×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сестрата на премиера Борисов: Не трябва да има монопол на една здравна каса


Сестрата на премиера Борисов: Не трябва да има монопол на една здравна каса
Раждаемостта в България спада, защото много млади хора заминаха да учат и работят в чужбина, смята д-р Красимира Иванова
20 Януари 2018, Неделя, 01:45 ч.

Само у нас можеш да се заразиш от кръв, заяви д-р Красимира Иванова


Наскоро чух, че бебетата, които са родени в национален мащаб, са с 5000 по-малко, отколкото миналата година. Но в нашата болница няма спад на раждаемостта. Тази раждаемост спада, защото много млади хора заминаха да учат и работят в чужбина. Тези бебетата се раждат в Европа и Америка. Това каза Д-р Красимира Иванова в предаването „Денят започва с Георги Любенов” по БНТ.

"Не знам защо в годините станахме доста черногледи. Не е въпросът само в това "дайте пари", ние трябва да умеем да се самоиздържаме. Ако трябва да се поддържа едно добро ниво на общински и държавни болници, където се лекуват повече от 80% от населението на България, значи ресурсът трябва да бъде насочен към тях", допълни тя.

"Ние тука работим със Здравната каса, лични приходи на болницата от кешови плащания, които няма как да се платят по Здравната каса. Човек трябва да харчи толкова, колкото му позволяват средствата", категорична бе сестрата на премиера Бойко Борисов.

"Ние нямаме лоша здравна система, нямаме лошо здравеопазване. Не може да търсим само кусурите на държавата. Смятам, че не трябва да има монопол на една здравна каса. Трябва да има повече каси – човек трябва да има избор. Не може да платиш осигуровка 10 лв. и да очакваш лечение за милиони. Ние имаме изключително качествени лекари и администратори – хора, които са изключително компетентни", каза още д-р Красимира Иванова.

"За професор Петров - възмутена съм, че се постъпи по този начин с един изключителен човек и лекар. По този начин много качествени хора казват: „Защо аз трябва да бъда подложен на този натиск?”. Знаете в България има много лобита, фармацевтични компании. Нещата трябва да вървят в синхрон".

"Моят баща почина преди години от хепатит C. Той беше заразен при кръвопреливане и 10 месеца по-късно се разболя. Мен това ме мъчи години наред. Преливане има и при малките човечета, които са при мен. Ние сме единствената държава в ЕС, в която не е въведена система, която така проверява кръвта, че 100% се гарантира, че не е заразена. Тази тема също ме тормози от много време. Само при нас имаме тримесечен период, в който се чака да се види какво може да се случи", допълни тя.

"Аз не се бъркам в работата на Борисов. Той си има достатъчно съветници. Ние си говорим за семейството, внуците." Сестрата на министър-председателя коментира и Европредседателството: "До момента се представя блестящо. Най-вероятно му е много напрегнато, това е голяма отговорност."

В категории: Здраве


8
Коментара
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 0
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 2
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 1
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
8
Коментара по темата
8.
X
21.01.2018 22:01:08
0
0
То и Абумелих обещаваше, че ще работи в тази насока, но нищо не направи.
7.
ШУРОБАДЖАНАЦИ ЕООД-Герб
21.01.2018 14:45:04
0
2
Държавните фалират и изНЕмогват за средства докато ЧАСТНИТЕ поликлиники(в повечето случай собственост на лица близки до власта ИЗТОЧВАТ средствата и процъфтяват
6.
DJARO
21.01.2018 13:33:07
0
1
Pitai DOLNIQ SI BRAT...predi KOLKO vreme o6te OBE6TA na Na4alnizite si v ES i Amerika 4e ISTANBULSKATA KONVENZIQ 6te bude PRIETA V BULGARIQ na 100%....bez da e pital KOGOTO I DA BILO v BG....NQMA TAKUV PREDATEL...iskat da POROBQT SAZNANIETO NA DEZATA V BULGARIQ...tiq evro- pederungeli
5.
oh
21.01.2018 13:19:25
0
3
Чули бе тикво!?
4.
ALF
21.01.2018 12:20:58
0
0
По скоро застрахователни дружества.
Тогава ще се спре източването на касата.
Осигуровките да се онаследяват.
За индо.бг нека си има социални(общински) болници с мин. здравни услуги.
3.
мнение
21.01.2018 12:06:13
0
1
относно заразяването с кръв, в3 това отношение държавата поради немарливост и незнание убива хората. В Бг се иска кръв от близки преди операция, иначе пациента няма да бъде опериран.Започва се една суматоха, търсят се източници, най- често това са цигани които срещу някой лев осигуряват такава. Алоооо, огледайте се, попитайте как е в Европа.Там НИКОЙ не иска от пациента да осигури кръв!1!
2.
мнение
21.01.2018 11:59:31
5
2
Сестрата на Борисов е изключително права. Казвала съм отдавна, че в бг трябва да има няколко здравни каси и пациента сам да избира към коя каса да се застрахова. Не може да внасяме нищожна месечна сума и да очакваме да ни лекуват безплатно. Вноските, които пациента внася не са никак малки в Европа, но затова пък получава адекватно и безплатно лечение. Когато се изпълнява рецепта се заплаща само 5 Е за медикамент, независимо, че може да струва 500 Е например. За съжаление моята прогноза е, че това в Бг може да се случи евентуално след около двайсетина години. Сега всичко е объркано. По времето на Нейков изядоха парите за пенсионерите, сега за да изплатят пенсиите на старото поколение дърпат от осигуровките на младото поколение. Много неща има още да се оправят в България, но нещата след години ще се случат.
1.
демократ
21.01.2018 11:44:20
0
4
А какво мисли внучето на Борисов за детските градини у нас КОГА ? 106 място по свобода на медиите ? НАДЦЕНЕНИ СМЕ ! п.п. това за детските градини ни е спестено, единствено, защото унука наверно ходи в детска градина зад океана.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест "Търпението на хората се изчерпа", каза кметът на село Войника Мария Георгиева   Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Слънчев ден като цяло в страната 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа Лелята на младежа разказа за скандална схема   Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват
Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори