×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Водачът на БСП инж. Петър Кънев: Издействахме първите 600 хил. лв. за Медицинския факултет в Бургас


Водачът на БСП инж. Петър Кънев: Издействахме първите 600 хил. лв. за Медицинския факултет в Бургас
Има приоритетни проекти за Бургаска област, по които ще работим с всички политически сили, заявиха първите трима от листата на БСП за Бургаския регион инж. Петър Кънев (по средата), Николай Тишев (вдясно) и Тодор Байчев (вляво)
24 Март 2017, Петък, 14:11 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: авторът

Два пъти се коалирахме с ДПС, повече няма да го направим, заяви твърдо водачът на листата на БСП-Бургас инж. Петър Кънев


Ние сме твърдо „За” създаването на Медицински факултет към Университет „Проф. д-р Асен Златаров” в Бургас. Преди няколко дни се срещнахме с ректора на университета доц. д-р Магдалена Миткова, която ни предостави писмо, в което пише, че за завършването на сградата трябват не 5, а 2,8 млн. лв. Проведохме разговори със служебния министър на образованието проф.Николай Денков, от когото имаме отговор отпреди 1 час, че още днес превеждат първите 600 хил. лв. по сметката на университета. Това заяви на заключителна пресконференция водачът на листата на БСП-Бургас инж. Петър Кънев.

Той заедно със вторият след него в листата – Николай Тишев, и третия – Тодор Байчев, се срещнаха с бургаските медии, преди парламентарния вот в неделя.

Според Кънев БСП ще бъде първа политическа сила след изборите на 26-ти март. С кого ще се коалират да управляват обаче все още било рано да се коментира. 

„Не ни питайте, не го крием от вас, просто не го знаем”, каза Кънев. Засега е ясно обаче, че коалиция между БСП и ДПС няма да има, категоричен е Петър Кънев. Той припомни, че зад тази позиция твърдо застана лидерът на социалистите Корнелия Нинова. „След като два пъти го направихме този ход, трети път няма да има”, обясни водачът на бургаската листа.

По отношение на предизборната кампания инж. Петър Кънев каза, че се забелязва доста сериозна активност от избирателите към тримата в листата и като цяло към БСП. Хората давали своите предложения и идеи за по-доброто бъдеще на България, както и споделяли проблемите си.

Естествено имаше и определена доза страх. На мен ми беше много смешно в малките общини, не в Бургаска област, кметовете от ГЕРБ си пращаха техни хора, за да следят как минават срещите с нашите избиратели и да следят кой влиза и да не би случайно някой, който е хранилка на кмета или на Общината, случайно да влезе на среща с мен. Даже на една от тях поканих пратеник вътре, за да не мръзне, че беше много студено”, каза Петър Кънев.

Той коментира и телевизионния дебат между него и останалите водачи на листи за Бургаския регион – Ивелина Василева на ГЕРБ и Валери Симеонов на Обединените патриоти. Кънев бе категоричен, че се е получил добър диалог.

„Ние имаме определени спорове с ГЕРБ, различия винаги ще има, но когато се касае за приоритетите на Бургаска област – те са надпартийни и определено имаме съгласие да работим заедно. Споровете ни най-вече са за цифрите за външния дълг – нещо, което те постоянно ни повтарят. Аз да ви уточня - на 1-ви януари 2009 г. резервът ни е 8 млрд. лв., дългът ни е 9 млрд., т.е. 1 млрд. повече дълг. На 1-ви януари 2017 г. резервът ни е близо 13 млрд. лв., а дългът – близо 27 млрд. лв. Само за 7 години от 1 млрд. лв. разлика станаха 14 млрд. лв.”, обясни Кънев.

Има обаче приоритетни проекти за социалистите, за чиято реализация ще работят с всички бъдещи бургаски депутати, независимо от коя политическа партия е. За изграждането на четирилентовия път Бургас-Слънчев бряг Кънев е категоричен, че до края на 2018 г. ще бъде завършен.

„Който си го слага по билбордовете, играе ролята на директор на водопад. През 2019 г. пътя ще го има, без значение кой управлява, защото процедурите са в крайна фаза”, каза той и добави, че БСП не е против санирането, дори напротив – подкрепят Националната програма за енергийна ефективност, но не са съгласни с цените, по които се работи. Социалистите се ангажират и по реализирането на последната пречиствателна станция Ахтопол-Синеморец, която е наложителна за българското Черноморие.

На пресконференцията третият в листата на БСП за Бургаския регион Тодор Байчев обеща, че ще работи за развитието на малките общини. Според него акцентът винаги е върху областните центрове, а по-малките населени места са пренебрегнати.

„Основните теми винаги се въртяха около Бургас, което е естествено. Но все пак в по-малките общини също живеят хора, които също имат проблеми и те трябва да бъдат решавани, за да се прекрати миграцията от вътрешността на областта към административния център, столицата или чужбина”, каза в заключение кандидатът за депутат Тодор Байчев.



Айтозлия погази закона
Айтозлия погази закона 30/04/2025, Сряда 09:33 0
Флагман.БГ Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър 30/04/2025, Сряда 09:03 0
Флагман.БГ Огромна драма в "Ергенът" Огромна драма в "Ергенът" 30/04/2025, Сряда 08:33 1
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 1
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
България Всички новини
Инцидент с възрастен бургазлия и украинка Инцидент с възрастен бургазлия и украинка Шофьор отнесе велосипедистка Една искра, запалила поколения: Механото чества вековен юбилей Една искра, запалила поколения: Механото чества вековен юбилей Юбилейният спектакъл ще събере над 800 гости на 30 април Айтозлия погази закона Айтозлия погази закона Шофира дрогиран Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Ето защо те никога повече няма да дойдат в България, а на нас желаят здраве и успех с евроинтеграцията Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър Полицията го спипа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа Лелята на младежа разказа за скандална схема   Екшън в Бургас: Високо напрежение между тийнейджъри и ядосан шофьор от градския транспорт Екшън в Бургас: Високо напрежение между тийнейджъри и ядосан шофьор от градския транспорт Две момчета с тротинетки минаха на червен светофар пред автобус Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест "Търпението на хората се изчерпа", каза кметът на село Войника Мария Георгиева   Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Слънчев ден като цяло в страната Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание
Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори