Мирела Ганчева от Несебър помага на децата на загинали полицаи (ВИДЕО)
Има деца, които не се усмихват въобще и трябва да им помагаме, каза 17-годишната Мирела Ганчева от Несебър
Ключови думи:
Мирела Ганчева, Несебър, благотворителен, концерт, загинали полицаи, Милена Михайлова, Нешка Робева,
02 Май 2017, Вторник, 11:03 ч.
17-годишната певица ще участва в благотворителния концерт на 7 май във Варна
Дете на загинал в пътен инцидент полицай от Несебър ще участва в благотворителния концерт 7 май от 18 часа във варненския Дворец на културата и спорта. Средствата се събират за подпомагане децата на загиналите и пострадалите при изпълнение на служебните си задължения служители от системата на МВР, съобщи Милена Михайлова от Форум „Възможност за бъдеще”.
„Инициативата стартира през 2016 г. и Нешка Робева първа застана зад нея. За една седмица успяхме да съберем необходимите средства. Около 114 деца са загубили родител полицай по време на изпълнение на служебните му задължения. Статистиката е черна и всеки ден се увеличава”, каза Милена Михайлова в „Здравей, България“ по Нова телевизия.
„Искам да помогна, защото има смисъл. Трябва да се прави добро! Участвам с пеене“, сподели 17-годишната Мирела Ганчева.
„Тя е доста скромна, но участва в четири концерта. Първият го направихме във Велинград, вторият – в Несебър, третият - в Хасково, а там една нейна приятелка се бори за живота си. Мирела е съпричастна, защото й е много близка“, добавя организаторката на концертите.
„Николета е с рак на костите и сега се бори за живота си. Преминава през много трудности. Вчера се върна от Турция. Има деца, които не се усмихват въобще. Трябва да им подарим тази емоция, да се видим през лятото!“, заяви младата несебърлийка.
Тя сподели, че много се гордее с баща си. „Бил е на 18 години, когато заминава на първата си мисия в Камбоджа със сините каски. Той е от първата група. Там е ранен. Лекуван е в кралската болница, връща се в България и загива при катастрофа. Искам да призова всички, които шофират, да внимават, защото лишават близките си от обич!“, разказва Мирела.
„В концерта във Варна ще участват Мария Илиева, гайдарски състав, а Мирела Ганчев ще изпее страхотна българска песен с тях“, добавя Милена Михайлова.
„Ако изобщо е възможно тази празнота от загубен родител да се запълни, то нека хората да отделят от своето време, да отидат на концерта и да я запълнят със своята любов”, коментира ръководителят на танцовия ансамбъл „Нешънъл арт” Нешка Робева. „Доброто трябва да бъде заразно! Готови сме да подкрепим всички такива каузи“, каза още тя.
В категории:
Лична драма
62 % от българите имат проблем със съня, а всеки четвърти хърка
Израел: Знаем къде е Моджтаба Хаменей
Румънски градове забраняват казината, а в България хазартът върти 66 млрд. лв.
Радев смени водача на партията в Русе, Ива Митева отпада от листата
Пролетното равноденствие бележи мощна промяна за тези зодии от 16 до 22 март 2026 г
16/03/2026, Понеделник 10:50
0
Очаква се нов ръст на цените на бензина и дизела заради напрежението в Близкия изток
Една година от трагедията в дискотека Пулс
60-годишен шофира с 2,76 промила алкохол в Бургаско
Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания
Млади бандити ограбиха жена в градския парк на Каблешково
Водката в Русия поскъпна рекордно през 2026 година
Баница със сирене за начинаещи
