×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят АМ "Тракия" между 157 и 162 км за ремонт в посока Бургас
  • Лятото започва с жеги от 35 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-модерният електробус в Европа тръгва към „Меден рудник”, вижте супервозилото (ВИДЕО/СНИМКИ)


Най-модерният електробус в Европа тръгва към „Меден рудник”, вижте супервозилото (ВИДЕО/СНИМКИ)
Управителят на "БургасБус" инж.Петко Драгнев представи новия суперавтобус, който ще се движи тестово за седмица по бургаските улици
10 Август 2017, Четвъртък, 11:35 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка и видео: Иван КОЛЕВ

„Соларис”-ът е висок клас, разходите му са изключително ниски – 1,7 KW на километър

Най-модерният електробус в Европа – „Соларис-Urbino 12 Electric” от днес се движи по бургаските улици. Возилото е предоставено тестово на „БургасБус” от фирмата-вносител и в следващата седмица ще обслужва линиите на Т1 и Т2.

Управителят на „БургасБус” инж.Петко Драгнев представи „Соларис”-а пред журналисти и подчерта, че това е бъдещето на обществения транспорт. Автобусът е с 30 седящи и 40 правостоящи места, климатизиран, нископодов, изключително комфортен.


Автобусът е изключително комфортен

Първо трябва да се убедим в качествата, както експлоатационни, така и технически. По предварителна информация разходите му са много ниски – 1,7 KW на километър, което е по-ниско на цена дори и от газовите. И с поне 50 % по-нисък от дизеловите автобуси”, обясни за Флагман.бг Петко Драгнев.

Той подчерта, че плюсът на електробуса е, че няма ограничение на маршрутите и не се налага изграждането на контакта мрежа, както е с тролейбусите. Автобусът обаче и доста скъп – около 900 хил.лева. Стандартните двигатели са доста по-евтини – 350-400 хил.лева с газов двигател, около 500 хил.лева с дизелов.


Цялото табло е с тъчскрийн

В „БургасБус” е направена станция за зареждане на батериите. Според вида на експлоатацията са необходими между 5 и 7 часа за зареждането им. В големи европейски градове, където общественият превоз е на други нива от България, електроавтобусите вече се зареждали от датчици на пътното платно. Движейки се по улиците и минавайки през определени точки автобусите получавали необходимия си заряд, което не налагало спиране и допълнително зареждане, обясниха експерти по темата.

Животът на батериите на автобуса е около 6-7 години, разясни Милен Николов, представител на „Соларис”.  Той допълни, че големият плюс на машината, освен, че е пази чистия въздух в града е, че не създава допълнителен шум. Той е практически безшумен.

ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ ЗА СУПЕРАВТОБУСА В НАШЕТО ВИДЕО:





11
Коментара
Флагман.БГ Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Тази блондинка ще замени Натали Трифонова 17/06/2025, Вторник 11:31 1
Флагман.БГ Пламна пожар в "Меден рудник" Пламна пожар в "Меден рудник" 17/06/2025, Вторник 09:51 1
Флагман.БГ Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас 17/06/2025, Вторник 09:00 2
11
Коментара по темата
11.
Фицджералд
10.08.2017 22:58:44
0
2
Тоя маняк №9 ме разцепи от смях !
10.
Георги
10.08.2017 19:34:09
0
5
№9, страхотно чувство за хумор.
9.
Митето Кмета
10.08.2017 18:06:38
3
10
Ама как в цяла Европа в цялата слънчева система няма такъв автобус. Работи с фотони а вечер я кара на батерии никопол или турски от наща фирма. Не съм жалил средства (пък и как да жаля нали парите от вас ги зимам). Сложил съм ви фонтан по средата на буса да се разхлаждата у жегите а зимата ще е пързалка. Също така има барче с евтини цени (като на Света Анастасия). Пред всяка седалка има интерактивно табло чрез което може да си извикате холограма на най великите ми до сега - пясъчни фигурки,морски гари, градинки, фонтани и какво ли още не.Лично Боко го инспектира и каза че е по добър от стария му мерцедес. Ще им покажем на другите галактики кво се казва автобус както казах - не съм жалил средства.
8.
Къде
10.08.2017 18:01:51
1
7
а къде са парите за двата електроавтомобила ? И къде са те всъщност нали на общината много и трябваха?
7.
Обратен ефект
10.08.2017 17:10:30
0
7
Хубава машинка, ама неприемливо скъпа. И верно ще е кошмар за шофьорите- освен че от нафтата няма да има далавера, никой няма да го чува по улиците и ще трябва винаги да кара нащрек, да не му намаже някой мечтател гумите.
6.
До 3
10.08.2017 16:30:22
1
14
Така е, изсякоха дърветата, после се сетиха,че въздуха е мръсен и решиха да пуснат електробуси. И то забележете- по линията на тролеите, които до колкото знам също не замърсяват въздуха. Не е ли по-логично да заместят автобуси с ДВГ?
5.
Мда
10.08.2017 15:37:29
2
20
На баира към Меден Рудник да не се наложи пътниците да дават ток от телефоните си?
4.
Trader Joe
10.08.2017 14:47:28
1
3
Tui za bejancite li e ili za ciganqta 4e pensionerite iz4eznaha
3.
Бургаслия
10.08.2017 14:15:52
5
13
Дърветата ги изсякоха, но автобуса поне е ЕКО, дупе да ни е МЕКО.
2.
въй хора, вие добре ли сте?
10.08.2017 14:11:31
1
20
В големи европейски градове, където общественият превоз е на други нива от България, електроавтобусите вече се зареждали от датчици на пътното платно. Повтарям от ДАТЧИЦИ!? Хубаво е да се поинтересувате малко преди да пишете такива свещени глупости.
1.
Антон
10.08.2017 13:48:48
5
10
В Бургасбус е известен като наказателният автобус, който не слуша на него, да влачи ток колкото иска хахаха. Сигурно и Драгнев не е очарован от идеята за електробуси :)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Униформените ще получат и елечета за бодикамери Даде 100 лева, за да стане известна Даде 100 лева, за да стане известна Блондинката е приемана от зрителите като човек, когото свързват с ежедневието си и може би затова смятат, че я познават. Убеждава се и днес в това, когато се среща със свои почитатели Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Крехката красавица, която е трън в очите на управляващите от няколко месеца насам, сключи договор за участие в новия сериал „Косата” В Созопол започват проверки за незаконни квартири и туристически обекти В Созопол започват проверки за незаконни квартири и туристически обекти Глоби до 7000 лв. за некоректни хотелиери и ресторантьори в Созопол Несебърлия направи голяма глупост зад волана Несебърлия направи голяма глупост зад волана Кара пиян и блъсна няколко коли Трагедия в началото на лятото! Жена издъхна на плажа в Свети Влас Трагедия в началото на лятото! Жена издъхна на плажа в Свети Влас Старозагорката била изведена от водата от спасители, но починала преди да дойдат медиците Пламна пожар в "Меден рудник" Пламна пожар в "Меден рудник" Огънят е предизвикан от криминално проявен бургазлия Сигнал до Флагман.БГ: Младеж краде във "Възраждане" Сигнал до Флагман.БГ: Младеж краде във "Възраждане" Притеснен гражданин алармира за отмъкването на торба с храна Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас Проведе се събитието "Здравен кът на открито" Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Сочи се, че новата му изцепка е изнудване на 31-годишен мъж
25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас 25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас Канабис и електронна везна иззети от жилище в Свети Влас Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Преди да се озове пред камерата на една от най-гледаните телевизии в страната, плевенчанката вече е била познато лице от различни формати Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец В черноморския град бе обявена нощна тревога, която продължи 3 часа Късмет за Водолея, а Девата да се пази от насилници Късмет за Водолея, а Девата да се пази от насилници Хороскоп за деня – 17 юни 2025, вторник Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от  Тел Авив Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от Тел Авив Израелска атака прекъсна живото предаване на иранската държавна телевизия, а САЩ изпрати три самолетоносача да спасяват съюзниците им от мъстта на Техеран Показа безкрайни крака Показа безкрайни крака Шейк е фина жена Стегна куфарите за Гърция Стегна куфарите за Гърция Сафарова отиде на остров Миконос Закъса много Закъса много Макар и милионер, Джъстин Бийбър не се радва на безоблачни дни Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Родителите са костенурки Синът й се размина на косъм от смъртта Синът й се размина на косъм от смъртта Твърди се, че мъжът има сериозни проблеми с наркотиците
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори