Валери Симеонов за оставката: Не искам да тежа на това управление, то е от най-успешните
16 Ноември 2018, Петък, 22:55 ч.
Автор: ФлагманНе мога да позволя медийната кампания срещу мен да удря по авторитета на правителството, коментира той
"Решението да подам оставка е лично, тя не е поискана от премиера Бойко Борисов. Причините да подам оставка са продължаващата медийна кампания в последните два дни. Тя поставя акцент и върху народни представители от Обединени патриоти, с частично извадено от изказването вменяват вина на мои съпартийци. Става въпрос за медийна кампания, която е използвана от политически сили. Тя удря по авторитета на правителството и се превръща в пречка за управлението на България."
Това заяви вицепремиерът Валери Симеонов в Министерския съвет по повод подадената от него оставка.
"Определям това управление като едно от най-успешните и не мога да си позволя да тежа правителството като воденичен камък, създавайки предпоставки за протести.
Това е причината да си подам оставката, решението е продиктувано от моята съвест. Не ми е детската мечта да съм вицепремиер", каза Симеонов.






Опозицията с нов вот на недоверие, ще падне ли правителството?
17/09/2025, Сряда 08:03
0

Празнуват много българи, трудно може да не познавате именик днес
17/09/2025, Сряда 07:40
0

ЕС спира вноса на руски петрол изцяло?
17/09/2025, Сряда 07:33
3



Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново
16/09/2025, Вторник 22:03
1



Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена
16/09/2025, Вторник 20:57
7





Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са
16/09/2025, Вторник 19:41
1



