Приятелка на убития балетист: Смъртта на Марти ме потресе, трябва да има правосъдие!
11 Септември 2018, Сряда, 00:55 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВШофьорът, който го блъсна и избяга от местопроизшествието, се е движел с висока скорост, каза тя
Смъртта на Мартин Чикалов ме потресе. Това сподели в интервю за бТВ приятелка на балетиста от Държавната опера, който бе блъснат снощи на пешеходна пътека до един от входовете на Морската градина във Варна.
От социалните мрежи разбрах, че шофьорът, който го блъсна и избяга от местопроизшествието, се е движел с висока скорост и е можел да предизвика друго ПТП, добави Христина Костадинова.
„Мартин беше страхотен приятел, отдаден на музиката, на операта. Бяхме близки от деца. Учихме в едно и също училище, преди да отиде в музикалното“, добави тя.
39-годишният Мартин бил с велосипед. Мъжът е издъхнал в болница. Негови познати събираха средства, за да организират погребението му, но сумата вече е събрана.
„Много е трудно на майка му. Искрено се надявам да се намери правосъдие, защото тези случаи стават все по-чести“, заяви Костадинова.
„Всеки ден някой загива във Варна по нелеп начин. Трябва да има правосъдие“, добави тя.
Смъртта на Мартин предизвика недоволството на артистичните и вело средите във Варна.
„Такива инциденти зачестяват, защото няма ефективни присъди и контрол”, смята Калоян Стоянов от велоклуб „Устрем”.
Тази вечер в памет на Мартин се организира шествие по улиците на Варна.
В категории:
Крими
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
