×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Експерт по радикален ислям: Имамите са шпиони. Те са еничарите на Ердоган (ВИДЕО)


Експерт по радикален ислям: Имамите са шпиони. Те са еничарите на Ердоган (ВИДЕО)
Да се дават пари от Дианета не може да се позволи, ако България е суверенна държава, каза Алекс Алексиев
02 Октомври 2017, Понеделник, 05:32 ч.

Дианетът му е подчинен и се занимава с това да радикализира турските общности, каза  Алекс Алексиев

Имамите са шпиони. Те са еничарите на Ердоган. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ  специалистът по радикален ислям Алекс Алексиев.
Според него трябва да има регистриране на имамите и не бива да се дава да проповядват на такива, които не знаят български и не са обучени в България.
„Австрийците забраниха чуждото финансиране на имамите. Оказва се, че тези хора не само проповядват, но и шпионират в полза на Ердоган и партията му. Това са еничарите му. Да се позволява това в България е пагубно за държавата”, заяви експертът по ислям.
Главният секретар на Главното мюфтийство Джелал Фаик пък каза, че институцията, която представлява, е българска и не се командва от никоя държава. Той обаче призна, че всяка година мюсюлманската общност у нас получава ок2 млн. евро от Турция за подпомагане на духовните училища. От 1998 г. нашата държава по никакъв начин не обгрижва мюсюлманите, жалва се той.
„Това, че получават пари от Дианета, е проблем. Договорът, който е сключен през 1998 г., е подписан при различни обстоятелства. Турският комитет по религиозните въпроси (Дианетът) бе създаден от Ататюрк с цел да предотвратява радикализацията в джамиите в чужбина и в самата Турция. Откакто Ердоган е на власт, става точно обратното. Дианетът му е подчинен и се занимава с това да радикализира турските общности. Да се дават пари оттам не може да се позволи, ако България е суверенна държава. Тези хора не работят за България, а за Ердоган“, подчерта Алексиев.
„Главното мюфтийство не знае колко души се обучават, къде и какво преподават, а това е опасно. Не би трябвало да се разрешава на имами, които не знаят български език и не са обучавани в България, да проповядват“, коментира той.
„Погледнете в момента кой отговаря за българския ислям – Дианетът! Това е организация с 1 млн. души. Това са еничарите на Ердоган“, добавя експертът.
„Моето правителство е българското, но като етнически турчин и мюсюлманин подкрепям правителството в Турция, защото в този нестабилен пейзаж около нас трябва да има съсед със стабилна власт“, каза пък Фаик.
„Превратът в Турция бе организиран от Ердоган, за да стане той едноличен диктатор.
Това, че нашето мюфтийство го поддържа, показва къде стоят“, заяви Алексиев.
„Турският народ в България е този, който бе прогонен през 1989 г. и този, чиито граждани останаха тук. В България всички сме българи, но имаме етноси“, изтъкна главният секретар на Мюфтийството.
Означава ли, че и аз трябва да подкрепям арменското правителство, попита водещият Антон Хекимян. Това е ваш избор като етнически арменец, отговори Фаик. Аз обаче не наричам арменското или турското правителство мое, заяви водещият.


В категории: Политика


Див екшън в голям роден град
Див екшън в голям роден град 16/06/2025, Понеделник 19:24 0
Флагман.БГ Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона 16/06/2025, Понеделник 19:00 3
Заляха я с критики
Заляха я с критики 16/06/2025, Понеделник 18:40 0
Това са най-нараняваните зодии
Това са най-нараняваните зодии 16/06/2025, Понеделник 18:00 0
Флагман.БГ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие 16/06/2025, Понеделник 17:20 1
2
Коментара по темата
2.
DJARO
02.10.2017 13:03:27
0
0
Erdogan samo 4aka podhodq6tiq Moment i e gotov VEDNAGA da ni SLOJI fesovete......Tiq ot GERB ne gi li zabolqha KRUSTOVETE ot NAVEJDANE VE4E......
1.
Какво....
02.10.2017 10:19:29
0
0
Какво прави този американски шпионин Алексиев тук, в България??? Нямаме ли си наши служби, та чакаме друг да ни отвори очите? Сега ли разбрахме , че Турция се меси (и то как!) във вътрешните ни работи? Вече и в Австрия забраниха бурките, а тук се вдигна малко пушилка и всичко утихна! Сакън, да не ядосаме с нещо Ердоган! До кога ще ни " съветват" хора с чужди интереси????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Див екшън в голям роден град Див екшън в голям роден град Охранители на дискотека пребиха трима мъже в Русе Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Социалистите сами умират и без да правя нова партия, каза тя Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона Тони Стораро е любител на бързите автомобили Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Очаква се да затвърди позицията си на водеща европейска парти дестинация Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Фотоизкуството е с благородна кауза – роял за младите таланти МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичаният пътен полицай в България застава начело на районното в Царево Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя 
Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори