Босовете на джебчийската мафия са недосегаеми, държавата не може да им вземе къщите? (ВИДЕО)
Ако разследваме собствениците на луксозните къщи, рискуваме да бъдем осъдени, каза председателят на КОНПИ Пламен Димитров
Ключови думи:
Пламен Димитров, джебчийската мафия, комисия, незаконно придобито имущество, скандал, джебчии,
04 Юли 2017, Вторник, 15:26 ч.
Не можем да ги проверяваме съгласно закона, жалва се шефът на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество
Босовете на джебчийската мафия са недосегаеми. Държавата не може да им вземе къщите, строени от кражби, защото депутатите така са преценили, обясняват от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество.
Не можем да проверяваме тези лица съгласно действащия закон, каза пред камерата на Нова телевизия председателят на КОНПИ Пламен Димитров. Рискуваме да бъдем осъдени за сериозни суми, жалва се той.
От разследването на Вероника Димитрова за джебчийската мафия в София, става ясно как се кове занаятът и как момичета от малки започват да бъркат по чуждите джобове и чанти.
Защо обаче тарторите на този престъпен бизнес, вместо да са разследвани от закона – са възнаграждавани с обществени поръчки?
През 2011 г. по време на първия кабинет на ГЕРБ Кирил Илиев от „Евророма“ стига до Народното събрание, но не като депутат, а като изпълнител на обществена поръчка, съобщи разследващата журналистка.
„Бизнесменът“ от Евророма, чиито три дъщери са джебчийки, ремонтирал парламента за около 220 000 лева.
Той печели ремонта на водопровода, канализацията, на кабинети и фасади на сградата.
„Какво лошо има да съм работил? Да не съм ходил да крада? Аз съм подал офертата с най-ниска цена и затова печеля“, обяснява Илиев.
Бащата на джебчийките е приятел на поне три правителства.
За 2 млн. лева той санира в Сопот детските градини в годините на Орешарски, а докато премиер е Сергей Станишев, Илиев печели ремонт на покрива на читалището в града. Парите са отпуснати с постановление на правителството.
„Малко след приключването на ремонта, падна част от окачения таван и започнаха да гният дъските и завесите. Непрекъснато слагаме легени и кофи. От пожарната имаме предписание, защото заради течовете има опасност от късо съединение. Никой от строителната фирма не е идвал“, оплаква се секретарят на читалището Диана Недкова.
Държавата обаче не се интересува как е похарчен този половин милион от нашите пари, не я засяга и темата за необяснимото богатство на Илиеви, Бакови и Йорданови, нито от къщите им, нито дали са построени с крадени пари от джебчийските кражби на дъщерите им.
В категории:
Крими
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
