×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Астрономическата есен настъпва на 22 септември в 21:19 ч.
  • Петият вот на недоверие към кабинета "Желязков" влиза за обсъждане в НС
  • Правителството ще решава за отчуждаването на имоти за изграждане на жп линията Видин - София
  • 1400 туристи бяха евакуирани от Мачу Пикчу
  • Остават броени дни до концерта на Енрике Иглесиас в София
  • Президентът на Румъния: Изборите в Молдова са спор между Изтока и Запада
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Томислав Дончев: Трябва да се следи откъде идват парите след намаляването на партийната субсидия!


Томислав Дончев: Трябва да се следи откъде идват парите след намаляването на партийната субсидия!
Рисковете, свързани с намаляването партийната субсидия, са факт, каза вицепремиерът Томислав Дончев
10 Юни 2019, Понеделник, 09:15 ч.
Автор: Флагман.Бг

Да правиш популизъм на гърба на партиите не е много хубаво, но е по-малко вредно, каза той

Трябва да се следи стриктно откъде идват парите след намаляването на партийната субсидия. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия вицепремиерът Томислав Дончев.
„Рисковете са факт. Тогава и хората, и институциите трябва много по-стриктно да следят какво правят партиите“, добави той.
Според него субсидия от 1 лев на глас би променило политическия живот.

„Въпреки всички рационални аргументи, попитайте 10 човека от тях 9 ще ви кажат, че партиите не трябва да получават субсидии”, заяви Дончев.

„Както сме с вас, някой може да каже „хайде да се борим“ и тогава няма да е удобно да си говорим. Когато някой тласка разговора постоянно към популизма, конвенционалните мерки не винаги дават резултат. Това предложение би следвало да се гледа с всички останали предложения, включително и тези за диференцирани ставки на ДДС за храните”, заяви Дончев. 

„Едно е да правиш популизъм на гърба на държавата, което е много грозно, съвсем друго е да правиш популизъм на гърба на партиите, което също не е много хубаво, но е по-малко вредно”, коментира той.

Според него, дори и да се намали ДДС за храните, това няма да е отрази в цената на продуктите, а само щели да се стимулират търговците.
 


В категории: Политика


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Променливо време по Черноморието Променливо време по Черноморието 17/09/2025, Сряда 07:18 0
Тервел ИЛИЕВ 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 16/09/2025, Вторник 21:33 5
1
Коментара по темата
1.
Дернев
10.06.2019 14:19:41
0
0
Не е важно откъде идват парите, а дали има работеща според законите правосъдна система да вкарва в затвора политици с големите апети. Тя е най-ефективната мярка срещу корупцията и за това с мъка нещо се пропуква в нея. Но докато Л. Панов остава единствената бяла лястовица там, скоро няма да имаме тскава. Т. Дончев всеповече говори като вожда си.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Как се стигна до екшъна, при който деветокласник стреля с пистолет в училище Как се стигна до екшъна, при който деветокласник стреля с пистолет в училище Майката на момчето се е държала нагло при пристигането си в учебното заведение, твърди директорът Силвия Тенчева Осъдиха футболен бос на 7 години затвор, признат е за тартор на ОПГ Осъдиха футболен бос на 7 години затвор, признат е за тартор на ОПГ Бившият президент на "Марек" е виновен за разпространение и държане на акцизни стоки без бандерол, гласи решение на Окръжен съд Кюстендил Опозицията с нов вот на недоверие, ще падне ли правителството? Опозицията с нов вот на недоверие, ще падне ли правителството? ПП-ДБ, АПС и МЕЧ са в основата на вота Празнуват много българи, трудно може да не познавате именик днес Празнуват много българи, трудно може да не познавате именик днес Столицата също отбелязва празника си Променливо време по Черноморието Променливо време по Черноморието Сутринта ще е слънчево, после може да превали Нападнатият с брадва е бивш състезател по ръгби, плашел с бой и карал хората да го спонсорират Нападнатият с брадва е бивш състезател по ръгби, плашел с бой и карал хората да го спонсорират Враждата му с охранителя Иван не е отскоро, а днес софиянецът е пристигнал специално, за да го открие като го е посетил на работното му място и се опитал да му вземе оборота Торпедо изплува в морето край Созопол Торпедо изплува в морето край Созопол Няма яснота какъв е произходът му, военните започват обследване Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Почернената му съпруга с разтърсващ разказ Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Валентин се счита за чаровник Вотът на недоверие незаконен? Конституционния съд може да реши съдбата на кабинета „Желязков“ Вотът на недоверие незаконен? Конституционния съд може да реши съдбата на кабинета „Желязков“ Дори и опозицията да събере 121 гласа за сваляне на правителството, решението на парламента вероятно ще бъде отменено 
Убийството, което разтърси САЩ е заради интимни подбуди! Появи се разтърсващ разговор между стрелеца и "голямата му любов" Убийството, което разтърси САЩ е заради интимни подбуди! Появи се разтърсващ разговор между стрелеца и "голямата му любов" Консервативните възгледи на Чарли Кърк относно сексуалността са причина за покушението срещу него... Журналист със сензационно разкритие: Украинец е задържан за дрона над президентската резиденция в Полша Журналист със сензационно разкритие: Украинец е задържан за дрона над президентската резиденция в Полша Инцидентът може да се определи като не особено опасен Тръмп пристигна във Великобритания, визитата доведе до арести Тръмп пристигна във Великобритания, визитата доведе до арести Четирима са заподозрени в разпространение на злонамерени съобщения Везните да се доверят на интуицията си, а Рибите да внимават с авантюрите Везните да се доверят на интуицията си, а Рибите да внимават с авантюрите Хороскоп за деня –17 септември 2025, сряда 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже Андреа не е срамежлива Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид  Властите в Ерусалим обаче категорично отхвърлят доклад на Независимата международна комисия за разследване Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Бруталната агресия е излъчена на живо в социална мрежа, кадрите вече са изтрити, но едно семейство се разпадна за миг Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Змията е убита и изядена Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Създаде се впечатление, че малко кученце шофира с близо 200 километра в час в руската столица Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Президентът на САЩ обвини вестника в лъжи за него, семейството му и бизнеса му
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня - Защо майсторите се заглеждат в силиконовите бюстове?
- Защото изчисляват, колко душ кабини щяха да уплътнят с толкова материал
Виц на деня Виц на деня - Тя все ми викаше "Никакъв с*кс до сватбата!"
- И какво стана?
- Какво ли... срамна сцена в ритуалната зала!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук „Аз не съм на възраст, в която несъзнателно правя глупости. Аз съм на възраст, в която те се вършат осъзнато и с удоволствие!“ – Марк Твен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори