На Балканите ври и кипи, а бездната между Косово и Сърбия става все по-голяма
11 Август 2017, Петък, 15:24 ч.
Прищина обясни защо не може да възобнови диалога с Белград
Косово още не може да възобнови диалога с Белград въпреки натиска на международната общност. Това заяви министърката за косовско-сръбския диалог Едита Тахири, цитирана от БГНЕС.Според нея причината е, още не е сформирана новата косовска власт след парламентарните избори на 11 юни. „В момента приоритет за Косово е формирането на нови институции след проведените национални изори и щом се формират новите институции, в дневния ред на Косово ще влязат въпроси, свързани с вътрешния и международния дневен ред“, поясни Тахири.
Тя увери, че диалогът с Белград задължително ще бъде включен в приоритетите на бъдещото правителство, защото е част от евроатлантическата интеграция на страната, а и защото между двете съседни държави трябва да постигнат добросъседство и исторически мир.
В категории:
Политика
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Това са измислиците на Русия.
Много е ясно че и двете държави трябва да клекнат,
Защото иначе ще ги смажем с НАТО.
Няма да мислите негативно като руснаци.
Само една голяма България от Италия до Иран може да се справи със тея проблеми.
Вярвайте във България. Ние сме швабите на Юга.
че всички сме равни в тази федерация. Косоварци и Албанци са родени тук и това е! Няма друг начин освен да стои беден и да се ядосваш. Давайте напред, сърбите сте Българи. Няма време за глупости и измислени проблеми.
Бизнеса чака някой да работи.
Света чака производство не проблеми!!!!!