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София НДК е открит на 31 март 1981 г., а през 2026 г. отбелязва 45-годишнина. Андрияна Петкова продължава да е изпълнителен директор на комплекса Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Уж "ниските" ни цени обаче доближават предишния антирекорд - дизелът се е устремил уверено към нови висоти Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант От Кюстендил държавният глава свърза бъдещето на младите с мира, единството и отговорността на обществото да им осигури среда за развитие. Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Служебният министър на образованието свърза датата с началото на националното отбелязване на 150 години от събитието
Брюкселски експерти за евродепутатите: Проблемът е, че са бели Брюкселски експерти за евродепутатите: Проблемът е, че са бели Според тях това отблъсква мигрантите и създава ксенофобия у младите в Европа Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Анализаторът вижда в Техеран по-силна позиция от очакваното, тъй като натискът върху ключовия енергиен коридор вече се пренася към петрола, транспорта и глобалните пазари Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Ескалацията около Иран разтърси енергийния пазар, натисна нагоре цените на горивата и отвори нов финансов прозорец за Москва, докато Западът търси начин да ограничи ефекта Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Допълнителни 1500 евро нето месечно ще получават около 80 медици, за да се ограничи недостигът на лекари в отдалечени островни общности Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? След огъня в Пърдубице, при който няма пострадали, чешките власти проверяват версии за терористичен мотив, антиизраелска атака и възможна дезинформационна следа Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност На форума в Евроджъст българският и.ф. главен прокурор обсъди общи разследвания, съдебна координация и мерки срещу трансграничните престъпни мрежи с партньори от ЕС Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш напук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове 
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори