На живо от каталонския парламент! Цял свят следи думите на Пучдемон със затаен дъх! (СНИМКИ)
10 Октомври 2017, Вторник, 22:15 ч.
Съдбоносната реч на Карлес Пучдемон за бъдещето на Каталония бе отложена с час, но преди минути той пристигна в парламента.
Ръководителят на каталонското правителство влезе в залата, изглеждайки доста спокоен и седна на първия ред от трибунките, докато цял свят следи със затаен дух дали Каталония ще обяви независимост.

Карлес Пучдемон излезе на трибуната на парламента и поздрави всички събрали се в залата като каза, че е тук, за да очертае последиците от референдума за независимост.

"Аз не планирам никаква заплаха, никакви обиди. Ние сме отговорни за това, което се случи. Трябва да премахнем ескалацията на напрежението, а не да я храним повече. Ние всички сме част от една и съща общност и трябва да вървим заедно. Никога няма да се съгласим с всичко, но многократно доказахме, че единственият начин да продължим напред е с демокрацията и мира. Това изисква диалог", така той започна речта си, която бе посрещната с аплодисменти.

"Ние не сме престъпници, не сме луди. Ние сме нормални хора и просто искаме да гласуваме. Ние сме готови да говорим и да имаме диалог. Нямаме нищо против Испания. Искаме да имаме по-добро разбиране с Испания. Връзката не работи от много години и сега е неустойчива", каза той.
"Ще следвам волята на народа към желанието му за независимост", каза още той, но поясни, че ще търси диалог и преговори с Мадрид. Пучдемон уточни, че правителството иска да отложи официалната декларация:
"Предлагам да спрем действието на декларацията за независимост, за да работим за реализиране на резултата от референдума. Днес правим жест на отговорност в полза на диалога".

В категории:
Животът
Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора
Обраха офис на СКАТ
Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби
ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края
Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор
Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години
Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач
Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“
Кметът Николай Димитров представи стратегията за туризма като основа за устойчивото развитие на Несебър
Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище
Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си
