Ето го Мартин, който спука от бой мъж в Слънчев бряг. Ревна пред съда, че страдал от множествена склероза

Рецидивистът Мартин Маринов е бил освободен условно предсрочно в края на февруари т.г., но веднага запълнил времето си с нови подвизи
17 Ноември 2018, Събота, 15:59 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимка: Авторът31-годишният бургазлия смазал буквално до несвяст жертвата си, за да я ограби
31-годишният бургазлия Мартин Маринов, обвинен в нанасяне на тежък побой на непознат мъж в Слънчев бряг на 08.06.2018 г., ревна пред съда, че страдал от много тежко заболяване и поиска домашен арест.Мартин бе конвоиран с белезници в кулоарите на Съдебната палата, а здравословното му състояние по нищо не показваше, че страда от множествена склероза, както твърди защитникът му адвокат Виктор Паскалев.
31-годишният бургазлия е сочен за виновник за екшън в Слънчев бряг, при който буквално смлял от бой непознат мъж, за да го ограби. Маринов забил няколко юмрука в главата на жертвата си, докато се строполи безжизнена на земята и отмъкнал сумата от 960 лв. от собственика им.
В съдебната зала стана ясно, че на 23.02.2018 г. Мартин е бил освободен условно предсрочно, заради пристъп, който е получил в бургаския затвор. През това време вместо да се лекува активно, той започнал да работи за 15 дена в пекарна в Шумен. След това в Малко Търново товарил дърва, а в летните месеци, когато станало престъплението, работил като общ строителен работник в курортния комплекс.
Според държавното обвинение събраните доказателства категорично сочат, че Маринов, в съучастничество със свой приятел, са извършители на побоя с цел грабеж. Прокурорът подчерта още, че тежкото умишлено престъпление е извършено в условията на опасен рецидив и следва да бъде наказан с най-строгото наказание лишаване от свобода от 5 до 15 години.
„Моля ви за по-лека мярка за неотклонение, за да се лекувам и да си взимам хапчетата, и да следят здравословното ми състояние. Съдействал съм органите на реда и не съм се укривал”, промърмори пред съдия Цв. Попова рецидивистът Мартин.
Съдът обаче не се трогна от здравословното състояние на рецидивиста и посочи, че „щом заболяването не му пречи да носи дърва и да прави шпакловки, значи не е пречка и да е в затвора”, каза съдия Попова.
Тя обоснова решението си и с факта, че Мартин по никакъв начин не е търсил активна лекарска помощ, което показва, че здравословното му състояния позволява да бъде пратен зад решетките.
Решението на съда може да бъде обжалвано в 7-дневен срок пред Апелативния съд в Бургас.
В категории:
Темида






Внимание, мъже! Жените от тези 3 зодии изневеряват най-много
15/06/2025, Неделя 22:00
2

Превърнете 1 кг бутчета в домашен салам за цялата седмица
15/06/2025, Неделя 21:40
0

Показа Анди (СНИМКА)
15/06/2025, Неделя 21:20
0
Тези зодии манипулират жестоко
15/06/2025, Неделя 21:00
0

Показа топ форма на яхта за милион (СНИМКИ)
15/06/2025, Неделя 20:40
0

Младокът на Мара Отварачката – женен мъж с дете?
15/06/2025, Неделя 20:20
5

Най-влюбчивите зодии са...
15/06/2025, Неделя 20:00
0

Нарязах тиквичките, добавих още няколко съставки и запекох - получи се не ястие, а шедьовър
15/06/2025, Неделя 19:41
0

Новата е копие на бившите му
15/06/2025, Неделя 19:20
3

Това са най-верните съпрузи според зодията
15/06/2025, Неделя 19:00
0

Експерт от НАСА: Никога не ни е посещавало извънземно, ако видите НЛО, то това са руснаците или китайците
15/06/2025, Неделя 18:40
8

Няма да допуснем спекулативно завишаване на цените, увери шефката на КЗП
15/06/2025, Неделя 18:20
6
Щото се кефите да ,,живеете" в кенеф !
Мноо ви е страх да излезете на улицата и да поискате свободата си !
Големи мишки сие !
Посерковци !
Хайде на улицата ве !
Юнаци !
Нека сега шофьора на Мето да ме страхува !