×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Може ли да стане реалност войната между Украйна и Унгария?


04 Август 2018, Събота, 18:58 ч.

Повод за конфликта може да е дори дребна провокация


Украинско-унгарските отношения продължават да се влошават, твърдят световни медии. Унгарският премиер Виктор Орбан е категорично против Украйна някога да стане член на ЕС и на НАТО, нещо повече – Унгария създава специална длъжност министър, отговарящ за развитието на Закарпатската област в Украйна.   

В отговор Киев разполага допълнителен батальон сред говорещото унгарски език население с цел да го сплаши. Властите планират да разположат батальон от 128-а отделна планинско-щурмова бригада в центъра на унгарската община Берегово. Бригадата се състои от националистически настроени елементи, които са взели участие във войната в Донбас и са дали там почти 300 убити, пише Блиц.

В тази ситуация напрежението може да бъде рязко намалено само от решение на Киев да приеме искането на Будапеща, тъй като тя има на международната арена повече лостове за влияние. Например Украйна може да обособи за унгарците техен национален район и конфликтът ще бъде ликвидиран. Докато на власт обаче се намират бандеровци, които не могат да нарушат своите ксенофобски принципи, темата за унгарците в Закарпатието само ще се нажежава.  

Възможно е поведението на Украйна да доведе към реален въоръжен украинско-унгарски конфликт. Киев иска да покаже от позиция на силата своята мощ. Будапеща ще отговори на това с изолация на страната. Сред украинските политици се раздават гласове за бързо етническо прочистване в региона, което да принуди етническите унгарци да заминат за Унгария. Именно с тази цел там се разполага допълнителен въоръжен контингент.  

Сега повод за появяване на нова „гореща точка” в Карпатския регион може да стане всяка провокация.



В категории: Политика


3
Коментара
Емел МАХМУД Еконт спира услуга Еконт спира услуга 31/01/2026, Събота 16:41 0
Светлозария КИДЕРОВА Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко 31/01/2026, Събота 14:40 2
3
Коментара по темата
3.
дядоДобри
05.08.2018 00:47:52
0
2
Има решение. Русия ще анексира и останалата територия на измислената държава Украйна, без териториите с унгарците, които автоматично ще преминатпреминат към унгария. Прав е 1 , нашите гъзоблизци могат само да се учат. Вместо да се разберът с гърците за подялбата на територията Македония, те съеднали дамсе правят на светии и да казват колко хубави са македонците. На тази наша раболепност разчитат върбите. За това ни мразяр и сърби и гърци, а самите жители на областа македония, които са си чисти българи!
Учете се от унгарците, политическа пасмина българска!
2.
Наблюдател
04.08.2018 23:03:27
0
2
Там където е Виктор Орбан, там е победата. Името му е такова и отговаря на него. Дойде Видеотон в Разград, вярно по-слаб от Лудогорец и реми. После дойде Виктор на реванша и Видеотон победи с добра тактика и дебнене. Сега ще постигне своето в Украйна, в тези доскоро унгарски земи.
1.
Така се прави
04.08.2018 16:21:29
1
14
Унгария от години поддържа адекватна и праволинейна политика, когато става въпрос за националните си интереси. Нито американски сенатори, нито Шорош, нито Меркел могат да променят политиката им.
Нашите случайно пръкнали се политици могат само да се учат от тях.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски Легендата на националния отбор и Локомотив София почина на 92 години, погребението е във вторник Тийнейджър качи кучето си в количка за храна и обиколи магазин "Лидъл" Тийнейджър качи кучето си в количка за храна и обиколи магазин "Лидъл" Момчето се държало агресивно и невъзпитано Порно скандалът "Тифани" се разраства: 17-годишна ученичка от Бургас лъсна гола в 23-минутен филм (18+) Порно скандалът "Тифани" се разраства: 17-годишна ученичка от Бургас лъсна гола в 23-минутен филм (18+) Майката и момичето сигнализираха току-що Пето РУ, настояват за незабавна намеса на компетентните органи Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите Учредихме я без Ваше знание или санкция, за да имаме готовност за участие в предстоящия вот, написаха от партията Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник Изпълнителката подготвя изложба в галерия на жълтите павета по повод 20 години на сцена Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Цената на благородния метал отбеляза една от най-силните си корекции от над десетилетие насам Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Бърз домашен десерт с минимални усилия и максимален ефект Борисов се срещна и с канцлера Мерц, каза му за предстоящите избори в България Борисов се срещна и с канцлера Мерц, каза му за предстоящите избори в България ГЕРБ ще представи визията си за мащабна модернизация на държавата Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г.
Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Южносудански мигрант в Германия си хареса 18-годишно момиче, с което да умре Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори