От днес премахват лимитите за болници от Здравната каса
01 Април 2017, Събота, 12:29 ч.
От днес влиза в сила Националният рамков договор за тази година, с който се възстановява договорното начало между Здравната каса и съсловните организации, съобщава БНР.
Документът предвижда по-гъвкави правила за финансиране на болниците и премахва лимитите. С над 13 милиона лева се увеличават средствата при личните лекари. В специализираната извънболнична помощ увеличението е с над 19 милиона лева.
Според подуправителя на Здравната каса Димитър Петров, с новия договор се прекратява практиката на администриране на болничните бюджети.
Така наречените болнични бюджети вече няма да се разпределят от Надзорния съвет централизирано, а на ниво районни каси. Бюджетите реално ще бъдат на тримесечна база. Дава се възможност около 3% надвишение на обемите да са без последствия за болниците, допълва Петков.
Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август
03/08/2026, Понеделник 13:30
0
БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите
Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността
Нелеп инцидент с Николай Василковски
Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско
След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад
Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното
Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес
Техеран обяви: България ни увери, че няма да участва във войната
Какви бонуси без депозит има на българския пазар?
03/08/2026, Понеделник 11:17
0
Пробив в Coldcard отвори биткойн портфейли за хакери, щетите достигат 86 млн. долара
Куба потъна в мрак

А Обрейков си краде на наш гръб колкото си иска, защото затова са го сложили! Това, че всеки месец бави получаването на аванс и заплата е безспорен факт!!!
Както и това, че намали възнаграждението ни!!! Но робите са се сврели в миша дупка и се страхуват да изрекат на глас истината... Унижават ви, като ви крадат!!! Това не ви ли обижда???
???!!!
Поредната партийна поръчка за източване на болницата и касата в полза на една шепа престъпници!!!
И потърпевши са лекарите и болните. Управляващите ги настройват едни срещу други, за да отклонят вниманието от собствените си безчинства на принципа - Разделяй и владей!