Пробутват ни некачествен бензин, мамят и с количеството
28 Април 2017, Петък, 17:59 ч.
Нарушения на закона и некачествени дизелово гориво откриха при проверки в няколко бензиностанции в страната, съобщава Нова. Бензиностанциите са на територията на София и областите Пловдив, Перник, Хасково и Кюстендил.
„Проверките бяха направени след индикация за некоректно данъчно поведение на три търговски вериги, стопанисващи бензиностанциите, както и за техни контрагенти - доставчици на горива, за които са установени данъчни задължения в общ размер на повече от 350 000 лева”, съобщиха от МВР.
На една от бензиностанциите е открито допълнително електронно устройство, което е служило за манипулиране на постъпващата информация към приходната агенция. Образувано е досъдебно производство.
Запорирани са над 38 000 л енергийни продукти и са иззети над 5000 лв. оборотни средства от обектите. Контролни мерки са предприети и към данъчен склад, от който е установено, че са закупувани и разпространявани горива без да е внесена банкова гаранция.
Извършва се и лабораторен анализ на качеството на разпространяваните горива в търговската мрежа. Ще бъдат изтеглени над 1000 литра некачествено дизелово гориво от един от обектите.
По време на проверките са установени и нарушения на Закона за измерванията и на изискванията за осигуряване на пожарна безопасност на обектите.
Община Бургас ще ремонтира Центъра за временно настаняване
Благотворителна вечер в ДГ „Раковина“ събра 500 евро за каузата на Бела от Варна
Бизнесът у нас ще плаща утре с близо 24% по-евтин ток в сравнение с днес
Рекордни жеги през март: „Топлинен купол“ ще обхване милиони – лятото идва преждевременно
С тази рецепта козунакът на Великден винаги се получава перфектен и на конци!
Бургас с поредна важна стъпка към Европейска столица на културата
Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си
Рецепта за печени картофи с пармезан – толкова са хрупкави!
17/03/2026, Вторник 16:17
0
ПП и ДБ не могат да се разберат за Божанков
Вдигнаха спешно медицинския хеликоптер за 32-годишен мъж в животозастрашаващо състояние
Земетресение близо до България, усетено е и у нас
Хамди Улукая: Пътят на кюрдския фермер към мултимилиарден бизнес в САЩ
