Полиция би жестоко младежи в германския град Кемниц, протестиращи срещу убийствата, извършени от "мирни бежанци"
28 Август 2018, Вторник, 10:43 ч.
Причина за сблъсъците е смъртта на 35-годишен германец, намушкан с нож при скандал с участието на мигранти
Най-малко шестима души бяха ранени снощи при сблъсъци между крайнодесни и леви демонстранти в източногерманския град Кемниц, съобщава бТВ.
Причината за протестите е убийство на религиозна основа - 35-годишен германец бе намушкан 26 пъти от агресивни араби - сириец и иракчанин, които Меркел прие в страната като "мирни бежанци". Германецът се опитал да защити две млади жени, нападнати от нашествениците, за да ги изнасилят и ограбят. Мъжът, заедно с още двама смелчаци, се притекъл на помощ и бил заклан като животно. Другите двама германци са в болница в тежко състояние.
Сега полицията, която гали с перо "бежанците", за да не я обвинят в нетолерантност, нападна зверски собствения си народ. Според нейния говорител протестиращите се били самонаранили от бомбички и фойерверки, които хвърляли срещу униформените. Твърди се още, че някои от участниците замеряли силите на реда с камъни и бутилки. В социалните мрежи обаче се появиха клипове, които показват как германската полиция бие безжалостно своите братя германци.
Причина за протестите, които започнаха в неделя след убийството на 35-годишния германец, е натрупания гняв у хората към престъпниците, които Меркел допусна в страната и продължава да мами хората, че това са търсещи убежище бежанци.
Във връзка с убийството пред съда в Кемниц се явиха 23-годишен сириец и 22-годишен иракчанин.
Според прокурорите те са нападнали жертвите без основателна причина.
Най-вероятно жестокия към германците либерален режим ще се покаже милостив към убийците, които ако изобщо бъдат осъдени, ще получат минимални присъди.
В категории:
Животът
Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи
Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират
Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г.
Влаковете тръгват по ново разписание
Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто
Велико Търново се обедини в маратон с кауза
Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград
Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат
Явор Божанков: Арогантността на властта събори правителството, не бюджетът
Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака
Деца от Константиново написаха най-дългото писмо до Дядо Коледа – с мечти за мир, здраве и дом за всички
Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен
