×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Страшен скандал! Шефка на нашенец в британска банка му казала "В България не се ли къпете?


09 Ноември 2017, Четвъртък, 23:29 ч.

Българинът Георги Мечкаров, бивш служител на "Ситибанк", води дело срещу работодателя, продължаващо вече две години и 9 месеца, обвинявайки го в расова дискриминация. Мечкаров твърди, че дискриминацията срещу източноевропейци е често срещано явление във Великобритания и че за първи път работник от източноевропейски произход е допуснат до трудов трибунал. Българинът заявява, че се е решил на този ход, за да покаже, че източноевропейците трябва да знаят правата си и че са защитени от закона, съобщи БНР. Кулминацията на делото ще бъде от 13 до 17 ноември, когато ще се гледа в трудов трибунал в Източен Лондон.

Георги Мечкаров е бил вицепрезидент на отдел за транзакции с ценни книжа. Въпреки че е работил изключително съвестно по около 16 часа дневно и като специалист почти винаги е бил оценяван по най-високата скала, той обвинява ръководството в систематична дискриминация на расова основа. Обвиненията датират за периода 2010-2013 година. В момента Георги Мечкаров е вицепрезидент на отдела за мениджмънт на кредитния риск в „Морган Стенли“. Той твърди, че през цялото време му е било изтъквано по различни поводи, че нещата не са толкова прости като в България. Истинската криза настъпва през януари 2012 година, когато е понижен, а на негово място е назначен рускоговорящ служител, за когото банката заявила, че „има опит, надвишаващ типа кредитиране в бакалии, одобряван в Източна Европа“. Подложен на голям стрес, Мечкаров продължава да работи, често оставайки в офиса и през нощта. Той твърди, че е отслабнал от 90 на 60 килограма от престоя му в банката.

Една сутрин след като останал в офиса, негова началничка, минавайки покрай бюрото му казала: „В България не се ли къпете?“. Мечкаров твърди още, че негово нововъведение е било присвоено от ръководството и то е направило всичко възможно да се оттърве от него, съзирайки заплаха за постовете си. „Ситибанк“ отрича обвиненията на българина, но му е предложила сумата от 8 300 паунда случаят да се реши извън съда, която той отказва. Сега Мечкаров съди банката за щети на стойност 2,75 милиона паунда.



В категории: Животът


5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа 02/08/2025, Събота 19:40 4
5
Коментара по темата
5.
Hhahaah
10.11.2017 00:01:56
2
0
Bahti oligofrena otishal v angliq da bade rob rabotil 16 chasa na den ...mi manqk ti kat smetnesh ne si imal wreme i da vecherqsh kato horata hahahaha...Toi prosto ne e imal wreme da sa.izkape roba..mtaka taka bqgaite ot bg i badete robi oligofreni
4.
do 3
09.11.2017 23:29:18
0
3
Ебачо и ти явно си от некъпещите се. Защо да се сърдиш, като не се къпеш - ще смърдиш.
3.
TNT
09.11.2017 22:33:01
3
3
Вие щот много се къпите да ва еба и тъпата нация
2.
do 1
09.11.2017 21:36:15
2
4
Точно това си мисля и аз. Как да не попиташ пора, кога се къпе ? Той пора няма и да се усети, защо го питат. Бай Ганя си шета из Европа и 110 години след Алеко.
1.
Един
09.11.2017 20:45:24
7
5
Тов не е ли разбразбрал че шефката му деликатно е искала да му каже смърди на пор . Каква расова дискриминация го гони незнам ???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Протестна песен срещу мафията спечели голямата награда на „Солени ветрове“ Протестна песен срещу мафията спечели голямата награда на „Солени ветрове“ Обичаният тополовградски поет Николай Дялков пък спечели поощрителна, като от журито на „Срещу вятъра“ уточниха, че разликата с победителите е много малка Какво не знаем за изпъкналите вени на ръцете Какво не знаем за изпъкналите вени на ръцете Какви са причините за изпъкването? Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Песента "Там на завя" стана ябълка на раздора между Кеца и композиторът Стефан Димитров Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) 12 от любимците на бургаската публика се включиха в надпреварата с девет свои творби Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Милионер бе принуден да стане боклучия от "Чистота" 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) Два дуета се включват в хумористичния концерт на „Солени ветрове“  При раздразнен стомах, пробвайте тази диета При раздразнен стомах, пробвайте тази диета Може да помогне Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украинските сили за безпилотни системи заявиха, че са ударили петролната рафинерия в Рязан, на около 180 км югоизточно от Москва Отказва ли се Гришо от тениса? Отказва ли се Гришо от тениса?  Зачестилите контузии в пет поредни турнира от Големия шлем засилват тревогата около бъдещето на Димитров Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Ето подробности
Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони "Това не е нормално", отсича гневен мъж Меси направи точно обратното на палавия Анди Меси направи точно обратното на палавия Анди Лео сияе до любимата си и майка на трите му деца Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Детето е спасено от случайни минувачи Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Пентагонът не разкри Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа Около 320 000 малчугани живеят при мизерни условия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Драма с Хакими Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Серия от нападения Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Тя е видяна да хвърля слушалки по приятеля си Крисчън Коулман Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Лявата лента на магистралите се използва само за изпреварване, гласи законът Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Става въпрос за месец юли
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Свалка:
- Госпожице, много ми харесвате! Искам проблеми от вас.
Виц на деня Виц на деня - Когато не мога да заспя, броя жените, с които съм правил любов!
- А защо не овце?
- Е, то беше веднъж!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Говорете истината
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори