Заслужено! Отличиха бургаските криминалисти с почетната грамота "Джовани Фалконе", заради ударите срещу дрогата

Причината - неутрализирането на няколко организирани престъпни групи, занимаващи се с разпространение на дрога
01 Ноември 2017, Сряда, 09:02 ч.
Автор: Флагман.бгНаградата бе връчена лично от посланика на Италия - негово превъзходителство Стефано Балди, на тържествена церемония
Почетна грамота за съществен принос и постигнати високи професионални резултати получиха служителите от отдел „Криминална полиция” - група „Наркотици” към ОДМВР – Бургас от Посолството на Република Италия и Община Благоевград. Наградата е на името на италианския магистрат Джовани Фалконе, който е убит показно от италианската мафия, и се връчва традиционно от 2009 година насам, като цели подпомагане усилията на полицаите и магистратите в защита на обществените интереси и авторитета на професията и за ограничаване влиянието на организираната престъпност и намаляване криминалните прояви, както на локално, така и на национално ниво.В конкурса под надслов „Страхливият умира всеки ден, смелият – само веднъж”, организиран от Общинския съвет по наркотични вещества в Благоевград, участваха множество кандидатури на полицейски звена и структурни единици от цялата страна, като безапелационно бургаската дирекция бе отличена с почетната грамота за неутрализирането на няколко организирани престъпни групи, занимаващи се с разпространение на наркотични вещества, както и овладяването на осем мобилни нарколаборатории. Отчетен бе и приносът на служителите от отдел „Криминална полиция” - група „Наркотици” към ОДМВР – Бургас по отношение разкриването на множество оранжерии за отглеждане на марихуана, позиционирани по Южното Черноморие.
Наградата бе връчена лично от посланика на Италия - негово превъзходителство Стефано Балди.
„Борбата с престъпността е борба, която се извършва ежедневно. Искам да благодаря за церемонията в памет на Джовани Фалконе. Зная, че когато се организират подобни инициативи, зад това стоят много хора“, каза Балди.
Преди официалното награждаване гостите бяха поздравени от творците на Ансамбъл „Пирин“ и председателят на ОбСНВ д-р Теменужка Любенова, която приветства всички гости и участници в конкурса, изразявайки специална благодарност на посланика за всеотдайната работа и подкрепа при организирането и провеждането на конкурса.






Погледнете в дланта си: Aко имате тази линия, значи...
30/04/2025, Сряда 14:40
0



3 зодии, които колкото повече остаряват, толкова по-богати стават
30/04/2025, Сряда 14:00
0

Почина доайенът на предаването "Бразди"
30/04/2025, Сряда 13:47
0

Била е много по-красива преди корекциите
30/04/2025, Сряда 13:40
3

Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност
30/04/2025, Сряда 13:31
1

Тесто като памук, плънка-апетитка – тези кралски милинки са любими на всички
30/04/2025, Сряда 13:20
0

Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев
30/04/2025, Сряда 13:05
0

Срина се при Гала
30/04/2025, Сряда 13:00
0



Трагедия на военно летище, загина известен парашутист
30/04/2025, Сряда 12:21
0

Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци
30/04/2025, Сряда 12:00
0
Поклон за такива хора, като теб!