Караянчева предупредила президента да освободи Младен Маринов, но той не подписал указа

"Останах с впечатлението, че ще подпише документа", каза шефката на парламента
Ключови думи:
Караянчева, президент, парламент, правителство, Младен Маринов, Бойко Борисов, Румен Радев
13 Септември 2018, Четвъртък, 12:04 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)Промените в правителството ще бъдат гласувани в сряда или четвъртък другата седмица, прогнозира шефката на парламента
Президентът Румен Радев е бил предупреден от председателя на парламента Цвета Караянчева вчера наобед, че следва да подпише указа за освобождаването на Младен Маринов като главен секретар на МВР, за да може да се гласуват министерските рокади. Това стана ясно от изявление на Караянчева пред репортери в Народното събрание.
По неясни причини Радев не е подписал указа.
„Нямам проблеми с комуникациите и с президента, и с министър-председателя. Дори вчера се чух с президента и останах с впечатлението, че ще подпише документа, така че…”, коментира Цвета Караянчева.
След въпрос кога е говорила с Радев, шефката на парламента каза, че това е станало наобед.
На питане дали той не е предупредил, че няма да има време, Караянчева отговори: „Ние разговаряхме за това, че очаквам указа да дойде в Народното събрание”.
По думите й това било решение на президента. Цвета Караянчева очаква гласуването на министерските рокади да е другата седмица, но не на извънредно заседание, а на редовно – в сряда или четвъртък.
На питане дали президентът е знаел, че трябва да подпише указа, понеже няма държавнически опит, шефката на парламента отговори уклончиво: „Говорим си и с премиера, и с министър-председателя, така че аз нямам причина да се притеснявам от отношенията си с първите мъже в държавата”.
Тя обясни още: „Да, вчера на обяд аз му позвъних да го попитам кога има намерения да подпише документа. Останах с впечатлението, че до края на деня ще го имаме, но все пак това е негово решение и аз го уважавам и очаквам да постъпи актът в Народното събрание другата седмица.”
Караянчева каза още, че не може да гласуват само смяната на транспортния и регионалния министри, а да оставят вътрешния за по-нататък. Причината е, че предложението на премиера Бойко Борисов е за трите промени едновременно.
В категории:
Политика








На 22 септември Тополовград се превръща в столица на любителското театрално изкуство
18/09/2025, Четвъртък 16:50
1

Ритъм анд блус историята на живота на Джими Хендрикс - по-бърза от едно намигване
18/09/2025, Четвъртък 16:40
0





Waze вече предупреждава за отсечки със средна скорост у нас
18/09/2025, Четвъртък 15:52
3

Италия прие закон да наказва с 5 години затвор за незаконните АI – “дийпфейкове”
18/09/2025, Четвъртък 15:40
1

11-годишен бе приет по спешност в болница след 14-часово писане на домашни
18/09/2025, Четвъртък 15:21
1

Столична община трябва да премести трамваите от локалното на бул. „Скобелев“, реши ВКС
18/09/2025, Четвъртък 15:00
0





Тръмп обяви Aнтифа за терористична организация – какво означава това
18/09/2025, Четвъртък 14:03
1
Много ясно, че ще разпише.
Все му е тая кой ще е министър.
Но няма да си счупи краката
от бързане да им слугува.
Ако беше ирландската пастирка
щеше да е друго, но Радев е български
генерал и си тежи на мястото
Едни преписки и докладни ги въртят
3 месеца и понякога пак не влизат в дневния ред, но когато каже на държавния глава
трябва той да се отзове на секундата.
Ще почакат малко. Какво точно ще се промени?