Огромна руска шамандура изплува край Приморско
29 Април 2018, Неделя, 18:28 ч.
Желязна необезопасена шамандура дебне в морето край Приморск, алармира Здравко Василев, който отлично познава морето и опасностите.
Той предупреждава, че шамандурата трябва да се извади, защото въпрос на време е някой да се разбие в нея. Тя тежи над 1 тон, има надписи на руски език.

В категории:
Приморско
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света

Питах се как защо ли е това- до сущ като моята глава.
Оо работата ясна- тази шамандура е опасна.
Без да мисля в този час -новината в медията прас .
Събирай се народе във заслона -кво ще става със понтона.
Казвам да я обезопасим нека-че да не я моларя Бека.
И решиха дружно-не е нужно.
салкъма къпеше се във роса,
небето скри Приморско кея
в тъмна, влажна пелена.
Взирах се напред, приведен, като при поклон,
на душа ми беше болно – нямахме заслон.,
на рибарската дружина да бъде той подслон,
наследство за деца и внуци, рибарски бастион.
..... Мъже, времето дойде като един да се обединим
и заслон да построим.
Клетва дайте в този час,
че не ще допуснем предател между нас.....
Седнал пред небесния олтар на кея,
гледах как се ражда рибарска епопея.
С лица засмени, от слънце и вятър обгорени,
видях приморските рибари в едно обединени.
Синовете наши гредите как редят
имената техни с любов в стените ще вградят.
Заслон, огрян от слънчеви лъчи,
а вътре смях и песен да звучи,
бутилки старо вино нека да се леят,
рибари млади, страи песни ще запеят.
Ще каже някой с усмивка на уста,
рибарите днес имат веселба
и от прозорците на красива панорама,
оп толъха на морски бриз,
сякаш шепнеше даляна...
Честит да бъде на рибарите заслона.
А си мислех, че съм красив.
Здравко, Димо Бозев, Янко Томов, Рамбо, Васко Минета, Милю Ботев, Фотев, Джека, Г Гакев, Кондака, Джангозите, Митко Шопа, Йончев, Кучката Лора, Ст Дуцова, Чарка, Бай Зафир, Киро Браснича, Митко Ненков
те ще дават акъл как ще се развива града ,търсят се още членове - за в стъпване в организацията не се изисква акъл или образование само свободно време
един път, нещо положително
искам всеки ден !Нека да съм брутален -----> неграмотният електорат на БСП(К) ще кара на социални помощи, които плащаме ние.
Надявам се някои естествени процеси да завършат по-бързо в името на бъдещето.
Кога ще имаме Закон за шамандурете около нас? :
до един кукер:
андоне , вкарай ги тез твойте щерки в пътя бе , обърни им малко внимание , няма ние да ти гледаме децата