Експлозията в Санкт Петербург уби 10 души
03 Април 2017, Понеделник, 19:39 ч.
Автор: Флагман.бгНай-малко 10 души са убити по време на експлозията в руската метростанция в Санкт Петербург, съобщава руска медия, цитирано от BBC. 22 са ранени, а на място работят 41 медицински лица, пише Газета.ру.
Информационните агенции съобщават, че е взривът е ударил между станцията на „Сенная площад“ и тази на "Технологически институт".
Снимки, публикувани в социалните медии, показват ситуацията около метространция Сенная и фотоси на жертвите отблизо .
Президент Владимир Путин заяви, всички причини, включително тероризъм, са били предмет на разследване.
Най-малко 50 души са били ранени, след които няколко деца, съобщава Интерфакс.
Президентът Путин е бил по-рано днес в Санкт Петербург, но в момента е извън града, заяви неговият говорител Дмитрий Песков
"Аз вече съм говорил с началника на нашите специални служби, те работят, за да се установи причината", каза той по време на среща с президента на Беларус Александър Лукашенко.
Цялата подземна мрежа на Санкт Петербург вече е спряна, а от фирмата на метрото заявиха, че са въведени допълнителни мерки за сигурност.
Превод : Флагман. БГ


В категории:
Животът






Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново
16/09/2025, Вторник 22:03
0



Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена
16/09/2025, Вторник 20:57
5





Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са
16/09/2025, Вторник 19:41
0











