×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кошмарна нощ в Спешния център: Предрусал младеж преби медик, пияни вилняха в Спешното


28 Октомври 2017, Събота, 18:43 ч.
Източник: Offnews.bg

Два инцидента с нападение и агресия над медици са станали само за тази нощ в "Пирогов", съобщиха от болницата.

При първия случай 18-годишен младеж, настанен в токсикологията на „Пирогов" след злоупотреба с марихуана, е нападнал и пребил дежурната медицинска сестра.

В резултат в момента тя лежи в лицево-челюстното отделение към Клиниката по неврохиругия с тежка лицева травма и комоцио.

Пациентът е приет за лечение по-рано в петък, след като екип на Спешна помощ го докарал в „Пирогов" след употреба на марихуана.Същата вечер, няколко часа след приемането и лечението му в токсикологичната клиника, при него влиза дежурната сестра – той я посреща станал от леглото и започва да й нанася тежки удари. След като я пребива и я оставя да лежи на земята в безсъзнание, той се опитва да излезе от клиниката. Тъй като е заключено, той се насочва към първата срещната врата на пациентска стая. Там се лекува пациентка със сериозна нежелана лекарствена реакция.

18-годишният млад мъж я заставя да му оключи врата и след като тя му казва, че няма ключ той започва да я души.

Междувременно удря и бутона за пожарно известяване, но се стряска от включената аларма. Оставя пациентката, която е нападнал, чупи стъклото на заключената врата и бяга от клиниката облечен по тениска и боксерки.

Дежурната лекарка и дежурната санитарка са със сериозна уплаха.

По-късно същата нощ, полиция докрала 3 пияни мъже в спешното на болницата след пиянска свада в столично заведение. По време на нея единият от мъжете е ударен и се налага да получи медицинска помощ. В коридора на спешното, един от тях нанася удар по вратата на кабинет. За щастие при този инцидент няма физически пострадал служител на „Пирогов".

Дежурният лекар се е разминал само с уплаха. Що се отнася до пациента, чийто приятел извършва вандалския акт, той е настанен в личево-челюстното отделение към неврохирургията на „Пирогов".

Ръководството на болницата е уведомено за случая. Изпълнителният директор проф. Асен Балтов вече посети пострадалата медицинска сестра и огледа нанесените материални щети. Нареди да се предприемат допълнителни мерки за сигурност.

В категории: Крими


1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила 28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила 30/07/2026, Четвъртък 14:45 0
1
Коментара по темата
1.
Потърпевш
28.10.2017 17:18:25
1
6
В нашия спешен център,докато ”спасяваха”живота на мой роднина,установих,че лекаря, извършващ манипулациите(всъщност се тюхкаше и не знаеше какво да предприеме) мирише на отработен алкохол и то силно.В реанимация казаха,мв долу не знаят какво правят.В крайма сметка загубих скъп човек заради лекарска немърливост,безпомощност и непрофесионализъм.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Шампионът се завърна! Неочаквана обрат във Vivacom GAME ON 2026 пренареди отборите Шампионът се завърна! Неочаквана обрат във Vivacom GAME ON 2026 пренареди отборите ShadowHex замени Kriskata, а първата дама VasieBee дебютира в оспорвана GIGA битка пред рекорден брой фенове 17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя 17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя Новата процедура идва след провален търг, за който не беше подадена нито една оферта Софиянец направи хедбът* на готвачка от заведение в Приморско, прати я в болница Софиянец направи хедбът* на готвачка от заведение в Приморско, прати я в болница 39-годишният мъж ударил колежката си с глава след скандал в кухнята, жената е с комоцио и съмнение за счупен нос Ректорът на БДУ е сред учредителите на Алианса за устойчиво развитие на  изкуствения интелект Ректорът на БДУ е сред учредителите на Алианса за устойчиво развитие на изкуствения интелект Организацията обединява представители на бизнеса, науката и предприемаческия сектор с обща мисия за насърчаване на устойчивото, етично и отговорно прилагане на изкуствения интелект Търсите ефективно лечение на алопеция в София? Как експертите в Лозенец помагат на пациентите? Търсите ефективно лечение на алопеция в София? Как експертите в Лозенец помагат на пациентите? От андрогенна алопеция до стресов косопад - прецизната трихоскопска диагностика в кв. Лозенец спасява фоликулите навреме Катастрофа с моторист затвори АМ Тракия край Ямбол, движението към София е блокирано Катастрофа с моторист затвори АМ Тракия край Ямбол, движението към София е блокирано Трафикът се отклонява през Зимница и Ямбол, а движението при 20-и км към Бургас вече е възстановено Рокада в Областното пътно управление: Юристът Яна Михайлова поема шефския стол в Бургас Рокада в Областното пътно управление: Юристът Яна Михайлова поема шефския стол в Бургас Дългогодишният кадър на ведомството заменя на поста инж. Митко Порязов, с което се слага край на над десетгодишна ера в управлението на пътната мрежа в региона 28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила 28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила Полицаи спрели автомобила малко преди полунощ на ул. „Димитър Благоев“, водачът е задържан Край на ерата „Бургас търси помощ навън“: Въздушна линейка отлита за Варна в една от последните подобни мисии Край на ерата „Бургас търси помощ навън“: Въздушна линейка отлита за Варна в една от последните подобни мисии Полицията отцепи хеликоптерната площадка за критичния транспорт на 4-годишно дете към Варна, но новата болница скоро ще обърне посоката на спасителните мисии Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Той е син на кмета Тихомир Янакиев  Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Силният вятър разпалва няколко огнища в туристическите райони, стотици жители са изведени на безопасно място Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Близо половината гърци няма да пътуват това лято, а високите цени на нощувките, фериботите, горивото и храната ги принуждават да съкращават ваканциите си 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели Жертвите след земетресението с магнитуд 7,1 в Кумамото достигнаха 28. Спасители търсят хора под рухнал търговски център и фабричен комин Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Няма жертви, никой не е поел отговорност, а египетските власти още не потвърждават официално причината за експлозията
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори