×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ето го новия специализиран микробус на Община Бургас, ще обслужва хора в неравностойно положение (СНИМКИ)


Ето го новия специализиран микробус на Община Бургас, ще обслужва хора в неравностойно положение (СНИМКИ)
Превозното средство е предвидено за 8 души и придружител, ще се ползва безплатно
26 Април 2017, Сряда, 14:06 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Георги Русчев

Такова возило е много необходимо на Бургас, най-вероятно ще се наложи да бъде закупено и второ

Представиха чисто новия микробус, който ще обслужва хора в неравностойно положение в Бургас. Покупката му е част от дейността по изпълнението на проекта „Подкрепа в семейна среда за независим живот чрез индивидуален подход”, а стойността му е малко над 65 хил. лв. На кратката демонстрация присъстваха директорът на Дирекция „Социални дейности, здравеопазване и спорт” Мая Казанджиева и зам.-кметът по здравеопазване Лорис Мануелян.

Превозното средство има капацитет до 9 (8+1) души и е оборудвано с автоматична хидравлична платформа. То ще се използва след предварителна заявка и хората от целевите групи ще могат с него да се придвижват до лечебни заведения, институции, културни събития и други самостоятелно или придружени от лични или социални асистенти. Микробусът ще бъде обслужван от професионален шофьор, който е част от персонала на Центъра за почасово предоставяне на услуги за социално включване в общността или в домашна среда. Стойността му е малко над 65 хил. лв. с ДДС, а продължителността на проекта, по който е доставен е 22 месеца.

„Микробусът ще се ползва изцяло за потребностите на хората, които получават почасови интегрирани социални услуги в домашна среда в рамките на проекта. Потребителите на новосъздадения център за тези услуги ще могат по график да използват новозакупеното возило. Ползването ще бъде безплатно”, обясни Казанджиева.

„Този автомобил е нещо, от което в града се изпитваше голяма нужда. По всяка вероятност ще имаме нужда дори да закупим още такива”, допълни д-р Лорис Мануелян.

Той обясни, че до началото на месец май се очаква една част от услугите, които ще се предлагат в Центъра за хора с увреждания, намиращ се в Морската градина, да започнат. Според него това ще е първата стъпка, но за изпълнението на останалите са необходими средства.

„Ремонтът там е напълно приключил. Остава обзавеждането, което обаче е доста скъпо. Например част от апаратурата ще е роботизирана и предвидена за обучението на хора с двигателни проблеми. Тя струва почти милион. Ако не успеем чрез проекти, ще се пробваме да намерим алтернативни начини за финансиране, защото това е необходимо на града”, категоричен е д-р Мануелян.

В категории: Здраве , Бургас


Флагман.БГ Бърз трик за по-лесно заспиване Бърз трик за по-лесно заспиване 31/10/2025, Петък 20:29 2
Тервел ИЛИЕВ Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър 31/10/2025, Петък 20:00 2
7
Коментара по темата
7.
До 5
27.04.2017 03:22:22
0
0
RENAULT
6.
Васил Левски говори
26.04.2017 22:27:27
0
11
Ех много сте добри на социализъм и губене на пари --- ама едни средни заплати не може да вдигнете на ниво Европа, а кмете? Всеки може да е правеж да раздава от на хората джоба а дори едни доктори и болници нямате на ниво!!!!!
Защо ни ритате пясък в очите.
Чували сме за тея комунистически номера --- няма да ни увеличат заплатите нито ще ни върнат докторите.
5.
Chinik
26.04.2017 20:59:20
0
3
Kva marka e pak li kontrabanden kitaiski
4.
Dinko bez atv to
26.04.2017 20:50:17
0
5
Te sa sas Lexusi toz e za bejanci
3.
Любопитен
26.04.2017 20:48:33
0
3
Айде бе, един за педераси няма ли пуснете
2.
26.04.2017 20:40:46
0
1
Бързо действате ;)
1.
Аз
26.04.2017 20:37:25
0
1
Оправете си заглавието.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Кметът настоя за държавна подкрепа за реализиране на проекта Мъж се направи на жена в "Ергенът" Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Управляващите уверяват, че са бързали, за да предотвратят спекула с цените, но от опозицията подозират, че причината е друга - резервът е празен  Какво се случва с водата в голям роден град? Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Довеждащ водопровод с резервоари, вълнолом и екологични инициативи ще подобрят инфраструктурата на крайморския град
Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Така наречената "Зимна празнична надбавка" ще бъде в размер на половината минимална работна заплата  в Словения Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии За високите пенсии на военни и полицаи е, че при тях три години действително изслужено време се зачитат за пет години осигурителен стаж от трета категория
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори