Конкурс отправя предизвикателство към бургаските ученици да създадат макет на еко-град
19 Април 2018, Четвъртък, 18:47 ч.
Право на участие в конкурса имат всички начални и основни училища от Бургас
Ново предизвикателство към бургаските учениците иноватори отправя „Кроношпан България“ с поредното издание на своя конкурс „Мисли зелено“Право на участие в конкурса имат всички начални и основни училища от Бургас, а темата, върху която те трябва да развият своите проектни предложения, е създаване на „Макет на еко-град“. Предимство ще получат онези разработки, които са на основата на рециклиращи се материали.
Със своите проекти учениците трябва да пресъздадат представата си за екологичен начин на живот и поведение, насочено към опазване на околната среда и разумно потребление на природните ресурси или да предложат иновативно решение на някакъв еко проблем.
Целта на организаторите е да привлекат вниманието на младите хора към това как неустойчивото потребление на природните ресурси влияе върху околната среда и какви климатични промени предизвиква.
От фирмата желаят да провокират творческото мислене на учениците в Бургас и да ги направят съпричастни към опазването на природата.
„Кроношпан България“ вече е осигурил награден фонд в размер на 10 000 лв. /десет хиляди лева/ , с който ще финансира изпълнението на проектите, заели първите три места.
5000 лв. ще получи проектът, класиран на първо място, второто място ще бъде премирано с 3000 лв, а третата награда е в размер на 2000 лв.
Кандидатите от бургаските училища, които са готови да приемат отправеното предизвикателство, могат да изпратят своя проект (форма за регистрация и снимки в общ план и детайли на реализирания проект) на електронната поща на конкурса: [email protected].
Крайният срок за предаване на проектите е 15 май 2018г., а класираните на първите три места разработки ще бъдат обявени на 21 май, 2018.
Регламентът на конкурса и формулярът за кандидатстване са публикувани на адрес http://bg.kronospan-express.com/bg/page/think-green
В категории:
Бургас
Предстои снежен уикенд
"Любов от пръв поглед" и трае ли дълго тя
И Силвия Къдрева прие да стане служебен министър-председател
Ердоган е разговарял с президента на Иран за напрежението в региона
Обявиха за международно издирване шофьора на камиона от катастрофата с баща и дъщеря в Ловешко
Марго Роби впечатли на премиерата на „Брулени хълмове“ - вдъхновена от героинята си
Маргарита Николова също заяви готовност да бъде служебен премиер
ЕК инвестира близо 650 млн. евро за енергийни проекти в ЕС, включително България
Никол Станкулова обясни защо не показва децата си в социалните мрежи
Какво е QR код и кога е по-добър от стандартния баркод?
На живо във Флагман.бг: Говори докторът, спасил 16-годишното дете, предозирало с лекарство за епилепсия
Раздадоха над 50 хиляди безплатни винетки
