Вижте соцмизерията в бургаското СУ „Йордан Йовков”. Това ли ще е новият дом на СУ „Добри Чинтулов”
30 Август 2018, Четвъртък, 03:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВУченици и учители са потресени от кабинетите, където трябва да се преместят, ако бъде одобрено прехвърлянето
Стари тапети, балатум, соцпердета и миризма на мухъл. Това представляват необитаемите кабинети в СУ „Йордан Йовков”, където би трябвало да се премести СУ „Добри Чинтулов”, за да се освободи сградата му за Английската гимназия.Родители ни изпратиха днес потресаващи снимки. Гледката е смущаваща! Класните стаи са като от машина на времето – сякаш си в ранните 90 години, а миризмата е непоносима. Престъпление е ако се допусне ученици да влязат в тях, категорични са родители.







Припомняме, че вариант № 1 е два от етажите на СУ „Йордан Йовков” да се използват от СУ „Добри Чинтулов”, а цялата сграда на второто училище да се преотстъпи на АЕГ „Гео Милев”.
Вариант №2 – СУ „Йордан Йовков” да отиде в СУ „Добри Чинтулов”, а вариант №3 – да се изгради нова сграда за Английската. Последната опция обаче е трудно изпълнима, защото е необходим сериозен финансов ресурс, а и реално няма подходящо място за строителство на ново училище.
Сложният ребус трябва да се реши през тази учебна година, защото от следващата – 2019/2020 година Английската и Немската гимназия няма да могат да съжителстват под един покрив заради новите учебни стандарти.
В категории:
Просвета
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите

Искате спокойствие - ми идете на село. Не може две училища едно до друго да стоят наполовина пълни/празни, а с нашите данъци да строим друго училище, щото видите ли искате спокойствие. И аз искам спокойствие, ама щом съм избрал лудницата за да живея - значи съм си направил сметката. Иначе - път широк, села и спокойни градове - бол.
Ами събудете се, бе мама му стара!
В Румъния, в Турция преврати, протести, ние си крием като мишки по дупките и си траем. Децата са всичко, а позволяваме да правят с тях каквото поискат. Сега са тези деца, утре ще са вашите. Скачайте всички, защото не може за зала Арена и за МОЛ Странд да се дават стотици милиони, а децата да учат в дупки и наблъскани, само защото от тях не се печели в момента. Като циганите сме, гледаме днес и най-много утре какво ще е, а за бъдещето никой не мисли. Нали на тези деца ще разчитаме след 20 години да движат икономиката напред със знанията си, с уменията си?! Или дай сега да крадем, да си издържаме децата в чужбина, а ние после да мрем като кучета. Ето това са разсъжденията на по-голямата част от българите за съжаление.
Ами събудете се, бе мама му стара!
В Румъния, в Турция преврати, протести, ние си крием като мишки по дупките и си траем. Децата са всичко, а позволяваме да правят с тях каквото поискат. Сега са тези деца, утре ще са вашите. Скачайте всички, защото не може за зала Арена и за МОЛ Странд да се дават стотици милиони, а децата да учат в дупки и наблъскани, само защото от тях не се печели в момента. Като циганите сме, гледаме днес и най-много утре какво ще е, а за бъдещето никой не мисли. Нали на тези деца ще разчитаме след 20 години да движат икономиката напред със знанията си, с уменията си?! Или дай сега да крадем, да си издържаме децата в чужбина, а ние после да мрем като кучета. Ето това са разсъжденията на по-голямата част от българите за съжаление.
А живеещите в блоковете в съседство, включително и аз, според вас добре ли ще се чувстваме да ни свирят на 5 крачки от леглото от 14 до 16 часа?
Едно е вечер от 18 до 20 часа музика, друго е по цял ден!
Ние също си водим там децата на танци, рисуване и т.н., но къде ще ни преместят в такъв случай? Няма никъде другаде в комплекса къде да ги запишем. Сега и това ще ни отнемат. Остава да ги затворим в къщи с таблетите и компютрите.
Подмолно и тихо действат гестаповците от общината! Така са ги вкарвали едно време в Аушвиц. Елате уж за преброяване и айде в газовите камери. Какво да се прави, избори идват, не искат шум да се вдига.
Та, ето до това доведоха простотиите на общинари и кмет! Да се създава напрежение между деца, родители и училища.
Ако ти дойда в къщата, една ли ще видя 30 годишен балатум, тапет от 2 лв. и врата от шперплат.
Аман от многознайковци!