Прокуратурата проверява добиват ли се назаконно инертни материали от р. Велека
26 Декември 2017, Вторник, 20:11 ч.
Автор: BTVЖителите на с. Кости се оплакват и плашат с протести
Прокуратурата в Царево проверява законно ли работи инсталация за инертни материали в Странджа. От години жителите на село Кости се оплакват, че машини унищожават коритото на река Велека, съобщава BTV.
Водомерите са запечатани от Басейнова дирекция и е забранено от реката да се изземва вода, но инсталацията за пресяване на инертни материали не спира да работи.
Разрешителното за добив на фирмата е изтекло през 2015 г., като оттогава е проверявана пет пъти.
Въпреки че от две години фирмата няма право да изземва наноси от реката, материалът, с който инсталацията не спира да работи, не се изчерпва.
Експерти от Басейновата дирекция облитат с дрон реката, но местността е силно пресечена и е трудно да бъде засечена незаконна дейност.
Фирмата подава сигнал до Областната дирекция, че реката е затлачена и има нужда от изгребване на наноси. Комисията обаче е категорична – проводимостта на Велека не е нарушена.
Хората в селото настояват дейността край реката да бъде преустановена. В противен случай плашат с протести.
В категории:
Царево
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

Само да дойдат и ДА ИСКАТ да видят...то НЯМА как да се скрие !!!
Съсипаха ПРИРОДАТА - но да не забравят, че ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА !!!!