×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разбита схема: Бургаският алоизмамник Петър от "Зорница" измъкнал 53 хил.лева за 10 дни от наивни пенсионери


Разбита схема: Бургаският алоизмамник Петър от "Зорница" измъкнал 53 хил.лева за 10 дни от наивни пенсионери
Задържаният е криминалнопроявен, стар познайник на органите на реда
09 Април 2018, Понеделник, 07:55 ч.
Автор: Христо НИКОЛОВ, снимката е илюстративна

Сътрудничил си е с мъж от Стара Загора, Петър е арестуван и му е взета мярка за неотклонение

Над 53 хил.лева е успял да събере за по-малко от 10 дни алоизмамникът Петър К. 57-годишният бургазлия бе арестуван при блестяща акция на бургаските полицаи преди дни, а в процес на разследването стана ясно, че е успял да измъкне рекордна сума за много кратък период от възрастни хора. 

За последно той успя да измами 78-годишна пенсионерка от село Равнец, която му дава всичките си спестявания - от 10 500 лева по класическата схема "оказване на съдействие на полицията за залавяне на телефонни измамници". При извършените процесуално-следствени действия - претърсване в автомобила на 57 годишния бургазлия - «Нисан Патфайндър», с бургаска регистрация и в дома му, разположен в бл. 57 в к-с «Зорница», са намерени и иззети част от парите на измамената пенсионерка.

В резултат на допълнителните полицейски действия се установяват и още извършени престъпления от Петър.

- На 19.03.т.г. осъществил телефонна измама спрямо 76 годишен бургазлия от к-с „Славейков”, като му взел сумата от 2 750 лв.

- На 20.03.т.г. около 13.00 ч. осъществил телефонна измама спрямо 55 годишна бургазлийка от к-с „Славейков”, като й взел сумата от 3 000 лв.

- На 24.03.т.г. около 14.00 ч. осъществил телефонна измама спрямо 80 годишен бургазлия от к-с „Братя Миладинови”, като му взел сумата от 1 960 лв.

- На 27.03.т.г. около 12.10 ч. осъществил телефонна измама спрямо 70 годишна бургазлийка от кв. „Банево”, като й взел сумата от 3 000 лв.

- На 29.03.т.г. със съдействието на мъж от Стара Загора осъществил телефонна измама спрямо 78 годишна жена от Българово, която на три транша предоставила сумата от общо 40 842 лв.

-На 30.03.т.г. отново със съдействието на същия човек от Стара Загора осъществил телефонна измама за сумата от 1 850 лв., взети от адрес, разположен на ул. „Велико Търново” в к-с „Лазур”.

За извършените деяния Петър К. направил пълни самопризнания. Събраните до момента материали са докладвани в Бургаска Районна прокуратура, като му е наложен „домашен арест”, а на старозагорецът, арестуван заедно с него - „парична гаранция”. 

Работата по цялостно документиране на престъпната дейност на 57 годишния бургазлия и 64 годишния старозагорец продължава от служители на ОДМВР – Бургас, уточняват от полицията.

Припомняме, че преди месец бе задържан 60 годишния мъж от Свети влас, който от осъществени седем телефонни измами спрямо бургазлии, събрал близо 59 973 лв. и златни накити. 29 000 лв. от тях, собственост на 65 годишна бургазлийка и 81 годишен мъж от бургаския комплекс „Зорница”, въвлечени в идентични телефонни измами по класическия механизъм „оказване на съдействие на полицията при задържане на телефонни измамници”, бяха намерени и иззети непосредствено след задържането на 60 годишния мъж.



В категории: Крими


9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 16/09/2025, Вторник 21:33 4
Флагман.БГ Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) 16/09/2025, Вторник 17:59 0
9
Коментара по темата
9.
Гоцо
09.04.2018 16:54:27
0
4
Толкова тъп народ в тая държава ..
не е за вярване. Ако не врнеш ресто 5 ст на някой от тия тъпи пенсии див скандал ше има обаче 20 хил лева веднага ги хвърлят през балкона.
8.
пенсионер
09.04.2018 16:50:20
0
0
Вероятно тези братя и сестри са ги спестявали от добавките които Борисов по време на празниците им даваше бонуси към малките им пенсии .
7.
Бургазлия
09.04.2018 16:05:07
0
1
Чакаме го във втори отряд. Още първата вечер ще направим сватбата.
6.
Бре...й , бре,
09.04.2018 13:32:57
0
1
Да чуя , че някой можел да краде и лъже повече от онези в Бургаски Лазур блок7.
5.
към1
09.04.2018 12:15:34
3
3
абе ей малоумник за ало измами най-тежкото кво говориш бе я земи си порасни 1 мозък първо,в таз пародия на държава дето за убийство хора зимат условна или пробация или плащат 15к и нищо не е станало,ало измамниците ко са виновни че тази държава е пълна с малоумнции дето за 80 години не са се научили грам да мислят,ако можех и аз щях да ги крада ! У цял свят старите хора ги свръзват с мъдрост само при нас с простотия и неадекватност!!!Цял живот не са си ценили труда научили работодатели и държава да си правят каквото искат сега и ги крадът ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА!!!!!!
4.
мвр
09.04.2018 11:55:02
0
3
Спешна промяна в НК,ВСИЧКИ са рецидивисти,институциите нехаят.Защо...
3.
*********
09.04.2018 10:49:58
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
до 1
09.04.2018 10:34:36
6
9
Как да въведат най-тежкото наказание,като от тези схеми папат полицаи и прокури,който са в играта.
1.
Balbek
09.04.2018 10:06:54
0
14
Крайно време е за ало измамите да се въведе най тежкото наказание. Да видим като имат страх дали ще наглеят така.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нападнатият с брадва е бивш състезател по ръгби, плашел с бой и карал хората да го спонсорират Нападнатият с брадва е бивш състезател по ръгби, плашел с бой и карал хората да го спонсорират Враждата му с охранителя Иван не е отскоро, а днес софиянецът е пристигнал специално, за да го открие като го е посетил на работното му място и се опитал да му вземе оборота Торпедо изплува в морето край Созопол Торпедо изплува в морето край Созопол Няма яснота какъв е произходът му, военните започват обследване Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Почернената му съпруга с разтърсващ разказ Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Валентин се счита за чаровник Вотът на недоверие незаконен? Конституционния съд може да реши съдбата на кабинета „Желязков“ Вотът на недоверие незаконен? Конституционния съд може да реши съдбата на кабинета „Желязков“ Дори и опозицията да събере 121 гласа за сваляне на правителството, решението на парламента вероятно ще бъде отменено  Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са В следващите дни ще се ремонтира аварийно аутобана Извънредно! Пазач на паркинг нападна с брадва мъж в Бургас (ОБНОВЕНА) Извънредно! Пазач на паркинг нападна с брадва мъж в Бургас (ОБНОВЕНА) Свадата се случи пред очите на майки и деца Вижте градината на прокурорския син от Бургас - ред краставици, ред зеле и много марихуана (ОБНОВЕНА) Вижте градината на прокурорския син от Бургас - ред краставици, ред зеле и много марихуана (ОБНОВЕНА) Майка му - апелативният прокурор Валентина Маджарова няма намерение да си подава оставката, подала е само молба за отпуск Зловеща находка на брега край Солниците в Бургас Зловеща находка на брега край Солниците в Бургас Труп на делфин шокира бургазлии Татяна Султанова: Сливен се е превърнал в национална автоморга! Татяна Султанова: Сливен се е превърнал в национална автоморга! По време на заседание на парламентарната комисия по околна среда и водите миналата седмица Султанова за пореден път повдигна въпроса за инцидента край сливенското село Чинтулово, където в края на юли горя обект, използван за складиране на автомобилни гуми
Везните да се доверят на интуицията си, а Рибите да внимават с авантюрите Везните да се доверят на интуицията си, а Рибите да внимават с авантюрите Хороскоп за деня –17 септември 2025, сряда 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже Андреа не е срамежлива Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид  Властите в Ерусалим обаче категорично отхвърлят доклад на Независимата международна комисия за разследване Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Бруталната агресия е излъчена на живо в социална мрежа, кадрите вече са изтрити, но едно семейство се разпадна за миг Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Змията е убита и изядена Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Създаде се впечатление, че малко кученце шофира с близо 200 километра в час в руската столица Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Президентът на САЩ обвини вестника в лъжи за него, семейството му и бизнеса му Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Скандалът разтърси най-голямата верига за хот пот – съдът в Шанхай обяви родителите на младежите за отговорни Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня - Защо майсторите се заглеждат в силиконовите бюстове?
- Защото изчисляват, колко душ кабини щяха да уплътнят с толкова материал
Виц на деня Виц на деня - Тя все ми викаше "Никакъв с*кс до сватбата!"
- И какво стана?
- Какво ли... срамна сцена в ритуалната зала!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук „Аз не съм на възраст, в която несъзнателно правя глупости. Аз съм на възраст, в която те се вършат осъзнато и с удоволствие!“ – Марк Твен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори