×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Уникална фотоизложба представя българските традиции в Созопол


12 Юли 2018, Четвъртък, 14:03 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимката е илюстративна

8080 км. в България, над 20 000 снимки суров материал, 30 сюжета, 25 модела, 25 носии, 111 часа - от 45° на слънце в полето до -5° в снежна виелица в „Етъра"


Национален проект "Аз съм Българака!"  ще бъде представен по време на Wine Fest Sozopol "Дионисиеви дни" - Созопол 2018. Представянето на проекта е включено в програмата при откриването на фестивала на виното, който ще се проведе от 19 до 21 юли 2018 под патронажа на кмета Панайот Рейзи. Събитието е част от културната програма за празника на града, отбелязван в деня на Света Марина - 17 юли.

На 19.07.2018 г., четвъртък от 11.00 часа по време на официалното откриване  на Wine Fest Sozopol - Дионисиеви дни, което ще се състои на Амфитеатър „Аполония“ , Национален проект "Аз съм Българка!" ще бъде представен от автора си- талантливия габровски фотограф Радослав Първанов. Той и част от красивите българки от проекта, ще участват и в дефилето на бог Диониси, което ще предшества официалното откриване на Винения фестивал в Созопол
Представителната изложба ще бъде подредена във фоаето на НЧ“Отец Паисий“, където жителите и гостите на Созопол, както и посетителите на Винения фестивал ще могат да я посетят и разгледат в рамките на на три дни, до 21 юли. Така красотата на българката ще се срещне по един неповторим начин с традициите в лозаро и винопроизводството, с които  се гордеем от векове.

Фотографиите, дело на родолюбеца Радослав Първанов обхващат по-голямата част от България и в тях взимат участие 23 българки и две деца.

Заснети са 30 сюжета, сред които Старият Пловдив, Централен военен клуб София, Пернишката крепост, Лазаровден в Етъра, Полята с рапица, Розобер, Хан Хаджи Николи във Велико Търново, Рупите-Мелник и Петрич, Двореца в Балчик, Житени поля, Лавандулата, Паметника на Свободата – Шипка, Царевец, Габрово, Жеравна, Арбанаси, Соколски манастир, Смолян, Трявна, Враца, Копривщица, Боженци, Махала Баба Стана, Средногорието, Кюстендил, Люлките на християнството – София, Дряново и Етнографски музей на открито „Етър” през зимата. Сюжетите са 30, но местата като разновидности са 39.

Фотографът изминава 8080 км. в България, за да направи снимките. 30 сюжета, 25 модела, 25 носии, 111 часа прекарани в снимки, от 45 градуса на слънце в полето до -5 градуса в снежна виелица в „Етъра”. 5000 сполучливи кадри от всички картини, като суровият материал е над 20 000 снимки.

Посетителите на Wine Fest Sozopol - Дионисиеви дни ще съпреживеят емоцията и на специален интрактивен продукт. Мултимейдийното представяне на Национален проект "Аз съм Българка!" ще даде възможност публиката да се потопи във възрожденската атмосфера, да попие красотата на българската природа и да се докосне до въздействоието на българския фолклор и народни традиции, представени по неповтрим начин от очарователни девойки в народни носии.
Единственият по рода си проект „Аз съм Българка“ се представя в Созопол с подкрепата на Община Созопол и с медийното партньорство на Дарик Бургас.


Аз съм Българка” - проектът, които преплита красотата на българската мома с духа на паметниците от освобождението.

Фотографът изминава 8080 км. в България, за да направи снимките. 30 сюжета, 25 модела, 25 носии, 111 часа прекарани в снимки, от 45 градуса на слънце в полето до -5 градуса в снежна виелица в „Етъра”. 5000 сполучливи кадри от всички картини, като суровият материал е над 20 000 снимки.

Създаден е и филм, който ще пренесе присъстващите на откриването директно на мястото на снимките, откъдето ще получат топъл поздрав от всяка една усмихната и красива българска девойка, участваща в проекта.

В категории: Бургас


Коментари
Срина се при Гала
Срина се при Гала 30/04/2025, Сряда 13:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност Завършеният спортен комплекс ще предоставят по-добри условия за тренировки и състезания Бойко Борисов от Валенсия: Критикуват ме хора, които могат само да джавкат и обиждат Бойко Борисов от Валенсия: Критикуват ме хора, които могат само да джавкат и обиждат Ще ми коментират те 100-те дни на правителството, не ни оставиха и един ден, още от първия искат да го свалят, възмути се бившият премиер Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев Униформените го спрели през нощта, в която той шофирал колата си пиян Созопол се подготвя за силен летен сезон: Кметът Янакиев с апел за по-активен диалог с бизнеса Созопол се подготвя за силен летен сезон: Кметът Янакиев с апел за по-активен диалог с бизнеса Таксата за автомобили в Стария град може да се увеличи На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ Общинското ръководство кани всички жители и гости на града да споделят празника Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард От ул. „Цар Симеон I” та чак до Строителния техникум на бул. „Стефан Стамболов” - при ограничение 30 км/ч., често се виждат автомобили и с 80-90 км/ч. Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци В България има около 250 хиляди вакантни позиции, които са перманентно отворени, повече от тях обаче са нископлатени Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25 Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25 Повечето хлапета започват на минимална работна заплата от 1070 лева плюс процент от оборота Роден град се тресе: Мъж хвърли дете от мост (ВИДЕО) Роден град се тресе: Мъж хвърли дете от мост (ВИДЕО) Кметът на Луковит Иван Грънчаров зове за смиреност Арестуваха шефа на митницата, помагал на Паскал Арестуваха шефа на митницата, помагал на Паскал Беляшки се заместил с износ на цигари
Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори