×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Стачка затвори Лувъра в Париж
  • Задържаха гръцки кораб със седем тона кокаин
  • Годишната инфлация в България през ноември е била 5,2%
  • Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След газа и цената на тока тръгва към небето!


След газа и цената на тока тръгва към небето!
Ключови думи: ток, енергетика, цена, газ
31 Март 2017, Петък, 20:43 ч.

Поскъпване на тока от 1 юли с над 2 процента, предлагат на Комисията за енергийно и водно регулиране от ЕВН и "Енерго про" за Югоизточна и Североизточна България.

В края на работния ден на 31 март изтича срокът, в който енергийните компании трябва да внесат заявления за цени, съобщава "24 часа". ЕВН първи оповестиха какво предлагат. Средната цена на еленергията за битовите потребители в Югоизточна България би се увеличила с 2,36%, ако комисията одобри предложението им.  Дневната тарифа ще се увеличи с 1,8 на сто,  от сегашните 0,17217 лв./квтч на 0,17535 лв./квтч. (без ДДС).

По-голямо е увеличението, което предвижда компанията на нощната тарифа - с 4,9 на сто, от сегашните 0,09778 лв./квтч  на 0,10256 лв./кВтч (без ДДС) От дружеството са пресметнали, че отнесено към месечната консумация на едно средно домакинство в Югоизточна България от 200 квтч дневна енергия и 70 квтч нощна енергия, месечната  сметка на това домакинство би се променила с 1,17 лв. с включен 20% ДДС -  от 49,53 лв. на 50,70 лв.Заявлението за цени на електроенергия отразява необходимите средства за развитие и поддръжка на електроразпределителната мрежа в Югоизточна България през следващия ценови период и разходите за обслужване на над 1,5 милиона битови клиенти на регулиран пазар, заявяват от компанията. 

От "Енерго-Про Мрежи" и "Енерго-Про Продажби" заявиха, че са  внесли заявления за нови цени на електрическата енергия от 1 юли 2017 г. В случай, че КЕВР одобри заявленията на дружествата, средната цена за битови потребители в Североизточна България би се променила с 2,16%. От ЧЕЗ, заявиха, че няма да оповестяват пред медиите числата от своето предложение, още повече, че ще има промяна на цените тока по веригата след 7 април, а сметките им са правени при сега действащите цени. 

"Окончателните цени на услугата „обществено снабдяване с електрическа енергия”, предоставяна от „ЧЕЗ Електро България“  и на услугата „Разпределение на електрическа енергия”, предоставяна от „ЧЕЗ Разпределение България“ ще бъдат одобрени от Комисията за енергийно и водно регулиране и ще зависят от наложения пазарен модел, както и от цената на обществения доставчик (НЕК- б.р.) за покупка на електрическа енергия".


В категории: Животът


5
Коментара
Мария АРНАУДОВА Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него 15/12/2025, Понеделник 15:00 0
Флагман.БГ Сузанита си сложи нов силикон Сузанита си сложи нов силикон 15/12/2025, Понеделник 14:40 2
Мария АРНАУДОВА Гръцки фермери блокираха "Кулата" и "Илинден" за тирове Гръцки фермери блокираха "Кулата" и "Илинден" за тирове 15/12/2025, Понеделник 14:20 0
Флагман.БГ Изграждат Алея на рока край брега на морето Изграждат Алея на рока край брега на морето 15/12/2025, Понеделник 14:10 1
5
Коментара по темата
5.
ГРОБ чука балъци
01.04.2017 21:55:02
0
2
Честито, едно от обещанията на партия ГРОБ беше че ще се намали цената на тока, глупавите българи пак ги избраха и пак ще смучат чепове и ще плащат като последните балъци хахахахахаха
4.
В.С.
01.04.2017 06:52:13
1
4
Честита баня Българи.Какво друго очаквах те.Картели яма Ние сме Герб и не можем да изневерим на нрава си.
3.
Споко !
31.03.2017 20:19:22
0
8
Патриотите ще управляват министерството на Енергетиката и ако допуснат след всички клетви увеличение на цената минават директно в небитието. А и Тиквата още помни защо не завърши първия си мандат.
2.
До1
31.03.2017 20:03:19
0
10
Те за това тоя път не се зарадваха много на "победата".ГЕРБ тайничко се надяваха БСП да спечели,за да я "топнат" с увеличението на всичко.За това се мълчеше до последно за шоковото поскъпване газта.Ама сега стана обратнотоооо
1.
Този
31.03.2017 18:34:40
0
11
Потвърдете увеличението и Бай Хой този път и два медеца няма да изкара!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Търговец от Айтос: Пет дни се опитвам да си закупя евро, а банката само ме разхожда Търговец от Айтос: Пет дни се опитвам да си закупя евро, а банката само ме разхожда Предприемач алармира за сериозни затруднения при снабдяването с евромонети и се опасява от санкции Сузанита си сложи нов силикон Сузанита си сложи нов силикон Щерката на Орхан Мурад отново се е подложила на корекция на бюста в Турция Президентът избира кой да назначи за служебен премиер - Андрей Гюров или Димитър Главчев Президентът избира кой да назначи за служебен премиер - Андрей Гюров или Димитър Главчев Рая Назарян със сигурност ще откаже, Мария Филипова е готова, но президентът едва ли ще се спре над нейната кандидатура Ароматни, крехки чушки с плътен и домашен вкус за Бъдни вечер Ароматни, крехки чушки с плътен и домашен вкус за Бъдни вечер Рецепта предавана от поколение на поколение за традиционни пиперки пълнени с боб Гръцки фермери блокираха "Кулата" и "Илинден" за тирове Гръцки фермери блокираха "Кулата" и "Илинден" за тирове Превозвачите търпят загуби, България сезира прокуратурата в Гърция и Европейската комисия Изграждат Алея на рока край брега на морето Изграждат Алея на рока край брега на морето Тя ще се намира в района на Аспаруховия мост във Варна Младежкият активизъм като партиен конвейер Младежкият активизъм като партиен конвейер Тревожните данни за образованието, митът за Gen Z като двигател на недоволството и ролята на медиите и партийните клишета в изграждането на „млади лидери“ Еврокомисията представя план срещу жилищната спекулация и високите наеми Еврокомисията представя план срещу жилищната спекулация и високите наеми Новите мерки целят достъпни жилища за средната класа и повече контрол върху туристическите наеми 17-годишно момиче загина след падане от четвърти етаж след рожден ден 17-годишно момиче загина след падане от четвърти етаж след рожден ден Тийнейджърката е открита жива, но в критично състояние Романтиката ще почука на вратата на три зодиакални знака Романтиката ще почука на вратата на три зодиакални знака Седмичен любовен хороскоп 15-21 декември
Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Възрастта, икономиката и умората от властта превръщат президентската надпревара в огледален образ На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия Създателят на Мики Маус и Дисниленд остава най-награждаваният човек в историята на киното ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи Новите автомобили да съдържат поне 25% рециклирана пластмаса, което ще увеличи производствените разходи и цените Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Първите стоманобетонни бункери се монтират в югоизточната част на страната,  до края на 2025 г. се планира изграждането на общо 28 от общо 600 съоръжения Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Плавателният съд е тръгнал от Солун за Латинска Америка, операцията е проведена със съдействието на САЩ и Франция Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Силни гръмотевични бури удариха провинция Сафи, десетки домове са под вода, има ранени Поредна руска тенисистка смени гражданството си Поредна руска тенисистка смени гражданството си Полина Кудерметова ще играе за Узбекистан Найджъл Фараж ще съкрати 68 000 държавни служители, у нас темата продължава да е табу Найджъл Фараж ще съкрати 68 000 държавни служители, у нас темата продължава да е табу Той предлага система, в която заслугите, резултатите и ефективността ще имат значение  Нетаняху обвини премиера на Австралия, че с подкрепата за Палестина подхранва антисемитизма Нетаняху обвини премиера на Австралия, че с подкрепата за Палестина подхранва антисемитизма Израелският премиер направи остро изявление след смъртоносна стрелба срещу евреи в Сидни Защо Япония ще остане без панди за първи път от половин век Защо Япония ще остане без панди за първи път от половин век В момента тази страна има две панди, взети под наем от Китай
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори