×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Президентът Радев със залп срещу правителството: Хаосът е пълен, виждам го всеки ден (допълнена)


Президентът Радев със залп срещу правителството: Хаосът е пълен, виждам го всеки ден (допълнена)
Не виждам желание да се реализират, а да се протакат военните проекти, обяви държавният глава
10 Юли 2017, Понеделник, 10:30 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)

Държавният глава разкритикува властта заради бездействието по отношение на изтребителите и на решенията на КСНС


„Вижте, хаосът е пълен. Този хаос го виждам всеки ден.” Това каза президентът Румен Радев след въпрос как гледа на идеята за рестарт на процедурата за закупуване на нов изтребител.

Държавният глава участва в отбранителен форум в София. След това той бе попитан какво мисли за обрата в позицията на правителството – че е възможен рестарт на процедурата заради действието на временната парламентарна комисия, която се занимава с казуса.

Радев коментира: „Що се отнася до проектите, мисля, че те не са в синхрон с това, което става в Европейския съюз. Наистина аз виждам желание не да се реализират, а да се протакат и особено с това последно решение ние се връщаме обратно в 2011 г., когато тепърва започна процесът, когато се искаше информация.”
След питане – има ли проблем между институциите в говоренето по отношение на изтребителите и действието на парламентарната комисия, президентът заяви: „Вижте, хаосът е пълен. Този хаос го виждам всеки ден.”

Румен Радев заяви още, че откакто се занимава с темата, винаги е искал да се закупят нови съвременни самолети. 
Той намекна, че „Грипен” не е най-добрият вариант, но това е единственият самолет, който можем да си позволим: Най-добре, разбира се, F-18, ако ме питате мен, най-добре „Еврофайтър” нов, най-добре „Рафал” нов, най-добре F-16 нов. Прекрасни самолети. Но винаги сме катастрофирали в тези си опити с цената, която надхвърля значително определената финансова рамка. Много ще се радвам, ако правителството успее да постигне така наречената политическа цена. Отсега да ви кажа отговора – няма да стане. Виждал съм последните 10 години как много държавници са опитвали да постигнат тази цена, никой не успя. Тези самолети струват пари. Те надхвърлят, пак казвам, чувствително финансовата рамка, която ни е определена от парламента, нека не го забравяме. Разбира се, ако са решили да дават много повече пари – аз нямам нищо против. Стига да се намерят тези пари и стига да обясним на обществото, че те трябва да бъдат дадени.”

Румен Радев бе попитан колко ще трябва да платим за друг тип нови самолети. Той отговори, че не иска да издава и че това е търговска тайна. Но добави, че цената е много над милиард и половина лева за осем нови изтребителя. 

Държавният глава разкритикува властта и заради бездействието, последвало Консултативния съвет за национална сигурност в края на май: „В тази ситуация, която е в момента, аз не виждам смисъл от следващ Консултативен съвет за национална сигурност по темите сигурност и отбрана. Не виждам смисъл. Обикновено тези съвети се правят, за да се надгражда, за да може когато сме взели едно решение, след три месеца да проследим как то се реализира. До момента няма никакви стъпки, никаква яснота както за повишаване на социалния престиж, на мотивацията на военнослужещите и на всички служители от сектор „сигурност”, полиция, разбира се, специални служби, нито за окомплектоване, нито за проектите за модернизация, те отиват в някаква безкрайност във времето. Аз мисля за това, докато не видя някакви наистина макар и малки, но конкретни стъпки, да си говорим на следващите съвети за корупция, за съдебна реформа, за престъпност, за бедност.”

Президентът бе попитан откъде идва нежеланието за действие. Той отговори: „Вижте, фактите са, че всеки ден виждаме нещо ново, всеки ден! Така не се работи институционално. Мисля, че трябва да се научим да уважаваме собствените си решения. Има решение на българското правителство, макар и взето миналата година. Има решение на българския парламент. Изведнъж те отиват в коша. Как да има доверие на хората в институциите?”

За напрежението в Асеновград Румен Радев каза, че протестът е справедлив, но добави, че това не трябва да се ползва с политически цели, тъй като може да доведе до етническо напрежение, което е изключително опасно.


По думите му – има краткосрочни мерки, свързани с действията на органите на реда.
„Дългосрочните мерки ги знаем и те вече не са с писане на безкрайни стратегии за интеграция, а с реални действия по отношение на социално включване, на образование, изобщо на ефективни социални политики”, каза още Радев.




В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
17
Коментара
Флагман.БГ Цената на цигарите скача Цената на цигарите скача 30/01/2026, Петък 20:40 2
Флагман.БГ Полезни храни против остеопороза Полезни храни против остеопороза 30/01/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Февруари носи пари и успех на три зодии Февруари носи пари и успех на три зодии 30/01/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше 30/01/2026, Петък 18:18 0
17
Коментара по темата
17.
Георги Димищтров
10.07.2017 15:57:07
3
7
Г-н Президент със забележките си се помъчете да предотвратите самозабравилесия Ц.ц..... физкултурника и антуража му..Много "Калинки "са назначени в цялата държава.
16.
Авиоотряд-28
10.07.2017 14:04:19
2
9
Най-добре е да се купят 10 бр .английски самолети Harrier с ВЕРТИКАЛНО ИЗЛИТАНЕ може да са старички ама немат нужда от дълги писти могат да излитат и кацат на малка площ(площадка).Даже на Бойко мноу ши му допаднат ши излита с Хариера от полянката с магнолите пред къщата във Банкя и безпроблемно ЩЕкаца на стадиона в Бистрица на голф-игрището в х-л в Правец на сградата на фитнеса в Дианабад или на покрива на НДК ще взима Лилиляна и в обедните почивки ще отскачат до ловния резерват Воден където Лили ще начесва ловни страсти гърмейки по диви прасенца и сърнички с картечница на носа наХариера
15.
Hh
10.07.2017 14:02:56
1
2
Илитератите ,илитератите се трудят безспирно.
14.
работар
10.07.2017 13:43:21
3
4
Врежда ни за Грипен, прекратиха две концесии и иска санкциите срещу Путин да паднат...
13.
:)
10.07.2017 13:40:54
10
17
С Вас сме Господин Президент,МНОГО сме зад гърба ви..поведете ни..защото ние само така се водим :)
12.
Да!
10.07.2017 12:59:36
22
26
Най-после имаме читав политик! Браво ! Знам, че е много трудно да се работи с овластени некадърници, но не трябва да се огъва! Само напред! Това го може! Трябва да излезем от блатото на боковци, цвъковци и другите боклуци!!!
11.
Браво
10.07.2017 12:37:24
13
27
Браво Президенте,казвай те им го всеки ден
10.
...
10.07.2017 12:35:58
1
10
Има нещо объркано обаче при нас?
В България левите партий правят десни политики,а десните леви ?
9.
дядо
10.07.2017 12:27:35
4
10
Мдамм,демократите се събрали на гейпарад и плюят ли плюят!Нормално е за демократа,друг да му е виновен,а ако случайно демократ се е оакал,да каже ,четова е шоколад...
8.
До Румката
10.07.2017 12:25:50
21
12
Кака Кури така ли ти каза да кажеш? Или може би Десито? :)
7.
пенсак - струна
10.07.2017 12:21:18
28
17
Глупав авиатор. Играем играта, за да постигнем най-добрата цена, за най-доброто въоръжение. Заради "Радевци" и "Овчаровци" сме на този хал и всички читави идеи не успяват... Хаосът има сценаристи. Ролята, която изпълнява Президента е второстепенна, но заради огромната си амбиция , той я играе много зле.
6.
Като
10.07.2017 12:20:48
27
20
Като дойде бсп катастрофата е неизбежна!
5.
...
10.07.2017 12:04:24
11
27
Не е точно така както си ги мислиш нещата..не ти ли е правило впечатление,че в малкото случай в който бойко не е бил на власт в последните 9 години нещата и живота в държавата се подобряват..файрмена пак се връща и всичко баталясва на ново !!!
4.
111
10.07.2017 11:59:51
16
7
Кво да мразиш герб? те просто са заместника на ндсв, само че тоя път го игрят опозиция с дпс и бсп ,ама познай.... всичко е пълен т---к и в президенството не е по-различно! навсякъде е батак! Ама народа си ги харесва... и гласува за едно и също-дпс,герб и бсп!
3.
Gg
10.07.2017 11:59:12
10
40
Хаосът е от доста време на сам Радев,от доста време.
Гербаджийте ни върнаха в първи клас първо отделение,НИКОГА до сега не е било чак такова положението във България.
Бая маймуни се изредиха на чело на власта за 27 години,но така не е било...
2.
....
10.07.2017 11:53:25
9
29
Мразя герб
1.
ViP
10.07.2017 11:52:50
14
36
Точно така Господин Президент,всеки ден трябва да им се напомня на ония,че не се върти света около тях...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Меденруднишкият Ромео, който се прочу със сълзите и любовният триъгълник, който „забърка“ в „Биг Брадър“, пише стихове за новата си любима Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Над 80 жители поискаха реални мерки и контрол, създадоха инициативен комитет Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Хората отказват да плащат такси и настояват за среща със собствениците на земята във вилното селище Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Кметът Георги Димитров призна, че градът трудно ще понесе загубата на толкова много работни места България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Подарете си романтичен уикенд с морска панорама и СПА релакс   Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес Опозицията в Поморие пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Опозицията в Поморие пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Казусът е прост, но явно решението на Върховния касационен съд по делото за купуване на гласове, е четено до половината  Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър Бившият военен Георги Енев, известен с удара на живота си от 2012 г., е забелязан да пазарува необезпокоявано в Никозия с млада рускоговоряща жена
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори