×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честният пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас на Кръстовден
  • Повечето германци се страхуват от руска атака срещу НАТО
  • След дроновете над Полша и Румъния: Зеленски обвини Русия в разширяване на войната
  • Над 100 хиляди души се събраха на антимигранстки митинг в Лондон
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ние сме малки? Или прости и крадливи? Вижте Исландия


07 Октомври 2017, Събота, 15:58 ч.
Източник: Offnews.bg

Исландия удари лошо в сърцето на империята на Ердоган. Националите от острова с 334 000 жители биха 3:0  в Ескишехир отбор, представляващ 80-милионна държава. Голямо унижение за комшиите!

Но исландците са сурови и смели хора, истински викинги. Никога не са страдали от комплекса "Ние сме малка държава, нас никой не ни брои...". Омръзнало ли ви е да го слушате от родните футболери? Или политици? Лично мен  - да!

Исландия е на път да сътвори ново чудо, като се класира за Мондиал 2018. Някой ще каже, какво му е чудното, северняците стигнаха четвъртфинал на Евро 2016, като биха 2:1 Англия на осминафинала.

Има логика. Но! Отборът води с 19 точки в кошмарна група! Втори със 17 е Хърватия, препълнена със звезди на Барселона, Реал, Интер, Ювентус! Със същия брой точки е Украйна, която е постоянна величина в Европа.

С 14 точки е могъщата Турция, но ще трябва да каже чао на Мондиал 2018. Не трябва да пропускаме дори Финландия, която снощи удари рамо на исландците, измъквайки 1:1 в Хърватия в последната минута.

Е, слабак е само Косово с едно равенство. Точно новият балкански тим е съперник на Исландия в последната среща, но няма как домакините да изпуснат своето в Рейкявик! Просто няма.

Как го прави държава с население по-малко от това на Варна? Или на Пловдив?

Елементарно, с честност, работа и умело финансиране на тотална промяна във футболната система. Не, тези хора не са като нашите управници.

Историята. Преди 16 години в Исландия решават, че трябва да стартират начисто. И хвърлят всичките пари по програмите на УЕФА и ФИФА САМО И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО в детския футбол.

По стандартите на УЕФА обучение и лиценз получават 600 треньори! Това прави по един специалист на 825 жители на острова. Дори в родината на футбола Англия се падат по 1 обучен специалист на 11 000 жители.

Построяват се мрежа от закрити тревни игрища с отопление на терена. Няма как иначе при тези сурови условия! Най-често те са разположени точно до училищата.

Целта е всяко дете, навършило 3 години, да има достъп до треньор и игрище! Е, системата проработва. Лесна сметка, нали? Децата, които преди 16 години са започвали с футбола, сега са в най-силната си възраст.

Разбира се, чудото е свързано и с моралните черти и ценности на една нация. Защото и ние построихме стадиони за милиони, но във видински и какви ли не още села,  където са останали по 100 баби и дядовци със средна възраст 79 години.

Освен че не търпят схемите, тези наследници на викинги са хора с огромен дух. Те са страшно импулсивни, когато тръгнат в някаква посока. Искат да стигнат най-далеч.

Изпитват страхотна национална гордост. И друго. Помните ли как празнуваха исландците по време на Евро 2016? Като един! Фенове, играчи, треньори.

Чувството не е измамно. Тези хора са едно! Обяснението? В Исландия няма милионерска класа. Няма каста на богати футболисти, които хвърчат със скъпи коли и лифтинговани жени.

Футболистът е човек от народа. Той посещава същия квартален бар като обикновените фенове, същите магазини, същите площадки. Затова исландецът играе с цяло сърце и за приятелите, а те го подкрепят като такъв.

Така Исландия от клишираното "футболно джудже" вече е "убиец на гиганти". Изпати си Роналдо, който преди мача в груповата фаза на Евро 2016 обиди съперника, че само губи времето на останалите. Мачът завърши наравно, а Португалия едва прескочи. Вярно, после стана европейски шампион.

Изпати си Англия, където се шегуваха как селекционерът на Исландия, професионален зъболекар, е избрал състава за Евро 2016. Елементарно. От 334 000 жители махаш жените. После изключваш дебелите мъже. После корумпираните банкери, които са в затвора. Накрая махаш и тези, които са заети със стригането на овце. Е, остават точно 23 души, колкото е един разширен футболен състав.

При Исландия системата проработи. Затова аз съм техен искрен почитател. Стискам им палци за победа над Косово, ще съм за тях и на Мондиал 2018 в Русия.

В категории: Спорт , На терена


1
Коментара
Бързото хранене поскъпва
Бързото хранене поскъпва 14/09/2025, Неделя 20:20 6
Флагман.БГ Двама загинаха при тази тежка катастрофа Двама загинаха при тази тежка катастрофа 14/09/2025, Неделя 19:39 0
Михаил ДИМИТРОВ Представят „Лунно цвете“ в Бургас Представят „Лунно цвете“ в Бургас 14/09/2025, Неделя 18:40 0
Флагман.БГ Земетресение в район край... Земетресение в район край... 14/09/2025, Неделя 18:20 0
1
Коментара по темата
1.
хехе
07.10.2017 14:48:28
3
0
Тази вечер франсетата ще ви напълнят разпраните гизове с кроасани с формата на полумесец и за пореден път ще ви затворят големите усти.
6 : 0 за франсетата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас прие една от най-ценните реликви на християнството, която прави чудеса Бургас прие една от най-ценните реликви на християнството, която прави чудеса Светата майка ни избра, за да ни спаси, защото тук се случват много нещастия - уж инциденти, уж случайни, загиват деца, майки на малки деца, младежи умират без причина, смята Владиката  Бързото хранене поскъпва Бързото хранене поскъпва Посещенията падат Звездна вечер и хиляди аплодисменти в Летния театър на Бургас Звездна вечер и хиляди аплодисменти в Летния театър на Бургас Симфоничен оркестър, бенд и златни гласове изпълниха сцената в спектакъла, който ще се помни дълго Новите евробанкноти: Бетовен на 10 евро, Мария Кюри на 20, а Да Винчи на 100 Новите евробанкноти: Бетовен на 10 евро, Мария Кюри на 20, а Да Винчи на 100 Те ще имат по-интензивен цвят и се очаква да бъдат пуснати в обращение през следващите месеци на 2026 г. Двама загинаха при тази тежка катастрофа Двама загинаха при тази тежка катастрофа Случаят отново поставя фокус върху слабия контрол върху водачи с чуждестранна регистрация, Най-честите и показателни признаци, че тялото ви не получава достатъчно вода Най-честите и показателни признаци, че тялото ви не получава достатъчно вода Жаждата е ясен знак, но организмът обикновено подава по-дискретни сигнали, които лесно могат да останат незабелязани Ултраскъпо Ламборгини се размаза при брутална катастрофа Ултраскъпо Ламборгини се размаза при брутална катастрофа Зад волана на автомобила е бил 56-годишен Безпрецедентен случай с въздушната линейка в Ямбол Безпрецедентен случай с въздушната линейка в Ямбол Мъжът е постъпил в спешното отделение на ямболската болница с ампутирана ръка, вследствие на инцидент в домашни условия при рязане на дърва Представят „Лунно цвете“ в Бургас Представят „Лунно цвете“ в Бургас Премиерата на романа на Катрин Ди, с който спечели наградата "Кризалис" на европейския фантастичен фестивал Еврокон 2025 в Оланд, ще е в библиотека "Пейо Яворов" Посрещнаха тържествено Свещения Пояс на Дева Мария в Бургас Посрещнаха тържествено Свещения Пояс на Дева Мария в Бургас Започва литийно шествие по ул. „Александровска“ и ул. „Успенска“ до храм „Св. Богородица“, където ще бъде отслужена Архиерейска празнична вечерня
Как две убийства, неолибералната идеология и безконтролната миграция най-накрая събудиха хората Как две убийства, неолибералната идеология и безконтролната миграция най-накрая събудиха хората От САЩ до Европа вече не става въпрос просто за икономика, за пари, за по-леви или десни политики Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Сега младежът помага на ФБР Расте броят на жертвите след клането в Непал Расте броят на жертвите след клането в Непал Най-новите данни на здравното министерство на страната сочат, че загиналите вече са 72 Израел разклати „Евровизия“ Израел разклати „Евровизия“ Заради масовите убийства в Газа няколко страни заплашиха, че ще напуснат конкурса, ако еврейската държава участва в него Земетресение в район край... Земетресение в район край... Епицентърът е локализиран на 55 километра източно от град Брашов НАСА с амбициозен план: Първи полет с екипаж до Марс в началото на 30-те НАСА с амбициозен план: Първи полет с екипаж до Марс в началото на 30-те Ръководителят на американската космическа агенция очерта графика за завръщането на Луната, което ще послужи като трамплин за достигане до Червената планета Китай и САЩ преговарят в Мадрид за митата Китай и САЩ преговарят в Мадрид за митата Президентът Тръмп одобри удължаването на съществуващите мита върху китайски стоки (около 55%) до 10 ноември Българин стана кмет в Англия Българин стана кмет в Англия В продължение на година Мариан Несторов успешно ръководи област с население от 285 000 души Гълъбин Боевски отвлечен и убит като "Наглите"? Гълъбин Боевски отвлечен и убит като "Наглите"? Никой не го е виждал от месеци, върви слух, че е ликвидиран от наркокартела, който му бе издал смъртната присъда Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив ържавата не е отпуснала обещаните средства, а застрахователят – не е изплатил щетите
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори