×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поскъпват част от основните храни, плодовете и зеленчуците по борсите
  • Двама убити и девет души са в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рейзи иска от държавата Рибния порт, но от БСП намекват, че губи подкрепата на Борисов


Рейзи иска от държавата Рибния порт, но от БСП намекват, че губи подкрепата на Борисов
Тихомир Янакиев сериозно захапа кмета Панайот Рейзи, но в крайна сметка гласува внесената докладна
29 Юни 2018, Петък, 14:50 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Нещо в комуникацията ви е сбъркано, не ви дават нито един имот, смятат съветниците от БСП 


Кметът на Община Созопол Панайот Рейзи поиска от Министерството на земеделието Рибарското пристанище, заедно с прилежащите площи, представляващи огромен паркинг и търговски обекти.

Портът е в активите на държавното предприятие "Рибни ресурси" ЕООД, което е преотдало част от терена на външна фирма. Идеята на администрацията е да обнови пристанището, както и да използва големия терен, за да реши веднъж завинаги проблема с паркирането в Стария град. 

Докладната бе гласувана на днешната сесия на Общинския съвет и получи единодушна подкрепа, но предложението разпали страстите в залата - не заради самата идея, а заради начинът, по който е изготвена докладната и комуникацията на администрацията с изпълнителната власт.

Опозиционният общински съветник Тодор Дамянов от БСП изрази подкрепата си, но изказа сериозни подозрения, че кметът на Созопол Панайот Рейзи не получава достатъчна подкрепа от своите - правителството на ГЕРБ. 

"Нещата не се случват. Нещо е сбъркано тук! Поискахте островите "Св.Кирик" и "Св.Иван", както и други държавни имоти, но не ви ги дават. Вашите хора не ви ги дават“, каза иронично Тодор Дамянов, намеквайки, че кметът или няма подкрепата на изпълнителната власт на национално ниво, или не води правилен диалог пред високите порти.

Съветниците от БСП един друг  "предаваха" щафетата за неприятния диалог. След Тодор Дамянов в темата се включи и Тихомир Янакиев, който на два поредни местни вота бе претендент за кметското кресло, но успяваше да събере незначителна подкрепа.

Прав сте г-н Рейзи, че трябва да ги искаме тези имоти, съгласен съм. Но начинът, по който ги искате не е правилен. Трябва по-солидна подготовка. Вие не можете да убедите нас във вашата визия за пристанището, а какво остава за министъра. И аз ако бях на негово място, и аз нямаше да ви ги отпусна. Докладната ви е написана в стил „Махни се ти, да дойда аз“,  продължи дискусията Янакиев, което обаче обиди дългогодишният управник, който освен два мандата като кмет има и мандат като председател на Общинския съвет.

Когато вие, г-н Янакиев, застанете на мое място, ще ви видя какво ще напишете и какъв диалог ще водите с министерството", реплекира го Рейзи, визирайки двата му неубедителни опита да стане кмет на Созопол. "Аз с когото трябва съм говорил и каквото трябва съм вършил. Съвсем нормално е пристанището да се стопанисва от Общината. Гарантирам ви, че вие на мое място няма да свършите по-добра работа -  от мен и от моя екип“, допълни Рейзи.

„Не се ядосвайте толкова много, г-н Рейзи, да не получите някой инфаркт!“, влезе твърде грубо в дуплика Тихомир Янакиев.

„Вашата група постоянно гласува против развитието на града и аз не виждам защо ви е тоя популизъм. Вие много разбирате и като пускате жалби, защо не говорите с бургаските депутати от БСП, с които поддържате контакти и да им обясните да извадят нашите проблеми на дневен ред в парламента?!“, разгневи се Панайот Рейзи, подказвайки, че депутатите на БСП са безгласни букви пред изпълнителната власт на ГЕРБ.

„Не може част от двора ми да го управлява някой друг! Пристанището е точно част от „созополския двор“, а всички знаем, че държавата не е добър стопанин“, допълни още градоначалникът.


В крайна сметка докладната записка, с която Община Созопол ще опита да получи пристанището се прие със 17 гласа „за“, 0 „против“ и 0 „въздържали се".

В категории: Средец


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Флагман.БГ Тези зодии се влюбват в грешния човек Тези зодии се влюбват в грешния човек 14/12/2025, Неделя 16:30 0
Флагман.БГ Плащаме над хилядарка за хижа на Коледа Плащаме над хилядарка за хижа на Коледа 14/12/2025, Неделя 16:10 0
Михаил ДИМИТРОВ Спортна легенда стана на 77 години Спортна легенда стана на 77 години 14/12/2025, Неделя 15:41 0
Михаил ДИМИТРОВ Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца 14/12/2025, Неделя 15:31 0
Михаил ДИМИТРОВ Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия 14/12/2025, Неделя 15:11 1
7
Коментара по темата
7.
мнение
30.07.2018 09:13:38
0
1
ГРЕБЕНАРОВ Е ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА ИСТИНСКИ ЧЕСТЕН ПОЛИТИК И ДОБЪР НАХОДЧИВ ГРАДОНАЧАЛНИК,НО В ЖИВОТА АЛЧНОСТА ЗАТВАРЯ ОЧИТЕ НА ХОРАТА !!!!
6.
Анализатор
30.06.2018 10:50:08
0
6
Каня модераторите да се разходят из Созопол и да видят хаоса,заетите тротуари от маси за хранене,да поразпитат обикновенния гражданин и тогава да трият коментарите.Все пак това не е съд че да доказваме с документи.Сигнализирайте институциите да се задействат.Силата е в медиите ако не работят и те за тия от които се възмущаваме
5.
*********
30.06.2018 10:14:05
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
местен
29.06.2018 20:00:59
3
19
Единственият който се отъркаля в политиката и излезе с някакво достойнство и продължава да се разхожда спокойно по улиците на града е Гребенаров ! Човека, който нарече Рейзи " човек с криминално мислене".
3.
местен
29.06.2018 19:56:59
1
14
вземи единият удари другия ! Единият се прави на велик Кмет, другият се прави на опозиционер. А всъщност 17 гласа "ЗА". Както винаги. Рамо до рамо Рейзи с духовната майка на Тихомир, Аспасия. Ама за пред публиката театри ! Да ги пита човек : Като ви е дотрябвал паркинг на пристанището, защо продадохте и то на мутрата Козела, Общинското "Казино", Перун ? И то за смешни пари в смешен "търг". И отговора е : защото сте същите дребни местни тарикат мишоци дето ядете трохите на Козела, Катинарите а от догодина и от братята Маргини ! И няма ГЕРБ няма БСП всички сте еднакви. Ясни сте. Никой не ви вярва !
2.
*********
29.06.2018 18:38:19
1
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
;-]
29.06.2018 17:36:08
1
14
Аз пьк искам да ми подарят грьцки остров Тасос ,можи и Солунската митница и прилежащия порт ,мотивите Грьцката страна е бедна и фалирала и не можи да са грижи за пристанището а гьрците немат пари за узо таверни и цигари камо ли да строят 5* хотели като на Сльнчака по чукарите на островите
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тези зодии се влюбват в грешния човек Тези зодии се влюбват в грешния човек Обречени ли са тези знаци, разкрива астрологът Красимир Куртев И колите на доброволците ще могат да ползват лампи и сирени на пътя, но само при кризи И колите на доброволците ще могат да ползват лампи и сирени на пътя, но само при кризи Промени в наредбата дават право на кметовете да определят кои автомобили на доброволни формирования ще се движат със светлини и сирени Цените в коледните къщички в Бургас - кюфте 3 лева, свински уши - 12 лева, бахур - 10 лева, греяно вино - 6 лева Цените в коледните къщички в Бургас - кюфте 3 лева, свински уши - 12 лева, бахур - 10 лева, греяно вино - 6 лева Репортер на Флагман.бг направи проверка на място броени дни преди Коледа Плащаме над хилядарка за хижа на Коледа Плащаме над хилядарка за хижа на Коледа Офертите са за три или четири дни в планината Станислав Балабанов от ИТН: Допуснаха се грешки, но няма от какво да се крием Станислав Балабанов от ИТН: Допуснаха се грешки, но няма от какво да се крием Станислав Балабанов определи поведението на ПП-ДБ като "политическо лицемерие" Райънеър се оплака, че посредници продавали билетите им с 50 % по-скъпо Райънеър се оплака, че посредници продавали билетите им с 50 % по-скъпо Според Ryanair тези агенции нямат договорни отношения с превозвача, тъй като желаят да продължат практиката на завишаване на цените за крайните клиенти Спортна легенда стана на 77 години Спортна легенда стана на 77 години Той чества рожденния си ден преди няколко дни Разкриха шофьора на дрифтиращия Мерцедес по българските пътища Разкриха шофьора на дрифтиращия Мерцедес по българските пътища Будни граждани посочиха 22-годишния младеж с поредица от опасни видеа в социалните мрежи Защо всички, които говорят от името на GENZ по телевизиите се оказаха свързани с ПП-ДБ Защо всички, които говорят от името на GENZ по телевизиите се оказаха свързани с ПП-ДБ Джен Z са нашите деца, които мигом, щом са от ППДБ, са лидери на общественото мнение в телевизиите и предавания, лансирани от техните по-големи колеги, които бяха предишните млади "умни и красиви" Голям бой пред дискотека в Разград Голям бой пред дискотека в Разград Заради грубото нарушаване на общоприетите норми на поведение на обществено място на участниците в побоя са съставени актове
Лейди Гага спря концерт по време на порой заради танцьор, паднал от сцената Лейди Гага спря концерт по време на порой заради танцьор, паднал от сцената По време на изпълнение един от танцьорите се подхлъзва така, че изхвърча от сцената Украйна атакува още един танкер в Черно море Украйна атакува още един танкер в Черно море В неделя корабът е на около 2 мили северно от турския плаж Кисиркая Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Съпругата му Ангелина Димитрова успява да се справи с делата срещу нея след убийството на мъжа й, дори осъжда страната ни в Страсбург Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия В мрежата се появиха кадри как цивилен героично се справя и обезоръжава един от стрелците, касапницата е трябвало да бъде още по-кървава, намерени са експлозиви Пловдивчанин превъртя играта, иска близо 1 млн. лв. за това чудо! Пловдивчанин превъртя играта, иска близо 1 млн. лв. за това чудо! Груби сметки показват, че квадратният метър на къщата струва 2750 евро, а на двора - 1222,22 евро Политик уби любовницата си, закла я като пиле Политик уби любовницата си, закла я като пиле След като извършва убийството, Ранисавлевич се е отправил към моста над река Сава край Шабац, за да се самоубие Българинът е песимист по природа, смята психолог Българинът е песимист по природа, смята психолог Песимизмът в нас е закодиран от всички неща, които са ни се случвали в исторически план Андреа след раздялата с Кубрат Пулев: Трудно функционирах и се излагах на сцена Андреа след раздялата с Кубрат Пулев: Трудно функционирах и се излагах на сцена "Човек, като е малко по-тъжен, понякога се излага. Трябва да сме искрени, това не трябва да се повтаря", коментира Андреа Без бюджет за 2026: Държавата отива на автопилот, МВР и армията с гарантирани бонуси Без бюджет за 2026: Държавата отива на автопилот, МВР и армията с гарантирани бонуси И друг път се е случвало. Не е краят на света, отбеляза друг икономист - Левон Хампарцумян Ваксините не причиняват аутизъм, казаха от СЗО Ваксините не причиняват аутизъм, казаха от СЗО Доказателства, базирани на 31 първични изследователски проучвания, публикувани между януари 2010 г. и август 2025 г.
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори