Започна голямото пътуване, мъгла обхвана магистрала "Тракия"
Движението вероятно ще стане кошмарно около обед
Инциденти и ремонти изнервиха шофьорите вчера с началото на голямото пътуване за празниците. Очаква се днес също да има натоварен трафик, особено в сутрешните часове. Тази сутрин обстановката по пътищата е относително спокойна. За изминалото денонощие са възникнали 20 тежки пътно-транспортни произшествия с 28 ранени. Няма загинали, съобщи пред bTV инспектор Петър Соколов от „Пътна полиция”.
Около 4:30 ч. тази сутрин е получена информация, че в района на магистрала „Тракия”, на 46-и км, при разклона за Костенец е паднала гъста мъгла. На място са изпратени екипи на „Пътна полиция”, които са сигнализирали участъка. Движението в района вече е нормално. На мястото ще има полицейски екипи.
При необходимост тунелът на магистрала „Хемус” ще бъде отварян за движение в посока Варна в двете ленти, така че да не се получава задръстване пред тунела от автомобилите, които напускат столицата, каза още инспектор Соколов.
Кметът на Царево Марин Киров поздрави за младите спортисти от ФК "Странджанец"
Промени в движението по АМ „Струма“ край Перник от 17 до 22 декември
Столичната община започва зимна кампания с храна и топли напитки за хора в нужда
Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести
4-те зодии, които ще имат много късмет на 16 декември 2025
Украйна обяви Филип Киркоров за издирване
Защо България остава на дъното по заплати в Европа, въпреки икономическия растеж
Рецептата за коледни канелени курабийки на баба
Над 400 000 евро са иззети при акция срещу пране на пари в София
Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео)
Кметът на Сунгурларе инспектира обекти в село Съединение
Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства
