Светкавична акция! Спипаха изродите, убили мъж с брадва при обир в дома му
19 Ноември 2017, Неделя, 20:43 ч.
Двамата младежи са проникнали в дома на 59-годишния мъж с намерението да извършат грабеж
Спипаха изродите, убили мъж при обир в дома му. Окръжната прокуратура във Варна задържа за срок до 72 часа двама мъже, привлечени като обвиняеми за грабеж, придружен с убийствоПод ръководството на Окръжната прокуратура във Варна и с денонощните усилия на служители от ОД на МВР са установени и задържани извършителите на тежко криминално деяние. За срок до 72 часа с постановление на прокурор от Окръжната прокуратура във Варна в ареста са 29-годишният Ивелин М. и 27-годишният Ангел П. от Вълчи дол.
Двамата са привлечени като обвиняеми за грабеж, придружен с убийството на 59-годишен самотно живеещ мъж във варненското село Войводино. Престъплението по член 199, ал 2, т 2 от НК се наказва с лишаване от свобода за срок 15-20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна.
Тежкото криминално престъпление било извършено на 16 срещу 17 ноември 2017 г. в дома на 59-годишния мъж. Сигналът бил подаден преди обяд на 17 ноември 2017 г. от съседка. Жената забелязала отворен прозорец на къщата на мъжа. Повикала го по име и след като той не се обадил, уведомила кмета на селото и полицията.
Полицейски служители, повикани на местопроизществието, извършили оглед. При него тялото на самотния мъж било намерено вътре в дома му с наранявания от тъп предмет по тялото, главата и ръцете. Предприети били незабавно оперативно-издирвателни действия и под ръководството на прокурор - процесуално-следствени действия, които довели до разкриването на извършителите.
Двамата младежи са проникнали в дома на 59-годишния мъж с намерението да извършат грабеж. Те са били усетени от собственика на имота, който се е опитал да им окаже съпротива. С това се обясняват и нараняванията по ръцете на жертвата.
Окръжната прокуратура във Варна ще внесе искане във Варненския окръжен съд за вземане на постоянна мярка за неотклонение спрямо извършителите.
В категории:
Крими
40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий
Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40°
Ще се спука ли AI балонът скоро
Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати
30/07/2026, Четвъртък 13:30
0
Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд
40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий
30/07/2026, Четвъртък 13:00
2
Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август
Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек
30/07/2026, Четвъртък 12:30
5
Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия
30/07/2026, Четвъртък 12:00
0
Дини на боклука и протест на производители на зеленчуци: Държавата погва съмнителния внос
Над 30° във влака София - Бургас: Половината вагони на БДЖ са без климатици
В Derma Aesthetic Center вярват, че истинската красота започва със здравето
Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена
