Кои влязоха в политическия кабинет на Министерството на енергетиката (снимки)
18 Май 2017, Четвъртък, 15:01 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)Теменужка Петкова представи ръководството на ведомството си в парламента
Енергийният министър Теменужка Петкова представи политическия си кабинет на първото заседание на парламентарната Комисия по енергетика.
Тя заяви, че кабинетът й на практика олицетворява коалиционната политика на правителството („Борисов 3”), която е свързана с възприетия принцип, че там, където министрите са от ГЕРБ, „Обединените патриоти” са с възможност да имат зам.-министри, и обратното. Целта била да бъде споделена отговорността.
Теменужка Петкова, която е от квотата на ГЕРБ, представи себе си така: „Завършила съм Университета за национално и световно стопанство. Магистър съм по счетоводство и контрол. Целия професионален опит съм придобила в Министерството на финансите, в областта на финансовия контрол в публичния сектор. Одитор съм по професия. Била съм директор на Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ). Впоследствие – 2014 г., съм била заместник-министър на финансите в кабинета на проф. Георги Близнашки. В рамките на кабинета „Борисов 2” имах честта да бъда министър на енергетиката. Впоследствие бях избрана за народен представител в 44-ото Народно събрание. И сега отново имам честта да бъда министър на енергетиката в рамките на настоящото правителство.”
Като началник на политическия кабинет на Министерството на енергетиката бе представена г-жа Росица Недялкова.
„Тя също е магистър по счетоводство и контрол. Има повече от 14 години опит във финансовия контрол в публичния сектор. Била е началник на отдел, последователно, директор на дирекция в АДФИ, заместник-директор на АДФИ, началник на политическия кабинет на Министерството на енергетиката в рамките на предишния мандат и сега отново ще заеме тази позиция”, каза Теменужка Петкова.
Г-н Красимир Първанов ще е заместник-министър на енергетиката (от квотата на „Обединени патриоти”).
„Колегата има също богат опит в областта на енергетиката. Бил е изпълнителен директор на Националната електрическа компания в периода 2010 – 2012 г. Преди това също е работил в ЧЕЗ, в Електроенергийния системен оператор. Ще разчитаме на неговата експертиза в тази област. Сигурна съм, че ще работим добре”, прогнозира министър Петкова.

Теменужка Петкова, Красимир Първанов и Росица Недялкова (отляво надясно)
Бургазлията Жечо Станков отново ще е зам.-министър (от ГЕРБ). Той днес отсъстваше заради командировка в чужбина.
„Той също има добър опит в областта на енергетиката. Беше заместник-министър на енергетиката в рамките на предишния кабинет. Беше избран впоследствие за народен представител в 44-ото Народно събрание. И от 5 май е отново заместник-министър на енергетиката”, каза Теменужка Петкова.

Жечо Станков
„Парламентарен секретар е г-жа Таня Цветкова, пиар е г-жа Юлия Стайкова (те също са от стария екип на Теменужка Петкова – б.а.). И това е политическият кабинет към настоящия момент”, заключи министър Петкова.

Юлия Стайкова (отляво) и Таня Цветкова
Впоследствие пред журналистите тя заяви, че все още не са разпределени ресорите на зам.-министрите.
Г-жа Петкова каза, че в този мандат пред българската енергетика има много важни въпроси, сред които - изготвянето на енергийна стратегия и пълна либерализация на енергийния пазар.
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника
Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години
