Куриоз! Взеха книжката на тийнейджър само 49 минути след шофьорския изпит
22 Ноември 2018, Четвъртък, 15:48 ч.
Източник: webcafe.comMладежът е карал с 95 км/ч при ограничение 50 км/ч
Тийнейджър в Германия загуби своята шофьорска книжка едва 49 минути след като я е заслужил чрез успешно издържан шофьорски изпит.Полицейски радар улавя автомобил, движещ се с 95 км/ч в зона с ограничение 50 км/ч. Оказва се, че зад волана е бил 18-годишен младеж от град, намиращ се близо до Дортмунд, който малко преди това успешно е взел своя шофьорски изпит.
Полицаи спират колата, в която освен младежа пътуват четирима негови приятели, съобщават BBC и DW. Това поражда спекулациите, че той вероятно се е опитвал да ги впечатли с шофьорските си умения.
Сега обаче "бързият и яростен" шофьор ще трябва да плати глоба от 200 евро, както и да похарчи още пари за допълнителни шофьорски курсове. През следващите четири седмици той има забрана да управлява автомобил.
Освен това властите планират да увеличат неговия пробационен период като млад шофьор от две на четири години, което означава по-голям риск от това книжката му да бъде отнета при друг подобен случай.
В категории:
Крими
Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света
Почина голям български режисьор
Голяма промяна в менютата на детските градини
В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете
Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia
АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол
4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто
Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Сунгурларе получи награда за принос в съхранението на културното наследство
Ергенът Стоян си тръгва преждевременно - изгонен от участничките?
