Извънредно! 5 коли се нанизаха във верижна катастрофа до хотел "Космос" (СНИМКИ)
07 Юли 2017, Петък, 19:39 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Шофьори БургасВ момента движението в района е затруднено
Пет автомобила се нанизаха преди минути във верижно меле до хотел "Космос" в посока към центъра. Колите се забили една в друга, след като първата спряла рязко, за да пропусне пешеходец, минаващ по "зебрата" на бул. "Ст. Стамболов".За щастие, шофьорите не са карали в висока скорост и няма тежко пострадали. Има материални щети по някои от колите. На мястото на инцидента вече има полиция.
В момента движението в района е затруднено. Шофирайте внимателно!


В категории:
Крими
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи

На много кръстовища завиващите също имат зелена светлина и както се оглеждат и виждат, че няма пешеходци, изведнъж някой връхлита ненадейно на две колела. Затова трябва да се бута или поне да се кара бавно, за да има време за реакция. Да го видиш, да прецениш дали можеш да спреш, да сложиш крака на спирачката - това отнема поне 2 секунди, особено на жена, да не говорим, че може да обърка педалите! А ти за твоите 3 секунди до къде ще си стигнал пресичайки? Ето ти готова ситуация! За щастие не се случва винаги лошото, в повечето случаи се разминава. Но да разчиташ на късмета си е пълно безумие, играеш на руска ролетка с шофьора на колата! Нали се сещаш кой ще победи - ламарината vs костите ти?!
Трябва толерантност и мислене от всички участници на пътното платно!
Иначе като минавам през пешеходна без светофар, само с маркировка, се оглеждам и не цепя през колите!
Да сме толерантни и да се пазим на пътя!