×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цацаров поиска спешна промяна: Затворниците с отличителни знаци и лична охрана


Цацаров поиска спешна промяна: Затворниците с отличителни знаци и лична охрана
Сотир Цацаров предлага затворниците вече да не работят навън без охрана
22 Юни 2018, Петък, 16:26 ч.
Автор: Антония Чорева

"Затворите ни не позволяват, а канят да се бяга", каза главният прокурор

Главният прокорур Сотир Цацаров коментира случая с избягалия от Ловеч затворник.
Той е категоричен, че незабавно трябва да бъде вкара ред в затворите и в цялата система в Министерство на правосъдието.


Цацаров даде да се разбере, че не иска реформа, а ред, който може да бъде въведен до един месец.”Ако ще правим поредната реформа, тя ще мине в планове и пътни карти, достатъчно възможно с разумни действия да се подготвят промени в рамките на не повече от месец да се подготвят промени в Закона за изпълнение на наказанията. Да се проведе една разумна дискусия”, обясни той.

Бягството на поредния избягал затворник той определи като лош знак и обясни, че ”отклонилият се”, както стана модерно да се нарича бягството от затвора у нас, е бил осъден на 13 г. лишаване от свобода за грабеж и изнасилване, оставали са му 5 г. и е работил навън без надзор.
„В Наказателния кодекс пише, че затворник бяга от затвора, а всяко бягство е отклонение”, коментира шегите към МВР Цацаров.

Той се чул с окръжния прокурор на Ловеч и той му е казал, че от издирването досега няма резултат.
Сотир Цацаров се спря подробно на проблемите в системата на затворите и Главна дирекция Изпълнение на наказанията и каза, че трябва да се промени целия начин, по който се претърпява наказание у нас:

- ГДИН  няма ръководство, а това се отразява върху работата

- Социалните проблеми и исканията на надзирателите

-  режима в затворите

„Ще се получи цялостна  картина. Не става дума да се оправдае един или друг министър, при тази нормативна база, каквото и да е ръководството – бягството пак ще се повтори. А държавата е длъжна да осигури спокойствие на своите граждани”, каза Цацаров и сподели какви трябва да бъдат промените.

- Промени в режима

- Въвеждане на ограничения при добро поведение да се преминава от по-лек в по-тежък режим

- Ограничаванена работа на външни обекти на затворници

- Дори знаци и отличително облекло

Цялата система трябва да се преразгледа, иначе това ще се повтаря. „Не реформа, ред”, категоричен беше Цацаров.

„Лишените от свобода трябва да имат право на труд, трудът трябва да води до облекчение. Но самостоятелна работа във фирми, на външни обекти, независимо от това колко е присъдата и остатъкът, е недопустимо. Трябва да има работа, но с нормален затворнически режим, с дрехи, с отличителни знаци, под охрана”, каза още веднъж Цацаров. „Това ще затрудни отклонението”, подсети се пак главният прокурор.

За оставка обаче той каза, че не е от значение.

„За конкретната ситуация следва да има лична отговорност, от ръководството на затвора или надзорниците, тъй като те са знаели, че този затворник е имал други отклонения.

„Не браня никого – да кажем оставка, министърът подава оставка, режимът и служителите в затвора и надзирателите остават същите, затворниците работята на същите външни обекти, законът го позволява – какво ще промени тази оставка. Трябва да се седне да се търси воля и разум. Оставката няма да промени нищо, тя ще е решение до следващото бягство”, каза Цацаров.

„Затворите не позволяват, а канят затворникът да избяга”, категоричен бе той.

Той изреди проблемите - на 50 лишени от свобода има един надзирател, нощната смяна е от 18-20 надзиратели. „Картината е на ръба”, каза още Сотир Цацаров.



Флагман.БГ Бърз трик за по-лесно заспиване Бърз трик за по-лесно заспиване 31/10/2025, Петък 20:29 2
Тервел ИЛИЕВ Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър 31/10/2025, Петък 20:00 2
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Кметът настоя за държавна подкрепа за реализиране на проекта Мъж се направи на жена в "Ергенът" Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Управляващите уверяват, че са бързали, за да предотвратят спекула с цените, но от опозицията подозират, че причината е друга - резервът е празен  Какво се случва с водата в голям роден град? Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Довеждащ водопровод с резервоари, вълнолом и екологични инициативи ще подобрят инфраструктурата на крайморския град
Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Така наречената "Зимна празнична надбавка" ще бъде в размер на половината минимална работна заплата  в Словения Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии За високите пенсии на военни и полицаи е, че при тях три години действително изслужено време се зачитат за пет години осигурителен стаж от трета категория
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори