Експерти: И ограда нямаше да спаси кървавия автобус на "Тракия" (ВИДЕО)
16 Април 2018, Вторник, 00:35 ч.
Ключова експертиза разкрива как е станала кататсрофата
Най-голяма яснота за катастрофата с автобуса на АМ "Тракия" ще даде автотехническата експертиза.Около това становище се обединиха ген. Румен Миланов и Николай Иванов, председател на Асоциация "Пътна безопасност", които гостуваха на БНТ.
На тази база може да разсъждаваме как е тръгнал механизмът за катастрофата, съответните фактори и защо автобусът е загубил управлението.
Миланов и Николай Иванов са категорични, че по норми в конкретния участък няма изискване за мантинела.
Най-вероятно е загубил управление автобусът, преди да попадне в отводнителния окоп - там е "полегнал". Но дали ако е имало ограда, тя ще го задържи - аз малко се съмнявам в случая, това е моето мнение, заяви ген. Миланов.
Стоят още някои въпроси за изясняване - какво е направила шофьорката на лекия автомобил - загубила е безопасното поведение на пътя или е загубила вниманието си, обясни още той.
Вчера Софийският окръжен съд остави за постоянно в ареста 29-годишната Цвета Таскова, обвиняема за тежката катастрофа с автобус на магистрала "Тракия".
Припомняме, че при инцидента, станал на петък 13-ти, загинаха шестима души, а над 20 бяха ранени и настанени за лечение в няколко столични болници. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
В категории:
Крими






Тази неделя в Поморие посрещаме Нептун и свитата му
31/07/2025, Четвъртък 16:09
0

Благо Джизъса пак е влюбен, новата му е известна брюнетка
31/07/2025, Четвъртък 16:05
0

Срещни спорта по южното Черноморие - в букмейкърски пунктове в Бургас и Несебър
31/07/2025, Четвъртък 16:04
0



Бяхме приятели, но между нас нямаше нищо, твърди Евгени Минчев
31/07/2025, Четвъртък 16:00
0

От беднячка до милионерка с 940 млн. британски лири в сметката
31/07/2025, Четвъртък 15:58
0

Гответе се за сезона на Нова - Рачков, Биг Брадър и още нещо
31/07/2025, Четвъртък 15:50
0

Откриха 1.3 милиона лева в черен сак на задна седалка
31/07/2025, Четвъртък 15:41
0

Ако видите този мъж, веднага се обадете в полицията
31/07/2025, Четвъртък 15:21
0

Централните банки купуват по-малко злато заради рекордните цени, но интересът не отслабва
31/07/2025, Четвъртък 15:00
0

Стоян Копривленски отмаря в Гърция след тежките битки
31/07/2025, Четвъртък 14:55
1

От началото на годината у нас са заловени близо 3 кг фентанил
31/07/2025, Четвъртък 14:40
1
Единствено Флагман пише единствено Флагман ни напомня да бъдем хора. Къде е човека койот се хвърли да спасява ранените? Няма ли герои в Бургас? Или има само паралии?
Продадохте хората.
Никаква дисциплина.
Нещо уравнението няма решение
Искам нулева година на убийства или ще ви режа главата.
Малолумни ли сте? за какво ги плащаме тея данъци?
Навсякъде трябва да има ограда, мантинела и т.н.
Естествено, че нямаше да се обърне при мантинела - това й е функцията, да поеме удъра и да се огъне и задържи, ебаси и мафията крадлива!
6 души никога няма да видят любов
Защо защо защо
Взимайте и книжката пуснете я.
Не убивайте седми човек, няма да плащаме и за нея сега. Стига ни тези погребения и загуби.
Глупава фирма. Фирма където собственика е некадърник а министерството са убийци защото не изискват и не проверяват и не са направили търг за Европейски транспортни фирми да вземат Бургас.