През какво е минало едно българско семейство, чието дете се ражда със синдрома на Даун (ВИДЕО)
25 Септември 2017, Понеделник, 21:02 ч.
В началото шокът е много голям, но с любовта и подкрепата на близките детето им ще получи всичко, на което са способни
В най-новото видео на фондация "Живот със Синдром на Даун", семейството на Краси и Силвена от Варна, споделя през какво е минало, когато е разбрало, че второто им дете се ражда със Синдрома на Даун. Въпреки че по време на цялата бременност и двамата са направили всички необходими изследвания за проследяване развитието на бъдещето си дете, в крайна сметка се оказва, че то е със Синдрома на Даун и това е абсолютно неочаквано за семейството.Краси и Силвена дават много полезни съвети на бъдещите родители какви изследвания е добре да бъдат направени задължително, кои от тях са направили самите те и кои са новостите, които в момента се използват за профилактика. Изследванията и мониторингът са само една част от нещата, за които семейството разказва във видеото.
Още в родилното отделение лекарите предлагат на Краси и Силвена да изоставят своето дете. В началото шокът е много голям, но с любовта и подкрепата на близките, и двамата са на мнение, че въпреки диагнозата и издадените от лекаря присъди, детето им ще получи всичко, на което са способни с много любов и грижа.
Понеже знаят, че много двойки преминават през същата ситуация, чрез клиповете си и фондацията, която създават, Краси и Силвена искат да покажат, че Синдромът на Даун не е присъда, а начин на живот.
"Вярваме, че ще вдъхнем надежда и кураж на новите семейства. Когато се роди Микаела имахме нужда от точно такъв тип информация". Верен помощник на мама и татко в създаването на видеата е и петгодишният Крис, който е батко на Микаела.
В категории:
Животът
Рязка промяна на времето: след дъжд и вятър идва затопляне
Мъж прекара 19 години в затвора за престъпление, което не е извършил
Почина Робърт Мълър, човекът, който постави Русия и Тръмп под прожекторите
Шампиони влизат в класната стая, за да покажат на децата как се печели и в живота
Вучич: Близо сме до Трета световна война
Над 37 000 са подадените заявление за гласуване зад граница
Чък Норис спал 5 месеца до болната си съпруга и я върнал към живот
Глобиха Бербатов заради оставено без надзор огнестрелно оръжие
В Самоков бе открита уникална писта, Никола Цолов коментира значението й
Облачно с валежи от дъжд на много места ще е утре
Експерт: Дори малка панелка по 5000 евро на квадрат има купувач
Сърбия изнесла оръжие за Израел със 140% повече от 2024 г.
